https://www.geccemekan.com/files/uploads/user/6815038e0cf3e57f95d28c2ce1b2d2a7-32acacd7e3fca9706e6d.jpg Caner Ural

Hakan Ateş; Bizim açımızdan 2022 oldukça  heyecanlı geçecek gibi!

23-05-2022 11:10 830 kez okundu.

Pandemi sonrası tüm hızıyla devam eden konser maratonuna son yıllarda  büyük ivme kazanan  Sinema Senfoni Orkestrası da katıldı! Event Across Turkey ile işbirliği yapan orkestranın kurucusu  Hakan Ateş ile  24 Mayıs tarihinde başlayacak konserleri öncesi Sinema Senfoni’yi ve yakın plan projelerini konuştuk!


1-   Sinema Senfoni kaçıncı yılında ?

Orkestramız 2008 Kasım ayında bir konser ile  sanat hayatına merhaba dedi. Sevgili Caner; seninle geçtiğimiz yıllarda yaptığımız  röportajda  belirtmiştim ama  bir daha tekrarlayayım. Sinema  Senfoni 2009-2010-2011 yıllarında her yıl sadece birer konser vererek kendini geliştirdi. 2012 yılında Metin Şentürk ile ‘En Baba Şef’ projesini hayata geçirdi ve Engelliler Haftası açılış konserinde Metin Şentürk’ün orkestra şefliğinde farkındalık yaratan bir projeye imza attı. Daha sonraki dönemde biraz daha tanınmış olarak sektörde kendimizi  gösterdik  ve ardarda projeler yapmaya başladık.

 2-  Yoğun bir konser maratonu başlıyor haftaya... Sinema Senfoni bugünlere kadar nasıl bir süreç yaşadı?

Film müziklerini  dinlediğimde "Neden?" diye soruyordum kendime. Neden Türkiye’de çalınmıyor diye. İzlediğim ya da izleyemediğim birçok filmin müziklerini dinlemeye başladı. Bu bende, tutku halini almıştı. Dinlediğim müzikten filmi çözer olmuştum sanki artık.  Amacım bu güzel duyguları sanatseverlerle paylaşmak olmuştu. Bunun için yeni bir     orkestra kurmalıydım. İşi sadece film müzikleri, müzikaller ve dinleyeni bambaşka bir hayal dünyasına götürebilecek olan bir orkestra olmalıydı.

Ülkemizdeki birçok müzisyeni kendi sanatçı havuzunda bulunduran orkestra ile yurtiçi ve yurtdışında konserler verdik. . Zuhal Olcay, Ferhat Göçer, Emre Altuğ, Halit Ergenç, Göksel, Nükhet Duru ve Efruz  gibi çok özel isimler orkestramızda sahne aldılar.

Repertuarında yerli yabancı film müzikleri, müzikaller ve popüler eserlerin senfonik tarzda sunumları olan Sinema Senfoni Orkestrası profesyonel anlamdaki Avrupa'nın  ve ülkemizin ilk pop senfonik orkestrası oldu bu süreçte.

Zorlu Psm Movies Concert Projelerinde  Sinema Senfoni Orkestrası ve Korosu Titanic, La La Land, Yüzüklerin Efendisi gibi filmlere eş zamanlı olarak eşlik ettik.

Sinema Senfoni Orkestrası, ailesinde bulunan, aranjörler, orkestra şeflerinin yanı sıra, dünyaca ünlü şeflerle de çalışmalarını sürdürmeye  devam ediyoruz.

 3-  Sanatçı seçkisini nasıl hazırladınız?

2021 yılından itibaren kendi projelerimizin yanı sıra Event Across Turkey ile çalışmalarımıza devam etmeye başladık. Ben şirketin Müzik Direktörü olarak görev almaktayım.

Şirketin İSTANBUL NIGHT FLIGHT sezon konserlerinin 6.sezonunu birlikte yaptık .Event Across Turkey’in orkestra markası Night Flight Symphony ile devam ediyoruz çalışmalara 7.sezon hazırlıklarımız tamam ve 24 Mayıs 2022 gecesi  Karsu konseri ile Harbiye Açıkhava’da sezonu açıyoruz.

Sinema Senfoni Orkestrası ve Night Flight Symphony kardeş orkestralar, aynı şirkete bağlı ve benim müzik direktörlüğümde, Event Across Turkey organizesinde yürüyen projelerde .Aynı sanatçı havuzunu kullanıyoruz.

2021 yılında yapılan ve pandemiden tamamen çıkılmamış olmasına rağmen çok başarılı geçen 6.sezon sonrası, Sinema Senfoni Orkestrası ve Event Across Turkey olarak çalışmaları başarı ile devam ettiriyoruz.

Sinema Senfoni Orkestrası film müzikleri konserlerini ve diğer event projelerinin takvimini oluştururken, Event Across Turkey sanatçılarla yeni sezon konserleri organize etti. Tahmin edersiniz ki, sahnede gördüğünüz bir konserin mutfak kısmı neredeyse 2-3 ay sürmektedir.

Sanatçıyla iletişim, repertuvara karar vermek, konser tarihine karar vermek ve mekanların sözleşmelerini yapmak..

Bütün bu organizasyonu Event Across Turkey yürütmekte. Repertuvar seçimi, orkestra düzenlemeleri, hangi projeyi hangi orkestra şefi ile yürüteceğimiz, orkestra sanatçılarının organize edilmesi ve provaya kadar gelen süreci ise ben ve ekibim yönetmekteyiz.

Sonuçta 2022 7.Sezon İstanbul Night Flight etkinlikleri ve Sinema Senfoni Orkestrası’nın diğer etkinliklerinin hazırlıkları çok uzun bir dönem gerektirmekte. En keyifli durum ise, belirli olan etkinlik takviminin arasına yeni projelerin girmesi, işte o tatlı heyecan ve yetişememe duygusu ile daha fazla çalışmak,en sevdiğim kısım.

Sezonun sanatçı isimlerini belirleyen Event Across Turkey kurucusu Ersin Candoğan sohbetlerimizde benim de önerilerim ile  sanırım ilham kaynağı oldu ona. Ama Istanbul Night Flight projesi kendisine aittir ve tüm girişimleri ve organizasyonu şirketi yönetmekte.

Sinema Senfoni Orkestrası projelerini ise tamamen ben yürütmekteyim ama proje bazlı  Booking’imizi yine Event Across Turkey yapmakta.

4-   Konser  takvimi belli değil mi?

Müzik Direktörü olduğum ve Sanat Yönetmeni olduğum projeleri ayırmadan sizlere hatırlatmam gerekirse, dediğim gibi  24 Mayıs 2022 Karsu Harbiye Açıkhava konseri ile başlıyoruz. Ardından Haziran 2022 de özel projelerde yer alacağız. 24 Haziran 2022 de Antalya Açıkhava Manga konseri ve devamında İzmir, Antalya, İstanbul konserler..

Konser takvimi çok yoğun ve şehirlere bölünmüş durumda sosyal medyadan ve sinemasenfoni.com adresinden takip edilebilirsiniz tüm tarihlere ve sanatçı isimlerine ulaşılabilir.

Ama çok büyük isimlerle sezon inanılmaz geçeceğe benziyor.

Karsu, Manga, Hayko Cepkin, Selami Şahin, Cem Adrian, Levent Yüksel, Hakan Altun, Fatma Turgut, Oi Va Voi gibi isimlerle muhteşem konserler olacak.

Sinema Senfoni Orkestrası konserlerinde ise özel organizasyonlar ve belediye konserleri ile ilerliyoruz. Tabii ki tüm organizasyonlar birleştiğinde inanılmaz bir mesai ve çalışma olmak zorunda.

5-   Pandemi süreci ve ekonomik dalgalanmada böyle büyük kapsamlı organizasyonlar  yapmak zor  değil mi?

Pandemi süreci çıkışında neredeyse tüm şirketler etkilendi tabii ama Event Across Turkey’in konser partnerleri ile ilerlemesi bizi mutlu ediyor.

Açıkçası şirketin bu tarz görüşmelerinde bulunmadığım ve sadece Müzik Direktörlüğü görevini yürüttüğüm için çok bilgi sahibi değilim.Herkes kendi bölümünün işini yaptığı için, kurumsal ilerlemelerde sonuca bakarız ve sonuçtan şu an için memnunuz.

6-   2022 sanırım dopdolu, 2023 projeleri belli mi ?

2022 dopdolu evet...Aslında 2026 yılına kadar tüm sezonlar planlandı. Yer,sanatçı isimleri,konser tarihleri vs.

Size sadece bir tane projemizi söyleyebilirim....

Cumhuriyetimizin 100.Yılını 29 Ekim 2023 de New York’da Carnegie Hall  Hayko Cepkin Konseri ile kutlayacağız.

 Nilperi  Şahinkaya  ‘ Doğal Afet ‘ ile alkışı hak ediyor!

Kadıköy  Koşuyolu’nda  yeni açılan Alan Kadıköy sahnesinde  izledim Nilperi Şahinkaya’yı  ‘Doğal Afet ‘ adlı  yeni oyununda ……..

Amerika’da  oyunları en çok sahnelenen yazarlarından  Lauren Gunderson’un 2018 yılında kaleme aldığı Doğal Afet, izleyiciyi  klasik bir anlatımdan uzaklaştırarak yer yer kalp ritmini andıran inişli çıkışlı bir hikayenin içine katıyor.  Ahmet İlker Ergin’in  yönettiği  tek kişilik bir oyun  olmasına karşın Nilperi yüksek ve samimi performansı ile sahneyi dolu dolu  yansıtıyor  izleyiciye. Doğal Afet, Nilperi Şahinkaya’nın dinamik oyunculuğuyla tempolu bir koşuya dönüşüyor adeta.

Germinal Tiyatro’nun bu yeni oyunu ‘ Doğal Afet’i İlayda Öncü başarılı  ile  çevirmiş. Işık Tasarımını  Ayşe  Sedef Ayter gerçekten mükemmel tasarlamış, oyun hesaplaşma olgusunu  bir kez daha  sahneye  taşımış ama  burada Şahinkaya’nın sahne hakimiyeti ile daha da  güçlenmiş sahne de sanki,

Hep vardı sahnede tek kişilik oyunlar ama pandemi sonrası Zerrin Tekindor, Zeynep Özyağcılar ve Selen Uçer’den sonra bu sezon Nilperi Şahinkaya’da alkışını fazlasıyla alıyor seyirciden.

Oyun    07 Haziran – 28 Haziran tarihlerinde  Alan Kadıköy de sahnelenecek.

 Marmaris’ten Akkaya’ya bisiklet yarışı!

Hem yarış hem tatil konsetli  Türkiye’nin ilk bisiklet yarışması Uluslararası Santini Queens Of The Aegean Boostrace’te geri sayım başladı.  .

29 Mayıs’ta Marmaris’ten start alıp Akyaka’da tamamlanacak bisiklet yarışında kısa rota 80 Kmuzun rota ise 145 Km olarak belirlendi.

Kısa parkura katılanlar 80 km'lik kısa parkurun sadece 8,5 km’si olan Kıran Tırmanışı etabında yarışacaklar. Uzun parkura katılanlar ise önce 10 km’lik Sarnıç ve 8,5 km’lik Kıran tırmanışında yarışacak. Parkurun diğer kısımlarında ise yarışmacılar Marmaris'in tadını çıkararak sürüşe devam edebilecek. Kraliçe etaplarının bitiş çizgisinin hemen ardından ise Boostzone yiyecek, içecek, dinlenme hizmetleri ve eğlenceler katılımcıları bekleyecek.

 Cem Yenel’den yeni şarkı ‘ Devam Et’

Cem Yenel 'i ilk Eylül 2018 de   Vadi Açıkhava'da  Ajda Pekkan konserinde  'Uykusuz Her Gece ' düetinde  canlı canlı  izlemiş kim bu çocuk demiştim.  Ve ertesi gün neredeyse tüm gazeteler  Yenel'i Türkçe Pop Müziği’nin yeni harika çocuğu olarak lanse etmişti.

O dönem Boğaziçi Üniversitesinde  okuyan geç sanatçı  ' Aşk Bu Biter Mi?' ' Son Yolcu '  ' Çok Aşığım' gibi özel  şarkıları ile müzik  kariyerine   değer kattı.  

Şimdilerde   25 yaşındaki olan genç müzisyen  Cem Yenel rapçi Motive beraber yaptığı düet ile  dinleyenlere motivasyon aşılayacak yeni şarkısı ' DEVAM ET' ile  gündemde,  şarkını sözlerini sözlerini   Şehrazat yazmış,  rap kısımları da Motive tarafından yazılmış. Şarkının beste ve düzenlemeri  Volga Tamöz imzalı.

 

Cem Yenel, insana engellere takıldığı anlarda pes etmemesini öğütleyen şarkısı için şunları söylüyor: Hayat bize inandıklarımızdan vazgeçmemiz için binlerce sebep veriyor. Vazgeçmemek için tek bir sebebim kaldığı bir anda buldu beni Devam Et. Ben de her şeye rağmen bildiğim yolda devam ettim ve ondan hiç vazgeçmedim. Her ne olursa olsun devam et. Hayat bir akış. Ve kolay değil. Ama her ne olursa olsun içindeki enerjiye inan. Güç senin içinde.

DEVAM ET’in sosyal mesajlar içeren, nefes kesici görüntülerle dolu video klibi, yönetmen Mert Akay tarafından çekilmiş. Cem Yenel ve Motive’nin karşılıklı yer aldığı videoda, hayatın akışındaki gerçekleri temsil eden 20’ye yakın kişi rol almış, son günlerin çok ses getiren klibi ile güzel ve iddalı şarkıdan sonra  Yenel yaz ayları gibi çıkaracağı yeni şarkıları için hazırlık aşamasında.

Mazhar Alanson ; Kulise gidene kadar alkışı  kesmeyin, fena oluyorum yoksa!

Çocukluğumun geçtiği uzun zamandır herkesler  gibi sabırla beklediğim Atatürk Kültür Merkezi içinde açılan Türk Telekom Opera Salonu’nun açılış gecesindeydim geçen hafta, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın sahnelediği Türk Telekom Özel Performansı  muhteşem idi o gece,

Türkiye’de ilk defa bir senfoni orkestrası performansının dijital sanatla harmanlandığı sahnede  70 kişilik orkestra, 40 kişilik koro ve 4 solist tarafından canlı seslendirilen eserlere salonun tamamını çevreleyen yenilikçi sahne ve ışık tasarımıyla oluşturulan gösteri eşlik etti. Simge Fıstıkoğlu’nun açılış sunumu ile başlayan program da  Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, yaptığı açılış konuşmasında; “Türkiye’nin kültür ve sanat belleğinde iz bırakan, yenilenerek geniş ve kapsamlı bir kültür kompleksine dönüşen, bir ‘şehir mıknatısı’ gibi günün her saatinde yaşayan Atatürk Kültür Merkezi’nin ana destekçisi olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Fatih Sayan ve çok sayıda davetlinin katılımı ile Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın ev sahipliğinde düzenlenen gala gecesi, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın özel performansına sahne oldu.

Yapılan anlaşmaya göre 7 yıl boyunca Türk Telekom’un sponsor olacağı Türk Telekom Opera Salonu’nun da gerçekleşen etkinlikte İstanbul Senfoni Orkestrası’nın Türk Telekom Özel Performansı’nda sanatseverler, 12 parçadan oluşan repertuarı beğeniyle dinledi. Şef Hasan Tura’nın yönettiği orkestraya; Dilek Türkan, Cengiz Özkan, Görkem Ezgi Yıldırım ve Mazhar Alanson da eşlik etti. Fiziksel, teknik ve mimari analizler sonucunda, en iyi doğal akustiği elde edebilmek için tasarlanan salonda  yakın zamanda  pek çok önemli eser icra edilecek.  Protokol ağırlıklı gecede Senfoni Orkestrası eşliğinde  ‘ Sarı Laleler’ adlı şarkısını söyleyen Alanson şarkının  finalinde ortamı hafifçe tebessüme çevirerek ‘ Kulise gidene kadar alkışı kesmeyin, fena oluyorum yoksa!’ dedi.

Türk Telekom’un görme ve işitme engelliler için hayatı kolaylaştırmayı amaçlayan uygulaması ‘Sesli Adımlar’, pek yakında  Atatürk Kültür Merkezi’nde de kullanılmaya başlanacak. Böylelikle  görme ve işitme engelli sanatseverler, Atatürk Kültür Merkezi’nin kapalı ve açık alanlarını, mobil telefonlarına yükledikleri bu özel uygulama eşliğinde ziyaret edebilecekler.

Hatice Aşkın yeni filmi için Cannes Film Festivalinde!

 17 Mayıs tarihinde  başlayan  ve 28 Mayıs tarihinde  bitecek  75. Cannes Film Festivali tüm hızıyla  devam ediyor, festival kapsamında Türkiye’den birçok oyuncu, yönetmen,  yapımcı ve akademisyen de Cannes de film izleyip etkinliklere katılıyorlar,  Ece Yüksel, Erdil Yaşaroğlu, Dilan Çiçek Deniz, Cemal Okan, Prof. Dr. Nilay Ulusoy, Cansel Elçin,  Zerrin Tekindor, Selin Yeninci,  Zeynep Tuğçe Bayat ve Hatice Aşkın bu isimlerden bazıları...

Yönetmen Hatice Aşkın direktörlüğünü yaptığı ve sonbahar da  gerçekleşecek  2. Uluslararası Distopya Film Festivali ile yakın zamanda çekimlerine başlayacağı  “Adresi Olmayan Ev” filminin tanıtımını için 75. Cannes Film Festivalinde filmlere  ve etkinliklere  katılmaya  devam ediyor.

Festivalin 6. gününde Türk Sinemacıların pavilyonunda  yönetmen Emin Alper’in çektiği ‘ Kurak Günler ‘ ekibinden yapımcı Nadir Öperli, Marsel Kalvo, oyuncu Erdem Şenocak ve Başka Sinema ekibi ile  görüşmelere katıldı.

2019 yılında “APP” isimli senaryosuyla Tilbe Saran, Janset, Ekin Koç gibi özel isimlerin rol aldığı kısa film türünde yeni bir pencere açıp, ulusal ve uluslararası festivallerden çok sayıda ödülle dönen Hatice Aşkın, bu organizasyonlarını, Cannes Film Festivali’nde sinemaseverlere anlatıyor. . Başarılı filmlere imza atan genç yönetmen Hatice Aşkın, aynı zamanda  bu yıl Frankfurt’ta  festival başkanı Hüseyin Sıtkı önderliğinde  gerçekleşecek  22. Uluslararası  Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nin de danışmanı olarak  görev yapıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve BKM Mutfak’ın işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez 2021 yılında gerçekleşen Uluslararası Distopya Film Festivali’nde Babis Makridis, Andaç Haznedaroğlu,  Damla Sönmez, Fadik Sevin Atasoy, Didem Balçın ve Cansel Elçin gibi sinema sektörünün önemli isimleri jüri üyeliğini üstlenmişti.


 

DİĞER YAZILARI Serhat yeni albümü ile Altın Plak aldı! Frankfurt’ta  Altın Elmalar  Sahiplerini Bekliyor! Kıbrıs'ta Masal Gibi Bir Gece... Türsak Vakfı’nın Ödül Gecesi! Şan ‘ Korkma ‘ ile geliyor! Nurhan Özenen: Ekranda komedi dizisinde rol almak isterim! "Anne olunca önceliklerim değişti!" Erkan Meriç yeni dizisi "Gülümse Kaderine" ile Fox Tv’de! Tarık İster; Tutmayan her şarkı aranjör ve bestecinin başarısızlığı olarak görülüyor! Selin Geçit’i takipte kalın! İstanbul Film Festivali 41. yaşında! Dünya Otizm Farkındalık Günü yaklaşırken! Selen Uçer’in on parmağında on marifet! Alaçatı mı, Adana mı? Demet Evgar; #BenKadınım ‘Nuri Alço gibi duvarlarda yazsın istiyorum! Asena’nın desteğiyle yayınladığı ilk single’dan bugüne Berru Tural! Deniz Çevik: Şarkı söylerken ki Deniz’i seviyorum! Adnan Koç’un yeni filmi ‘Mahlukat’ 18 Şubat’ta sinemalarda! Özlem Savaş: Türkiye’deki starların çoğuna star demem! Uğur Toprak Satır; İnsan olmaya, insan kalmaya çalışan biriyim! EN İYİ MEKANLAR Nurhan Özenen: Ekranda komedi dizisinde rol almak isterim! "Anne olunca önceliklerim değişti!" Erkan Meriç yeni dizisi "Gülümse Kaderine" ile Fox Tv’de! Tarık İster; Tutmayan her şarkı aranjör ve bestecinin başarısızlığı olarak görülüyor! Selin Geçit’i takipte kalın! İstanbul Film Festivali 41. yaşında! Dünya Otizm Farkındalık Günü yaklaşırken! Selen Uçer’in on parmağında on marifet! Alaçatı mı, Adana mı? Demet Evgar; #BenKadınım ‘Nuri Alço gibi duvarlarda yazsın istiyorum! Asena’nın desteğiyle yayınladığı ilk single’dan bugüne Berru Tural! Deniz Çevik: Şarkı söylerken ki Deniz’i seviyorum! Adnan Koç’un yeni filmi ‘Mahlukat’ 18 Şubat’ta sinemalarda! Özlem Savaş: Türkiye’deki starların çoğuna star demem! Uğur Toprak Satır; İnsan olmaya, insan kalmaya çalışan biriyim! EN İYİ MEKANLAR ‘Timsah Ateşi’ son dönemde izlediğim en iyi oyun oldu! Altın Kemer sahibi tek Türk sporcu Orhan Karalioğlu! Neşe Seçil; Bestelerimi doğru seslere ulaştırmak istiyorum! Selen Uçer: Daha geniş kitlelere ulaşmak istiyorum İki Kişilik Hırgür’ü izlediniz mi? Gezgin Bir Chef; Buyurun dostlar buyurun, Halil İbrahim sofrasına! Distopya Film Festivali'nden kazandığım dostlar! Distopya Film Festivali'nde buluşalım! Fatih Elibol; Önce kendine doğru soruları soracaksın! Elazığ’dan ‘Bilmemek' ile döndük! Gabbro'da Sinan Güleryüz geccesi! Paris’te 36 saat! Frankfurt’ta Altın Elmalar sahiplerini buldu! 'Kanunsuz Topraklar'ın Asude'si Ezgi Çelik: "Benim için şahane ilerledi!" Bakalım Altın Yunuslar kimlerin olacak? EN İYİ MEKANLAR Adana Lezzet Festivali’ndeydim! ‘Deliler Bayramı’ ile yeniden gülmeye ne dersiniz? Kahve kokuları içinde şarkılar! Cansel Elçin’in yeni filmi 'Bulutlardan Aşağı' seyirci ile buluştu! Kuruçeşme'ye Gülben Ergen imzası... 'Evlilik Hakkında Her Şey'de sürpriz! Bambaşka bir Barış Kılıç geliyor! TRT Müzik'de 'Kayıthane‘ ile müzikli gecceler! Metin Zakoğlu ile gülmeyi hatırladım! Ziynet Sali: Aşkım geçmiş olsun! Bütün Bursa sana şifa diliyor! Ceyhun Güven; Ben bu yolda ölüme varım, yeter ki canları kurtarabilelim! Bir bütün olduk! Bu yaralar nasıl sarılacak! Zeynep Sağdaş’ın ‘Ev Yapımı Lezzetli Akustik Tarifler' şarkıları... Film Festivallerine kavuştuk! EN İYİ MEKANLAR Yine yeniden en güzel şarkıları ile Ferhat Göçer! Ergun Yıldız: "Sortie ile herkese ilaç gibi gelecek bir ambiyans yarattık!" Emir Ersoy: "Piyano ile olan evliliğim devam etmekte!" İnsan baba olunca çok daha iyi anlıyor babasını! Frankfurt Türk Filmleri Festivali 25 Ekim’de başlıyor! Bora Duran: Pandemi sürecinde tüm sektör olarak çok yalnız ve sahipsiz kaldık! Bu yaz Bodrum’da teknede geçecek gibi! İlay Erkök: Beni zorlayacak her türlü karakterle yollarımın kesişmesini isterim! Bozkır Aslanı Celaleddin, Atv'de başlıyor Gürkan Boztepe: Gecce Mekan Ödülleri ülkemize değer katmakta! "Bazı şeyleri anne olunca anladım!" Kapanma karşılığını bulursa Formula1 yeniden İstanbul’da! Jeyan Büyükburç; Gecce hayatının gizli kahramanlarından olmak istedim! Ziynet Sali: İnsanlara dokunacak güzel şarkıları analiz edebiliyorum! The Queen Cafe Yeniköy’e renk katmış! EN İYİ MEKANLAR Savaşcı’nın Astsubay Bektaş’ı Erkan Meriç! Metin Zakoğlu: Sahnede olmayınca korkuyorum, nefesim o zaman kesiliyor! Suna Keskin; Tiyatro sanatçıları sinema ve dizi filmler için her zaman şans olmuştur! Ekranın yeni ikilisi ‘Bi Ondan Bi Bundan’da.. İstanbul Havalimanı’nın o güzel ahşap heykelleri Eda Taşlı’nın... Bilge Öztürk ile hayatı, pandemiyi ve vazgeçilmezi Kiteboard’ı konuştuk! Mert Levent; Herkesin çaldığını çalmaktan keyif almayan bir Dj’im. Derya Bedavacı: Kırgın yüreğimin sesini sana duyuramadım! Anıl Durmuş: Kendimi bildim bileli müzik benim için önemli bir yerde! Ömür Akkan: Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süre sahnelerden uzak kaldım! Nazlı Senem Ünal: Jülide ile hayallerimiz aynı! Ayça Varlıer: Biraz kendime vakit ayırdıktan sonra gelen projelere bakacağım! Sol Yanım’ın Barbar’ı ile Emre Dinler’i konuştuk! Buse İskenderoğlu: Aynada ki beni seksi buluyorum! Chef Sinem Çapraz: Pandemi günlerinde yemek kültürümüz değişime uğradı! EN İYİ MEKANLAR Keremcem’in yeni şarkısı: Geçmiş Olsun Alp Yenier: “Küçükten beri çok yetenekliydi” sınıfından değilim! Gökçe Eyüboğlu: Yaşadığımız coğrafyada hayalini kurduklarının peşine düşmek zor! Reyhan Ulu Ekinci; 'Sahneye çıkmak nefes aldığımı, yaşadığımı hissettiriyor bana!' Şebnem Köstem; 'Sanat iyileştirici ve güçlü bir şey, pandemi sürecinde bunu daha çok anladık!' Pandemi yasakları ile paket servis artıyor! Ogün Canay; ''Bu sürece dayanamayacak çok yerel marka var!'' Yeni Bir Hayata Yelken Açtılar! Hakan Bilgin; ''En çok özlediğim şey tiyatro!'' Rojda Demirer ile ‘SAYGI’yı konuştuk! 8.Boğaziçi Film Festivalinde ‘ Altın Yunuslar ‘ kimlerin olacak ! Hatice Aşkın; ''Corona virüs, sinemaya yeni alışkanlıklar kazandırdı!'' ''Kalbim Tatilde'' açık ara yazın şarkısı oldu ! Orhan Sarı; ''En büyük hayalim sinema filminde rol almak!'' Masal gibi geldi bana Bozcaada! EN İYİ MEKANLAR Vadi Açıkhava’da Murathan Mungan Şarkıları ! Maskeli Bodrum Günlerim... Göksal Noca; Gardrobum çok zengin ! Yaz biterken caz başlayacak! Hülya Karlık; ''Her kadın güzeldir! '' Harbiye Gecceleri Başlasın! Aykut Gezersu; 'Kendi okulumdan mezun oldum, fakat babamın okulundan mezun olamayacağım!' Cem Ceminay ile Yeniden! Ne İyi Geldin Be Kenan! Gecceler Yenikapı’dan demir alıyor ! Emre Duymaz; 'Artık yeni hayat dijital dünyada!' Erkan Kara ile konuştuk! Covid-19 eğlence sektörünü nasıl etkiledi? Teşekkürler POPSAV ! Bahar Öztan; 'Şimdiki film sektöründe bulunan oyuncular şanslı!' Mert Davran; ‘Dünya gözüyle bir Kenan Doğulu ve Gülşen şarkısı okumak isterim!’ EN İYİ MEKANLAR Seren Fosforoğlu; ''Yeniden tiyatro yapmak için start vereceğim!'' Bu Sefer Ben Sordum, Hakan Gence Cevapladı! Deha Bilimlier ve Koronalı Günler... Çocuk Bayramımız 100.Yaşında! Seni Bekliyoruz Beyaz Show! Tuğrul Arıyooooo! Süeda Çil; Sonsuz Oda ile hayatımızın kapılarını açalım! Corona'lı günleri yaşamaya alıştım mı? Beethoven 250 Yaşında! Turizm Hayalimdi! AMADEUS Sahnede ! Göbeklitepe Harbiye’ye kuruluyor ! Nükhet Duru’nun '' Hikayesi Var!'' Sabahattin Ali Şarkıları Albüm Oldu ! Herkes onu merak ediyor! EN İYİ MEKANLAR Tiyatro’da güzel şeyler oluyor ! ‘Seninle Evlenirmiyim?’ gülme garantili! İslam Dinç; Barmenlik tutkuyla yapmanız gereken bir iş! Nevra Serezli; Sağolsunlar hiç unutulmadım ! Cenk Eren ‘den “Selda Bağcan Şarkıları” Altuğ Öncü ;Yurtdışında da çok ilgi göreceğine inandığım bir proje hazırlıyorum. Herşey çocuklar içindi o gecce! Emre Altuğ ; Heyecanım her geçen gün artıyor ! Nebi Birgi; Nefes alabildiğim sürece sahnede olmak niyetindeyim! Bu şarkılar ile hakiki Aşk’ı paylaşmak istedik ! Fadik Sevin Atasoy yeni projesiyle yeniden Türkiye’de! Kadir Doğulu tiyatroda da başarılı ! Frankfurt’ta Altın Elmalar sahiplerini buldu! Efsane kadrolu bir film; "Cinayet Süsü" vizyonda... Berke Hürcan artık tam bir tiyatrocu! İstanbul kış geccelerine hazır!