• 16 NİSAN Salı 20:17
  • HV
Advert

İHRACAT REKORLARI

Gürkan Boztepe
Gürkan Boztepe
Yayın Tarihi : 12-09-2022 17:44

Son zamanlarda tüm basında rekor üstüne rekor haberleri ile gurur duyuyoruz.Bu ihracat rekorlarının sebebi nedir diye çok düşündüm.Yanıt çok basit .

Olay esnafa indi.

Bu ne demek diyebilirsiniz.

 

İhracat yapmak eskiden çok zor bir işti evet şimdi de kolay değil ama eskisi gibi prosedürler ortadan azaltılarak kaldırıldı.

 

Ayrıca Ticaret Bakanlığında çalışan vizyoner genç bürokrat kadroları ülkemizin asıl gücünün Kobi ve orta ölçekli işletmelerin de oyunun içine alınmasını  kavradı.

 

 

Onun haricinde genç kadrolar İngilizce bildiği için Dünya ‘ya entegre oldular ve Anadolu markalarının dil bilen yeni jenerasyonu ile koordineli çalışmaya başladılar .

 

 

Siyaset ve torpil ile bakanlıklarda iş yapılamayacağı anlaşıldı.

 

Döviz Türk lirası karşısında artarken tüm Türkiye Döviz kazanmanın önemini iliklerine kadar hissetti.

 

İstanbul’daki züppe sanayici formatı yerine artık Anadolu’daki  ‘’Anadolu kaplanı’’ sanayicilerin gelmesi ve yeni jenerasyonun bakış açısı ile atak başladı.

 

Bu noktada Gastronomik ürünlerin ihracatı ve Türk restoranlarının doğru tanıtılması için geçen süreçte Newyork Türkevinde GTD Dernek olarak gerçekleştirdiğimiz organizasyonu hatırlatırım.

 

Bu etkinlikte ülkenin özel isimleri Fatma Şahin,dr Ender Saraç ,Kenan Erçetingöz gibi vizyoner marka isimler ile gitmiş idik. Bu çalışmalar meyvesini verdi ve şimdi de İtalya ve Losangeles için hazırlıklarımızı tamamladık. Yakın zamanda size güzel müjdeler vereceğim.

 

Bir müjde de Anadolu kadınının ürettiği değerli ürünleri GT ANADOLU markası ile GTD olarak yurtiçinde ve yurtdışında satmaya başladığımızı bilgilendirmek isterim.

 

‘’GT Anadolu shop ‘’İstanbul’da turistin yoğun olduğu iki noktada açılmış durumda .Biri Harbiye de Crowne Plaza otelin içi diğeri de Sultanahmet Süleymaniye cami tam yanı kurufasulyecilerin hemen yanında özel bir noktada.Bu marka artık Franchise ile gerek yurtiçi gerek yurtdışında büyümesini sürdürecek.Şu an stratejik turistik lokasyonlardan sürekli yatırım talebi alıyoruz.

 

https://gtanadolu.com (e ticaret sitesi de başladı) 

 

 

Eylül ayı içinde lansman yapacağımız bu markamız çok kısa bir süre içinde ülkemizin gururu olacak.Bu organizasyonu şöyle düşünün :nasıl İtalyanlar ülkemizde Eatly açtılar ,veya Tchibo açıldı.İşte biz de Türk Eatlylerini açmaya başladık.İçerdeki tüm ürünler GTD üyeleri tarafından üretilmekte.Sarmadan ,Türk kahvesine ,nazarlıktan tabağa kadar yaklaşık 500 çeşit ürün sayısı hergün artmakta.

 

Bu güzel gelişme ve stratejileri sizlerle paylaşmak istiyorum ya kendi bulunduğunuz kentin ürünlerini bize satabilirsiniz ya yeriniz varsa franchise alabilirsiniz veya derneğimiz kanalı ile yurtdışı etkinliklerimize belediye veya kurum olarak katılabilirsiniz.

 

 

Demişler ya ‘’Ya yol bul ya bir yol aç veya yoldan çekil’’

 

Baaşarımız arttıkça dedikodu ve benzer etkinlikler yapmak isteyen  bizleri çok taklit eden dernek, kişi ve kurumlar olsa da ojinaller aslını yaşatır derler.

 

Bizi izlemeye devam edin

Bu haftalık bu kadar kalın sağlıcakla …  

  • Etiketler