• 30 HAZİRAN Perşembe 19:54
  • HV

Sermet Severöz şehirde lezzet turunda

Gecce Gurme Kurulu üyesi yazar Sermet Severöz, Habertürk Gazetesi'ndeki köşesinde okurlarına harika öneriler kaleme aldı. Sanatın ve lezzetin harmanlandığı keyif dolu yazıyı mutlaka okumalısınız. ...

Sermet Severöz şehirde lezzet turunda
HABERLER
Yayın Tarihi : 16-11-2015 12:14
Butcha Steakhouse


"Dekorasyon algıyı ve albeniyi ne kadar çok etkiliyor. Hele de benim üzerimde.

Ankara ve Dubai’deki şubeleri hakkında iyi şeyler duymuş olmama ve İstanbul’da açtığı şubenin önünden geçmeme rağmen sırf o site lokalini andıran teras kapatmasından ve aydınlatmasından dolayı Butcha’ya yemeğe gitmek aklımın ucundan bile geçmemişti.

Ta ki bu sektörün nabzını iyi tutan ve iletişimini de bir o kadar iyi yapan dostum Esra Türker arayıp beni şehrin yeni steakhouse’çusuna davet edinceye kadar. “Vardır bir bildiği” diyerek tuttum Levent Dedeman Otel’in altında açılan Butcha’nın yolunu.

Varmış da cidden.

Dış cephedeki algının tam zıttı rafine bir zevkle karşılaştım içerde. İyi bir ses sistemiyle donatılmış. Çalan müziğin tarzı ve ses seviyesi yemek ortamını zevkli kılıyor.

Fiyatları diğer steakhouse lokantalarına nazaran gayet makul olan mekânın etleri hiç fena değil, özellikle köftesi...
Ortaklardan Erman Kaynar’dan sözünü aldım.


Dünyanın parasını döktükleri dükkânın terasına da içeriye gösterdikleri ihtimamı gösterecek ve sigara içmeyenleri de düşünerek 2 salon arasındaki kapıları kapatacaklar.

Siz benim dekoratif detaycılığıma bakmayın ve gönül rahatlığıyla gidin lütfen, zira dediğim gibi lezzet ve paha dengesi gayet iyi Butcha’nın!"


BUTCHA STEAKHOUSE BUTCHERY & GRILL hakkında detaylı bilgi ve iletişim için tıklayın.


The Galliard Etiler


"Geçen sene Nispetiye Caddesi’nde son derece iddialı bir yemek ve hizmet anlayışı ile açmıştı kapılarını The Galliard.

Aynı iddia biraz şekil değiştirerek devam ediyor bu sezon.

Şöyle ki, geçen sene mekân yalnızca programlı ve üst çıta akşam yemeklerinin adresiydi.

Bu sene ise günün her saatinde genç olsun, yaşlı olsun hemen herkese dokunan bir mekân oldu. Gerçi ben çok şık buluyordum mekânın işletmecisi Ersin Süzer’in kaldırdığı o parizyen barı ama itiraf etmeliyim ki doğrusu, oraya şu an olduğu gibi bir kış bahçesi kondurmakmış. Nispetiye Caddesi’nde olup da zincir kafelerin standart servisinden farklı, üst çıta bir hizmet ve lezzet beklentisi arayışı içinde olanların adresi olmuş The Galliard.

Mekândaki bir başka yenilik de benim gibi sabahın köründe kalktığı için gecce erkenden uykusu gelenler için ideal DJ performansları.


Perşembe akşamları saat 21.00 gibi başlayıp gecce yarısını az biraz geçe biten gecelerde müziğin başında sevgili Suat Ateşdağlı’nın olduğunu belirteyim. Her kafanın ve her saatin dükkânı The Galliard’a uğrayın derim."

THE GALLIARD hakkında detaylı bilgi ve iletişim için tıklayın.