• 30 HAZİRAN Perşembe 19:22
  • HV

Swıssotel The Bosphorus İstanbul'un terasında yer alan 16ROOF restoran & bar açıldı!

Hem restoran hem bar hizmetleriyle misafirlerini her yaz ağırlayan 16 Roof'ta Dj etkinlikleri başladı. Bar bölümünde dünyanın farklı bölgelerinden seçilmiş şaraplar, viskiler ve kokteyller mevcut olan bu mekanın restoran bölümüne rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Swıssotel The Bosphorus İstanbul'un terasında yer alan 16ROOF restoran & bar açıldı!
HABERLER
Yayın Tarihi : 18-05-2022 13:30Avrupa’da ve çeşitli ülkelerde edindiği deneyimleri, Asya ve Türk dokunuşlarıyla en baştan yazan tecrübeli ve ünlü şef Tolgar Mireli menüyü oluşturdu.  Türk mutfağı, Avrupa ve Asya mutfağının kültürüyle yeniden yorumlandı.

16Roof misafirlerine önerdi! 

Mısırın dört farklı halini harmanlayan, enginar ve bıldırcın yumurtasıyla servis edilen “Mısır Çorbası” ; damakta tatlı ve fresh tat bırakarak vanilya ve kakule ile lezzetlendirilmiş “Yedikule Rokfor Salatası” ;  özel lezzetlendirme yöntemiyle hazırlanan “Deniz Tarağı” ; deniz ürünleri, kaburgalı ravioli ve vegan tagliatelle ile öne çıkan el yapımı makarnalar ; Tolgar Şef’in frig buğdayıyla yorumladığı, Türk mutfağının  yemeği “Kuzu Küşleme” 

Mayıs ayından ekim ayına kadar her gün 17.00 – 02.00 arasında hizmet veren ve şık rahat giyim koduna sahip 16 Roof, Boğaz’da bar konseptiyle manzara ve eğlence garantisi sunuyor.