• 16 NİSAN Salı 20:56
  • HV
Advert

Neden Anadolu?

Gürkan Boztepe
Gürkan Boztepe
Yayın Tarihi : 19-02-2023 20:47

Yıllardan beri Anadolu’nun önemini yurtiçinde ve yurtdışında anlatmaya çalışıyorum.

Yaklaşık 10 yıl önce Gastronomi Turizmi Derneği’ni kurduğumuzda çoğu insan ve kurum bu işin önemini idrak edememişti.

Şimdilerde Gastronomi Turizmi çok moda oldu. Festivaller, fuarlar, etkinlikler yapıldı. Belediyeler de bu konuda bir yarış haline girdi.

Son bir buçık yıldan beri de Anadolu insanının ürettiği gastronomik ürünlerin öneminden bahsediyorum.

Hatta yurtdışında bu ürünlerimizi nasıl markalaştırıp satabiliriz diye mücadele veriyorum.

Bu mücadelede döviz kazandırıcı hizmetler birimi olarak TC.Ticaret Bakanlığı bana ve derneğimize destek veriyor.

Bu işler vizyon meselesi.

Tek tek belediye başkanlarımızı kooperatif kurulması için teşvik ettiğimiz dönemlerden geçip artık Anadolu kadının ürettiği el emeği ürünlerin ihracatını yaptığımız dönemlere geldik.

GT Anadolu markası da işte böyle doğdu. Ülkemize ve gastronomisine olan inancımdan…

Şimdilerde 200'den fazla ürün ile Migros, Makro, Hepsiburada, Trendyol, Pttavm vb. noktalarda satışlar artarak devam etmekte.

Dükkan ve kiosklarımız turistin olduğu her yere açılmaya devam ediyor.

‘"Bayim olur musun?" fuarı ile de atak yapan markamıza ülkemizin her noktasından talep var. Özellikle sağlıklı ürün tüketmek isteyen bilinçli tüketiciler şimdilerde yatırımcı da olmak arzusundalar.

Deprem aslında hepimizde ayrı bir farkındalık da doğurdu.Sebebi de satın alma konusunda ‘’yerel Anadolu üreticilerinin’’ desteklenmesinin önemini gösterdi. Eğer büyük bir holding sahibi değilseniz ve büyük bağışlar yapamıyorsanız depremzedelere yapabileceğiniz en hızlı yardım onların ürettiği sağlıklı gastronomik ürünleri satın almanız. Karınca kararınca alacağınız her ürün aslında sadece onlara katkı değil sizin de sağlığınıza bir katkı olacaktır.

Bu süreçte Gecce.com olarak da özellikle desteklenen bu projede tüm şirketlerde çalışanlar veya toptan da satın alma kararı verenlere bir fırsat olduğu inancındayım.

Özellikle otellerdeki satınalma kararı verenler mal alırken ‘’GT Aanadolu’’ ile iletişimde kalırlarsa ülkemize daha da faydalı bir iş yapacaklardır. Hatta otellerin içinde GT Anadolu dükkan veya kioskları açarak da Anadolu insanına katkı sağlamak mümkün olacaktır.

Ülkemizi herkes seviyor ama nedense insanlarımızın çoğu konuşmaktan proje üretip uygulama aşamasına geçemiyor. Hayat aslında çok kısa kendimize ve çevremize ve ülkemize faydalı işler yaparsak başta ülke sonra şirketler sonra da bireysel olarak bizler kazanabiliriz.

Birbirimizi sürekli eleştirmek yerine icraata odaklanmalı ve görüntüde değil içten olarak çalışmalıyız.

 

Herkese huzurlu ve morali bir hafta diliyorum.

Kalın sağlıcakla …

  • Etiketler