• 20 HAZİRAN Perşembe 04:47
  • HV
KALBUR ET 0216 594 54 91    Web

İletişim Bilgileri

Şerifali Mh., Turcan Cd., Atabek Sk., No: 25, Ümraniye 0216 594 54 91 http://www.kalburet.com

Lezzetin, damaklarda yer eden mutluluğun tesadüf olmadığını Kalbur Et misafirleri çok iyi biliyor.

Nefis mezelerin, çok özel tatların, keyifle kalkan kadehlerin ve dost sohbetinin eksik olmadığı Anadolu Yakası'nın en özel mekanı Kalbur Et, açıldığı günden beri misafirlerine unutulmaz bir lezzet deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Konfor ve şıklığın harika bir karmasını misafirlerine sunan mekan, açık ve kapalı alanlarıyla konuklarına evlerindeymiş gibi rahat edebilecekleri ortamı sunuyor. 

İş yemekleri, doğum günü kutlamaları ya da romantik paylaşımlar, tüm konseptlerdeki lezzet anlarınız için ideal bir buluşma noktası olduğunu söyleyebiliriz. Spesiyel lezzetleri haricinde kış boyunca 'Kars-Ardahan Kazı'nın en güzelini Kalbur Et'te yiyebileceğinizin garantisini veriyoruz! Çok geniş bir bahçe alanına sahip olan mekanda istediğiniz masayı belirleyip oturun ve başlangıç olarak seçtiğiniz mezelerden sonra menünün içinde kaybolun! Seçtiğiniz lezzetlerin yanında sıcacık puf ekmekler de var.Kalbur Üstü Lezzetler
 

Kalbur Etli Kebap:  Kalbur Et'e özel bir başka lezzettir. Zırh kıymasının üzerine ince açılmış kuzunun sırt eti sarılır. Keşkeş soğanıyla servis edilir. Parça et ve kıymayı birlikte yeme şansı verir, çok da sevilir.

Kalbur Burma Kebap: Tamamen Kalbur Et'e özgü bir lezzettir. En az 2 yıl dinlendirilmiş Kars kaşarı, Kayseri pastırması ve Antep fıstığı gibi özel ürünleri biraraya getirerek hazırlanır. Zırh kıyması, bu malzemeler ve baharatlarla harmanlanır. Şişe geçirilir, etrafına ince açılmış külbastı eti sarılır ve Kalbur Et'in spesiyali Kalbur Burma Kebap'ı ortaya çıkar.

Karski: Trakya, Keşan bölgesinin sakız erkek kuzusundan elde edilen, sırt eti kullanarak hazırlanan çok narin bir lezzettir. Narinliği, işlenmesi ve pişirilmesinden gelir. Ustalarımız Karski'yi özenle işler ve orta kısıklıkta kömür ateşinde, kendi yağıyla birlikte pişirir. Kalbur Et'e gelenler, Karski'ti tatmadan geçmez.

Kars Kazı: Kars ve Ardahanlılar için çok önemli olan bu yemek, oldukça fazla emek ister. Kars'ın köylerinde doğal ortamında, gezerek ve otlayarak büyüyen kazlardan yapılır. Kalbur Et'te tamamen geleneksel olarak pişirilir, suyuna yapılan bulgur pilavıyla servis edilir.