• 16 NİSAN Salı 20:29
  • HV
Advert

Gül Erçetingöz ile bu hafta 7'de 7 ne yapsak...

Gül Erçetingöz
Gül Erçetingöz
Yayın Tarihi : 07-08-2023 22:45

Bundan sonra haftanın önerileri ile sizlerleyim!

Sizlere her hafta hem benim deneyimlediğim hem de deneyimlemek istediğim önerilerimi burada sizlerle paylaşacağım. Haftalık ajanda gibi!

Haydi başlayalım haftalık hayatlara! Haftalık planlanlamalara! Bu hafta gidilecek mekanlara! Yapılacak alışverişlere...


Yaz aylarında cildimde oluşabilecek güneş lekelerine karşı mucizevi Colostrum First Milk Serisini kullanmaya başlayacağım.


Yaz aylarında güneşe maruz kalan cildimde zaman zaman lekeler oluşabiliyor. O nedenle, bu yaz cildimde oluşabilecek güneş lekelerinin önüne geçmek için Colostrum markasının Aydınlatıcı & Leke Karşıtı Serum’unu ve tüm setini kullanmaya başlayacağım. 


Neil DeGrasse Tyson’ın anlaşılır diliyle anlattığı “Acelesi Olanlar için Astrofizik” kitabını okuyacağım.

 

Boğaz’ın tam ortasında yer alan SortieMeyhanede’ye gideceğim.

Ege sahillerine dönmeden önce İstanbul’da kalan birkaç günümü şehrin sakinliğinde yeni keşifler yaparak geçireceğim. İlk rotam ise Sortie’nin içindeki Meyhanede. Yaz aylarının gelmesiyle beraber misafirlerine yeniden merhaba diyen restoranın yenilenmiş menüsünü deneyimleyeceğim. Avokado soslu Karidesten, Hollandez sosla harmanlanan ve Pazı yaprağında sunulan Levreğe kadar muhteşem lezzetler var. Bir de taze Istakozlarını deneyeceğim. Ardından Sortie'nin harika müzikleri ile dans edeceğim 

Sortie - Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Meyhanede - Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz. 

Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Muallim Naci Caddesi, No: 54; Beşiktaş/İstanbul

Rezervasyon: 0212 327 85 85

 

Yaz ve kış balık meze sofrasını çok sevdiğim için bu hafta Meos Balık'ta farklı deniz mahsullerini deneyeceğim.

Deniz mahsullerini geleneksel yollarla hazırlayan Meos Balık'ta birçok balık çeşidinden günün balığını seçeceğim. Balık sofrasında benim gibi meze eksik etmeyenlerdenseniz faklı meze çeşitlerini de deneyeceğim. Ayrıca mekan Lakerda konusunda da oldukça iddialı; meze siparişinizi verirken bu lezzete de bir şans verebilirsiniz.

Meos Balık - Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz. 
Adres: Aqua Florya - Şenlikköy Mahallesi, Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya/İstanbul
Rezervasyon: (212) 663 87 60

 

Seramik sanatçısı Mara Gülerşen’in Yargıcı Homeworks için tasarladığı aydınlatma ürünlerinden Urla'daki evime alacağım.

Çamurun ifade etme ve iyileşme yolculuğu olduğunu belirten Seramik sanatçısı Mara Gülerşen Yargıcı Homeworks’un aydınlatma kategorisi için Yaz Koleksiyonu tasarladı. Özgün el işçiliği ile ön plana çıkan koleksiyon, raku tekniğinin çatlak halleriyle mükemmel bir uyum içinde, bembeyaz sırlı formlarla hazırlandı. Her bir eserde zanaatkârlığın ve estetiğin ön plana çıktığı koleksiyondan, evime uygun parçalar seçeceğim.
Not: Ürünleri Yargıcı mağazalarında bulabilirsiniz.


Özge Ulusoy X Glambis'in zamansız yeni koleksiyonunu keşfedeceğim ve kendime yeni elbiseler alacağım.

Siyah ve nötr renkler her zaman vazgeçilmezim olsa bile, gün geçtikçe parlak ve renkli kıyafetlere olan merakım da artıyor. Özge Ulusoy X  Glambis markasının yeni iş birliğinden çıkan zamansız koleksiyonuna vuruldum!  Yaz ve sonbahar dolabımı bu koleksiyondan seçeceğim parçalarla güzelleştireceğim ve sizlere Instagram'da yeni kıyafetlerimle harika postlar atacağım.

 

Doğanın mucizevi kokularını formülize eden Fiolas’ın 9 Muse adlı parfüm koleksiyonunu keşfedeceğim.

Doğanın mucizevi kokularını güzellik ve bakım rutinlerine dahil eden Fiolas, 9 Muse adındaki ilk Extrait De Parfum koleksiyonunu çıkardı. Her bir parfüme Yunan mitolojisindeki ilham perilerinin isimlerinin verildiği koleksiyon, en kalıcı formülasyon olan Extrait De Parfum formatıyla tasarlandı. Ben de mucizevi kokuları bir şişeye sığdıran Fiolas’ın 9 Muse koleksiyonunu  Galataport'taki en sevdiğim mağazasında keşfedip kendim için alacağım.