• 30 HAZİRAN Perşembe 20:00
  • HV
BEYTİ 0212 663 29 90    Web

1945’ten bu yana ilk günkü heyecanıyla işinin başında duran ve tecrübeleriyle örnek bir gastronomi abidesi olan Beyti Güler yemek kültürümüze olan katkılarından dolayı Onur Ödülü’ne layık görüldü.
 

 

Küçükçekmece’de minicik bir dükkânda babasının yanında başladığı lezzet yolculuğuna Florya’daki ihtişamlı binalarının içinde oğullarıyla birlikte devam etmekte olan Beyti Güler yemek dünyamızın tartışmasız çınarlarından biri. Üst düzey bir restoran olabilmek için sadece kaliteli yemek servis etmenin yetmeyeceğini daha çok erken yaşlarda keşfetmiş olan Güler, yıllardır mekanında en güzel eti sunmasının yanında, güler yüzlü servis elemanları, her daim kar beyazı kolalı keten örtüleriyle insanı evinde hissettiren bir sıcaklıkla misafirlerini ağırlamaktadır. Et kültürümüzü dünyaya tanıtan isimlerin başında gelen Beyti Güler örnek alınması gereken bir başarı abidesidir.
 

 

1945'lerde bahçeli, temiz ve sade bir mekanda et yemeklerinin lezzeti sayesinde dolup taşan Beyti lokantası, yaşlısıyla genciyle hemen herkesin bugün de hatırlayacağı bir gelenek abidesi gibidir. Florya'daki 450 kişilik bu doğaya saygılı mekan iç ve dış görünümünden dolayı gerçekten görülmeye değer. İstanbul'un en nadide et lokantasından biri olan Beyti,'Etin en iyi piştiği yerdir...'' Ayrıca Beyti'de dünya markalarının en iyi şaraplarının bulunduğu çok geniş bir "Kav'' da bulunuyor.


Beyti Lokantası günümüzde adeta bir gelenek abidesi gibi.. Belki'de Türkiye'de 'et''e ismini veren ilk ustalardan Beyti Güler. Bu haklı ününü öncelikle etleri kendisinin bizzat seçmesi ve özel yöntemlerle dinlendirip terbiye ederek kömür ateşinde pişirmesine borçlu.

 

 

'Beyti'nin aldığı et daha kesiminde kekik kokar'' sözü, onun titizliğini ve deneyimini kanıtlayan çok doğru bir söylem. Gastronomi konusunda dünyanın sayılı restoranlarına verilen uluslararası ödüllere sahip olan Beyti lezzeti, temizliği ve servisinin yanı sıra, konuklarına gösterdiği yakın ilgi ve nezaketiyle de ülkemizin fahri turizm elçilerinden biri olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir.

1970'lerde başlayarak 10 yılı aşkın bir sürede tamamlanan Beyti Lokantası geleneksel Osmanlı-Türk mimarisi ve motifleriyle bugün Florya'da görkemli bir anıtı andırıyor.

 

Berrakberroo'nun notu:: Üstüne basarak söylemeliyim; Beyti’yi sevmeyen yoktur. En azından ben bugüne kadar hiç duymadım. İşinizi garantiye almak istiyorsanız, iyi yemek yemek istiyorsanız ilk sırada düşünebileceğiniz bir mekandır. Beyti’nin bahçe terası ve üst kattaki terasları oldukça keyiflidir, ortamı her zaman nezihtir.


İletişim Bilgileri

Orman sok. No: 8 Florya 0212 663 29 90 http://www.beyti.com