• 29 MAYIS Çarşamba 08:08
  • HV

Hatay'da çocuklar ile beraberdik!

Caner Ural
Caner Ural
Yayın Tarihi : 15-05-2023 14:49

6 Şubat depreminden en çok etkilenen şehirlerden biri olan Hatay’daydım geçen hafta...

 

Burada yaşayan halk ve özellikle çocuklar için açılan  ‘Neşeli Nokta’ isimli bir motivasyon merkezinin  faaliyetlerini yakından görmek adına  İskenderun ‘da açılan EXPO’yu ziyaret ettim.

 

Depremden etkilenen çocukların bir nebze olsun keyifli zaman geçirmesine vesile olmak için hazırlanan  ‘konteyner izleme salonu’ inşa eden Blu TV yetkililerinin daveti  ile gittiğimiz etkinlikte  BluTV Kids ve discovery+’ın pedagog denetiminden geçmiş çocuk içeriklerini izleyebilecekleri, oyunlar oynayıp, aktivite yapabilecekleri, duvarlarına resim yaparak hayal güçlerini geliştirebilecekleri bir yer olan Neşeli Nokta’da çocukların  keyifli vakit yaşacakları  bir  ortam ortaya çıkmış.

 

Hatay’daki yaşamsal ve kültürel faaliyetlerin organizasyonunu üstlenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinasyonu ve Hatay Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile
hayata geçirilen BluTV Neşeli Nokta’da çocuklar ve biz BluTV CEO Deniz Şaşmaz Oflaz, CMO Merve Naz Atmaca Özdurak’ın ev sahipliğinde farklı bir gün yaşadık.

 

Aramızda  ekranın sevilen isimlerinden Aybüke Pusat ve Furkan Andıç’da vardı. Çocukların Aybüke Ablaları  ve  Furkan Abileri ile fotoğraf çekilme yarışması, çizgi film izleme  heyecanı özellikle birlikte oynadığımız  voleyboy turnuvası  hiç unutamayacaklarım anılarım arasında  olacak.

 

O muhteşem çocuklar ile beraber BluTV orijinal içeriği yapımcılığını Metin Anter ve Serkan Semiz’in yönetmenliğini Özlem Belül Semiz’in Şeker Fareler’i izledik. Fiko, Peri, Neco ve Mika’nın maceraları benim bile dikkatimi çekti.

 

İskenderun EXPO alanında kurulan ‘Neşeli Nokta’ Hem bir izleme salonu hem de çeşitli aktivitelere ev sahipliği yapacak olan Neşeli Nokta, çocuklara sosyalleşme imkanı sunarken, yapılacak aktiviteler ve atölyelerle düzenli ve sürdürülebilir şekilde faaliyet  gösterecek.

 

Allen Hulsey ve Ankara Rüyası!           

Yine youtube gezmelerimde keşfettim  Allen Hulsey ismini.

Şarkısının adı ‘Ankara’nın Rüyası ‘ şarkıyı  ilk  dinleyişimde   beğendim, araştırmacı  kimliğim ile kim bu  Allen Husley diyerek araştırmaya  başladım hemen………

 

Allen Husley   1985 yılında New York doğmuş.  Babasının görevi nedeniyle 7-11 yaşları arasında çocukluğunu Türkiye’de Ankara ve Konya'da geçirdiğinden dolayı  sanırım Türkiye sevdalısı.

 

Müziğe Almanya’da  başlamış, müzik eğitime Amerika’da  devam etmiş,  Okul sonrası 2012 yılına kadar New York’da müzisyenlik yapmış Hulsey.

 

 Boston başta  olmak üzere  birçok yerde sosyal projelerde çalışan sanatçı  aynı zamanda bağlama ve kanun da çalıyor ve bu enstrümanları  dünyanın birçok yerinde tanıtıyor.

 

Türkiye’nin neredeyse yarısını gezen Allen Husley   dünyanın çeşitli ülkelerinde de sayısız konserler vermiş, yılın belirli zamanlarında  İstanbul ve kalan diğer zamanlarda da  Meksika’ da yaşıyor.

 

Son yıllarda elektronik müzikle de ilgilenmeye ve icra etmeye başlayan Hulsey, sözü müziği kendine ait birçok beste çalışması ile, yeni albümünü pek yakında çıkaracak.

 

Alanında her zaman kendini geliştirmeyi hedefleyen sanatçı, çalışmalarında şarkılarını stil ve yorum anlamında daha iyi ifade edebilmek için,  ses eğitmeni opera sanatçısı Günay Acar ile çalışarak  devam ettiriyor.

 

2016 yılında çıkardığı  “Whisky &Blues” albümünden  sonra, çok  sayıda tekli çalışmaları da mevcut olan Hulsey’in, yeni tekli çalışması olan “ ANKARA’nın RÜYASI”  isimli şarkısını Bali’de  yazmış.

 

 

Gökçe Bahadır ve Emir Ersoy Kadınlar için sahnedeydiler!


Gökçe Bahadır  ve müzisyen eşi  Emir Ersoy çifti,  Zorlu PSM Turkcell Platinum sahnesinde çok değişik bir konsepte 6 Şubat depreminde zarar  görmüş kadınlar için sahnede idiler.

 

Tüm geliri İhtiyaç Haritası aracılığıyla depremzede kadınlar yararına bağışlanacak olan konserde Bahadır ve Ersoy 70 lerden bugüne şarkıları  ile başarılı  bir  performans sergilediler.

 

Piyanosu başında eşi Gökçe  Bahadır’a eşlik edeen Emir  Ersoy  profesyonel sahne  geçmişine rağmen sanki eşinden dah heyecanlı  idi sahnede.

Sezen Aksu, Sabahattin Ali, Cem Karaca, Neşet Ertaş, Fikret Şenes başta  olmak üzere birçok değerli ismin şarklılarını yorumlayan Bahadır  oyunculuk kimliği yanında ki başarısını sahnede de  yineledi.


Konser öncesinde buldukları her anı prova ile geçirdiklerini anlatan çift, kadınlar için birlikte şarkılar söyleyecek olmanın anlamının kendileri için de büyük olduğunu dile getirdi.


Geceyi izleyenler arasındaki Selahattin Paşalı, Onur Bilge, İsmail Ege Şaşmaz, Mehmet Yılmaz Ak, Banu Kumbasar, Sera Kutlubey, Burak Yörük,  Tuana Yılmaz, 

İpek Filiz Yazıcı Beydemir gibi bir çok isim çifte destek vererek, bu özel performanslarında yalnız bırakmadı.