• 22 NİSAN Pazartesi 09:39
  • HV
Advert
MİKLA 0212 293 56 56    Web

İletişim Bilgileri

The Marmara Pera; Meşrutiyet Caddesi, 15 34430, Beyoğlu 0212 293 56 56 https://www.miklarestaurant.com/tr

Çağdaş bir İstanbullu

Ekim 2005'te kapılarını açan ve çağdaş bir İstanullu restoranı yaratma fikri ile yola çıkan Mikla; günümüze dünya listelerinden yer almayı başaran, ödüllü bir restoran olarak hayatını sürdürüyor. ef ve kurucu ortağı Mehmet Gürs, Mikla’yı yaratırken Türk ve İskandinav birikimini genel dokuya çarpıcı bir denge ile yansıtarak Mikla’nın örneğinin öncüsü olmasını sağlamış. Vizyoner, rafine yemekleri, nefes kesen manzarası, modern sunumu ve ilham verici müziği ile Mikla, kısa sürede İstanbul’un en iyi restoranı seçildi. Bugün hem yerel hem de uluslararası değerlendirmelerde önemli övgüler almaya devam ediyor...Ağustos 2012’de yarattığı Yeni Anadolu Mutfağı  konsepti ile Mikla, kaliteli yemek misyonuna bir artı daha katmış, yerel ve uluslararası platformda tuttuğu öncü çıtayı daha da yukarı çekmeyi başarmış. Kullanılan her malzemenin özünde o toprakların ve insanların geleneklerini yansıttığı inancını savunan Mikla’da, Anadolu’nun her köşesinden özenle seçilen, genellikle mütevazı ama soylu malzemeler büyük bir saygı ile yorumluyor...

Mehmet Gürs ise mekanı ve menüyü şu sözlerle tanımlıyor: "Bölge mutfağını taze bir bakış açısı ile ele alma vakti geldiğinin düşüncesindeyim. Geçmişteki zengin mutfak kültürlerinin hem bugün hem de gelecekte var olabilmeleri için yeni bir yaklaşım vazgeçilmez. Yeni Anadolu Mutfağı’nın kalıpları yok; mutfağa bir yaklaşım, onu algılama ve ele alma biçimidir. Bu yaklaşım birçok şekilde ve alanda yorumlanmalıdır."

Uçan martılarla göz göze geldiğiniz yer!

The Marmara Pera'nın çatısında bulunan Mikla'nın barı kesinlikle yaşanması gereken tecrübeler arasında! Eski İstanbul'un mistik ve büyülü manzarası, Galata'nın hafif serinleten rüzgarının havada yasemin kokuları ile buluşarak baş döndürdüğü, hayal ile gerçek arasında her şeyin mümkün olduğunu hissetmek isteyenlerin tercih ettiği yer. Beyaz, minimal hatlı mobilyalara, açık havuz, etkileyici müzik, ışıldayan güneş batımında nefes kesen bir manzara eşliğinde eski camiler altın bir taç gibi parıldamaktadır. Cömertçe hazırlanmış martiniler büyük ilgi görmektedir.