• 20 MAYIS Pazartesi 19:39
  • HV

Burak  Kut  ve ‘Kafam Leyla’

Caner Ural
Caner Ural
Yayın Tarihi : 08-08-2022 14:53

90 lı yılların  en önemli isimlerinden pop  müziğin Bebetosu olarak bildiğimiz Burak Kut  yeni şarkısı  ‘Kafam Leyla ‘ ile şu aralar  dikkat  çekiyor.  

Çok iyi hatırlıyorum Benimle Oynama ve Çılgınım şarkıları ile müzik dünyasına girişini, Yaşandı Bitti, Tahtalara Vur ve daha niceleri Kut’un  popun en  güzel yıllarının harika çocuğu  olduğu  dönemleri.

Ve şimdi Burak Kut  uzun süredir üstünde çalıştığı çok sayıdaki eserden biri olan “Kafam Leyla” ile aşkı, insan doğası üzerinden esprili dokunuşlarla ele almış. Şarkıda bulunan melodik synth’ler, oyuncu gitarlar ve Burak Kut'a has izler, yazın enerjisiyle birleşerek dinleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkarıyor insanı.

Söz ve müziği Burak Kut'a ait olan “Kafam Leyla”nın prodüksiyonu ise yine Burak Kut tarafından  kızının adını taşıyan Aden Müzik tarafından yayınlanmış.

Müzik Yönetmenliği'ni Seçkin Özer'in üstlendiği “Kafam Leyla”ya İlter Kurcala elektrogitarı, Birkan Şener ise bas gitarıyla eşlik ederken  vokallerde Sibel Gürsoy, Tuğba Önal ve Dünya Kızılçay’ın yer aldığı “Kafam Leyla”nın kayıtları Fiffth Floor Records stüdyolarında gerçekleşirken, parçanın mix ve mastering’i ise Tarık Ceran (Digilog By TC), uzamsal ses ise Hakan Kurşun Pb Müzik tarafından yapılmış.

 Klibin yönetmenliğini birçok başarılı klipte imzası bulunan Silvyo Behmoaras üstlenmiş. Klip de  anılardan oluşan bir metaverse var ve bir çok ortam özel olarak 3D şekilde hazırlanmış.  Dans sahneleriyse mapping tekniği kullanılarak sürreal alanlarda gerçekleştirilmiş.   

Bu arada Burak  Kut 13 Ağustos  akşamı  Metin Özülkü Orkestrası eşliğinde Yenikapı da gerçekleşen İstanbul Festivalinde  sahne alacak.

 

9.Uşak Kısa Film Festivali başlıyor!

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşecek  olan Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali, Türkiye’nin en nitelikli festivallerinden biri olmasının hakkını vererek kısa filme ve kısa filmcilere özel ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor.  20 -28 Aralık 2022  tarihleri arasında  gerçekleşecek festival için hazırlıklar  başladı bile.

Direktörlüğünü Dr. Onur Keşaplı`nın üstlendiği festival, ön, ara ve ana seçici kurullarında yer alan sinema sanatının farklı alanlarından akademisyen, sanatçı ve entelektüellerle güçlü bir profil çiziyor. Türkiye’nin kısa film alanında gelişmesine katkıda bulunan, uluslararası sahada görünür olmasını sağlayan ve gösterimler harici etkinlikleri arasına ustalık derslerini, forumları ve retrospektifleri de ekleyen Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali; katılımcılar için sürpriz söyleşileri de içinde barındırıyor.

2018 ve 2019’da Kısa Film Yönetmenleri Derneği tarafından derneğin festival kıstaslarının tamamını karşılayan yegâne festival olarak “Altın Festival” ödülüne layık görülen, aynı yıllarda Türkiye’nin önde gelen sinema platformlarından olan Kamera Arkası tarafından “A Sınıfı Festival” unvanıyla ödüllendirilen festival; 2016’dan bu yana ön elemeyi geçen tüm filmlere telif ödeyerek ulusal çapta bir ilke imza atıyor.


Festival dahilinde, sinema alanında yetkin yerli ve yabancı birçok isimle gerçekleşecek online söyleşilerin ilki 15 Ağustos'ta başarılı oyuncu Selen Uçer'le başlayacak. Ercan Kesal, Yüksel Aksu, Serdar Öztürk, Rouhullah Hejazi, Bülent Diken, Doug Rolland ve Ozan Çelik gibi isimlerin yer aldığı söyleşi programına katılmak ve sürpriz söyleşilerden yararlanmak isteyen sinemaseverler, Patreon üzerinden satın aldıkları tierlar ile söyleşi, round table ve eğitimlere katılım sağlayabilecekler.

Kemal Başar’dan ‘Öylesine  Hikayeler!'

Başarılı  yönetmen ve oyuncu Kemal Başar’ın seyirciyle samimi  bir iletişim kurarak Hakkı Ergök’ün kah eğlenceli, kah hüzünlü öykülerini içten bir ifadeyle sunduğu, orkestra eşliğinde şarkılar da söylediği interaktif eserini , 17 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21.00’de Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda Kadıköy seyircisiyle buluşuyor. 

Tiyatro Keyfi yapımı eserin ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor, Orkestra da ise oğlu Savaş Alp Başar (solist/elektro gitar), Anıl Birgin (elektro gitar), Kaan Yavuz (bas gitar/vokal), Güney Soysal (davul), Emre Özer (çello) görev alıyorlar.

Konser tadında  tiyatro  oyunu  ‘ Öylesine  Hikayeler’ de güzel bir enerji ile meddahı izleyip, İnsana ait  her şeyi, Çocukluk, ilk aşk, gençlik aşkları, kıskançlıklar, hayal kırıklıklarından başlayarak geçmişin sorgulanmasına tanıklık edebiliyorsunuz.

 

 

  • Etiketler