• 21 TEMMUZ Pazar 16:26
  • HV
Advert
MADHU'S İSTANBUL 0543 326 81 11    Web

İletişim Bilgileri

Vişnezade, Acısu Sokaği No:19, 34357 Beşiktaş/İstanbul 0543 326 81 11 

Madhu’s; Londra’nın en ünlü ve lüks lokasyonlarında şubeleri bulunan ve 4 kuşaktır devam eden meşhur bir Hint Restoran zinciri.
 

İngiliz Kraliyet Sarayı’ndaki davetlerde yıllardır menüleri hazırlayan ender restoranlardan bir tanesi olmakla beraber Hint mutfağı üzerine hizmet veren tek restoran. Londra dışındaki ilk şubesi @swissotelthebosphorus ‘da açıldı.

Geleneksel Hint yemekleri yanı sıra restoranlarının görkemli iç mimarisi, yüksek standartlı servis anlayışı, kalitesi ve yılda 500’e yakın yaptığı Hint düğünü ile de bilinen bir mekan.

Menüde İngiltere eski prensi, şimdiki ünvanıyla Kral Charles için özel olarak tasarlanan restoranın kendine has ve en özel lezzetlerinden oluşan bir tadım tabağı var. İsmi royal Thali. Denemelisiniz.

İddia ediyorum burası Hint mutfağını sevmeyene bile sevdirecek bir yer. Yemeklerin hepsinde derinlik var. Tek boyutlu, iki boyutlu değil, üç boyutlu lezzetler diyebilirim. Hiçbirinden tek bir aroma almıyorsunuz. Önce acı, sonra limon aroması, en son nane aroması alıyorsunuz mesela. Aşama aşama farklı tatlar bırakıyor ağızda. İlk çiğnediğinizde aldığınız lezzetin damakta bitişi çok farklı. Mutlaka keşfetmeniz gerekiyor burayı.

4 kuşaktır kendi reçetelerine sahip çıkan, farklı reçeteleri kolay kolay kabul etmeyen Restoranda aileye yeni bir reçete katan tek şef de Group Executive Chef Amaardeep Anand olmuş. Yemeği: Prawn Moilee Curry (Acılı, Hindistan cevizli jumbo karides. Zerdeçal, zencefil, hardal tohumu ve köri yaprakları ile lezzetlendirilmiş) efsane bir yemek, mutlaka denenmeli..
 

  • Etiketler