• 22 NİSAN Pazartesi 08:41
  • HV
Advert
MEOS BALIK 0212 663 87 60    Web

İletişim Bilgileri

Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 - Aqua Florya, Bakırköy 0212 663 87 60

Denizden babam çıksa yerim diyenlerden misiniz? Sizi Aqua Florya'nın içinde gizli bir #seafood cennetine götürüyoruz, Meos Balık!

İstanbul’un en güzel manzaralı Avm’si ve akvaryumu ile iç içe bir konumda bulunan Meos, oldukça şık, havalı ve bir o kadar da keyifli bir balıkçıdır.

Florya’da deniz kenarında konumlanan tek balıkçı olması da ayrı güzel. Büyük bir boşluğu doldurdu çünkü Menekşe ve Yeşilköy’de pek çok balıkçı varken Florya’da hiç yoktu. Özellikle böyle şık bir yer genel çevrede de pek bulunmuyordu.Balık müşterisi daha ziyade keyif müşterisidir, lüks müşteridir. Ne yiyeceğini, ne içeceğini çok iyi bilir. Balığa karın doyurmaya değil zevk almaya, muhabbete doymaya, eşle, dostla, akrabayla, sevdikleriyle hoşça vakit geçirmeye gider. Bu yüzden özellikle balıkçılarda önemsediğimiz kriterler kalite, servis, lezzet, lokasyon ve hesabın karşılığını veren bir hizmettir.

Bu anlamda güvenerek önerdiğimiz Meos Balık ziyaretçilerine her zaman özenli, taze ve organik bir lezzet deneyimi yaşatmak için çalışıyor. Mutfağındaki her deniz ürünü, yalnızca "en iyi" olduğu bölgelerden seçiliyor. Deniz dışındaki ürünleri ise organik tarım bahçelerinden sofralara sunuluyor.

Erhan Şef'in hazırladığı birbirinden enfes lezzetlerle Meos manzarası asla kaçmaz! Mekan ultra şık dekorasyonu ile İstanbul'un en romantik restaurantlarının başında geliyor.Ne yenir?

Cunda'nın müthiş lezzetlerini sunan MEOS’da mevsimine göre hazırlanan 60’dan fazla mezenin yanı sıra, ıstakoz, black pear siyah havyar, istiridye, aquadis, jumbo karides, baby ahtapot, isli midye,isli çiroz, balık kokoreç pek çok deniz ürünü ve soğuk ve sıcak servis edilen farklı peynir çeşitleri dikkat çekmekte.

Meze çeşitlerinin tamamında standartın çok üstüne çıkan MEOS'da 4 çeşit peynirden avakadolu girit ezme, cunda adasında yetişen susuz kabaklardan yapılan yoğurtlu sıcak kabak, enginarlı fava, karides mantı, taze enginar salatası, kekikli saganaki, sıcak ot tabağı, Körpe ısırgan otu salatası, kabak çiçeği dolması, kuşkonmaz salatası, kayakoruğu, ahtapot salatası, girit usulü çıtır kabak belki de ilk defa tadacağınız ve vazgeçemeyeceğiniz lezzetlerden sadece birkaçı...

Meos'un en iddialı ara sıcak lezzeti ise #geccemekan önerisi olarak Balık Köftesi! 

  • Etiketler