• 21 TEMMUZ Pazar 17:04
  • HV
Advert
DÖNERCİ SERKAN USTA 444 22 15    Web

İletişim Bilgileri

Nispetiye Cad. No:75, Etiler 444 22 15 http://www.dsu.com.tr/

Dönerci Serkan Usta yaklaşık 20 yıldır döner sektörünün önde gelen firmalarının hemen hemen hepsinde üretimden tüketiciye kadar olan tüm aşamalarda yer almış ve emek vermiş olan Serkan Mutlu’nun önderliğinde açılan bir yer. Dekorundan menüsüne kadar bambaşka bir yenilikçi dönerci konsepti oluşturulmuş. Tertemiz, ferah bir yer. Yemyeşil bir bahçesi var. Oturumu da rahat bir dönerci olması en güzel yanı.

Nispetiye’de ki mekanın müdavimleri arasında iş, sanat, cemiyet hayatının ünlü simaları yer alıyor.Serkan Mutlu, yurt içi ve yurt dışında birçok mekan açıp, danışmanlıklar sağlayarak profesyonel anlamda usta yetiştirip, büyük bir istihdam sağladı.

Kullandığı malzemeler doğal, eti Türkiye’nin en iyi ve en güvenilir markasından tedarik ediyor. Ayrıca, gerçek etten yapılan döneri odun ateşinde yavaş yavaş pişerek lezzetine doyum olmaz şekilde misafirlere servis edilmekte. İyi etten iyi pişmiş olan Dönerin yanında Anne patatesi, yayık ayran, salatası, turşusu ile birlikte sunuluyor.Büyük ustalık isteyen döner takılması ve pişirilmesine sabahın çok erken saatlerinde başlanıyor.

Bol tereyağlı İskender, Dönerli Fırın Beyti, Beğendili Döner, Pilavüstü tombik Döner, kaşarlı fırınlanmış döner, sonrasında Türkiye’de Restaurantlarda bulamayacağınız Trabzon el açması fındık baklavası, sütlacı, tereyağlı dut pekmezli künefesi kolay kolay lezzet hafızalarınızdan silinmeyecek kadar başarılı. Tüm menülerinde doğal ürünler kullanmaktalar.

Tadı damağınızda kalacak tüm bu lezzetlerin sonunda kıvamında bir Türk kahvesi ya da Türk usulüne uygun demleme çayı lezzetseverlere eşlik ediyor.

Akşam çorba servisi de var.

Peki bu lezzetin sırrı ne?

1- Eti kaliteli olduğundan (iki çeşit et kullanılıyor: %65 dana but ve %35 kuzu döş)

2- Kıkırdak, sinir, kemik olmadığı için

3- Doğru şekilde dinlendirildiği için

4- Ve odun ateşinde ağır ağır pişirildiği için bu lezzete kavuşuyor..