• 29 MAYIS Pazar 05:49
  • HV
FATIMA BY FAMUSE 1932 0212 230 74 33    Web
Çikolatadan kolonyaya, oda kokusundan mumlara, cam ve gümüş hediyeliklere kadar çok geniş bir yelpazedeki ürün çeşitliliğiyle hizmet veren Fatima 1932 aynı zamanda nefis bir yemek menüsüne sahip. Her gün fırından çıkan taze ve saatlik tatlıları keşfedebilir, müthiş kahvaltılara gidebilir, geniş yemek menüsünü tadımlayabilirsiniz. Türkiye’de ilk defa Batı ile Anadolu kültürünü harmanlayarak, Mezopotamya’dan ilham alan ve ürünlerini bu dokuyla müşterilerine sunan, yemeklerini de aynı ilhamla yapan ve sunan “Fatima 1932 / ByFamuse” gerçekten keşfetmeye değer bir yer. Ankara Panora Avm, İstanbul Nişantaşı ve Deniz Müzesi olmak üzere üç şubesi var. Deniz Müzesi’ndeki şube daha yeni açıldı. İlk gelenlerdeniz. Bayıldık, harika bir konsept ve tasarım olmuş. Kocaman ferah ve iç açan bir ortama sahip. Fatima 1932 yılında, büyük uygarlıklara ve Nuh Peygamber ile ailesine ev sahipliği yapmış, aşkları dillere destan, Mem ile Zin'in diyarı Mezopotamya'nın Bakarda Şehrinde doğdu. Fatima, Dicle Nehri yakınlarında bulunan büyük, bahçeli bir evde büyüdü. Bu bahçedeki çiçekleri sulamayı; yazın kavurucu sıcağını bu bahçede unutmayı çok sevdi. Eski zamanlarda sevmek kolay değildi. Fatima'nın güzelliğine vurulan biri, sırf onun gül yüzünü görebilmek için 7 yıl boyunca o büyük bahçedeki çiçeklere, güllere su verdi. Mutlu bir yuva kurdular. 7 çocukları oldu. Fatima, bu topraklarda aşk ile büyüyüğ serpilen mahsüllerini misafirlerine, yoksullara ve ihtiyaç sahiplerine sundu. Fatima, 32 yıllık kısacık ömrüne bolca sevgi, iyilik ve lezzet sığdırdı. Onun yaptığı yemeklerin tadı sadece damaklara değil, akıllara ve tarihe de kazındı. Şimdi bu tadı tam 55 yıl sonra yeniden keşfetme zamanı. Onun hünerli elleri, sofrasının bereketi ve bahçesinin zenginliği Fatima markasının varoluş sebebi.

Fatima’dan Lokum

Taze fındık gül ile buluşur; adı Kuşluk Vakti olur. Nane çikolatanın içine gizlenir: adı Gece Ayazı olur. Nar taneleri fıstık yeşiline karışır; adı Nar-ı Gülistan olur. Tüm güzel tatlar bir araya geldiğinde Lokum Şöleni olur. Lokumdan daha fazlası Fatima’da.

Fatima’dan Çikolata

Fatima, bildiğiniz çikolata deneyiminden daha farklı bir deneyim yaşamanızı sağlar. Sırrı; içindeki malzemelerin kalitesinden gelir. İncir kurusu bitter karasıyla buluşur; adı Siyah İnci olur. Fındıklar kendini sütlü çikolatanın içinde bulur; adı Ak Bunduk olur. Fıstık yeşilini bitter çikolata kaplar; adı Fıstıki Gece olur. Tüm güzel tatlar bir araya geldiğinde Çikolata Şöleni olur. Çikolatadan daha fazlası Fatima’da.

Drajeler

Çikolatalar şekerle buluşur; adı Çakıl Tanesi olur. Yer fıstığı kendini yeşilin içinde bulur; adı Fıstık Yeşili olur. Fıstıklar kahvenin içinde köpürür; adı Köpük Tanesi olur. Drajeden daha fazlası Fatima’da.

Fatima’dan Kolonya

Afrika fısık ağacından champaka ağacına, ud ağacından kraliçe çiçeğine unutulmaz kokular Fatima’nın kolonya serisinde.

Fatima’dan Oda Kokusu

Siyah üzünden sandal ağacına, hanımeli yapraklarından vanilyaya unutulmaz kokular Fatima’nın oda kokusu serisinde. Ankara Panora AVM, İstanbul Nişantaşı ve Deniz Müzesi olmak üzere üç şubesi var. Deniz Müzesi'nde bulunan şubesine muhakkak gitmenizi tavsiye ederiz..

İletişim Bilgileri

İstanbul Şube : Harbiye Mah. Abdi ipekçi Cad. No :2/B 34367 Şişli/İstanbul Merkez Ofis : Kaptanpaşa Sokak No: 13/1 Gaziosmanpaşa - Çankaya - Ankara Şube: Turan Güneş Blv. Panora AVM. Giriş Katı No:182/93 06450 Çankaya /Ankar 0212 230 74 33