• 22 EYLÜL Cuma 16:52
  • HV
Advert

GURME KURULU

Türkiye’nin en önemli isimlerinden oluşan Gecce Gurme Kurulu, her sezon sizler için toplanıyor ve Türkiye’nin en gözde mekanlarını değerlendiriyor..

 

Güneri Cıvaoğlu

Güneri Cıvaoğlu

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okurken aynı zamanda gazetecilik de yapan Cıvaoğlu, Akis dergisi ve Yeni İstanbul gazetesinde muhabir olarak çalıştı. TRT'nin kuruluşunda sabah haberlerini hazırlayan ekibin başındaydı. Strasbourg Üniversitesi'nde bir süre ekonomi okudu, izleyen yıllarda Tercüman Gazetesi'nin genel yayın yönetmeniydi. Güneş Gazetesi'ni ortağı ve genel yayın yönetmeni olarak kurdu. 1986-1996 yılları arası Sabah Gazetesi'nde köşe yazarı, Show TV nin genel müdürü idi. 1996'dan bu beri Milliyet Gazetesi'nin başyazarıdır.Kanal D'de 8 yıl siyasi olayları yorumladı. Durum adlı programı hazırladı ve sundu. 5 yıl Kanal D'de yayınlanan Şeffaf Oda programını hazırlayıp sundu. Yeni yayın döneminde Cnn Türk'de programına devam etmektedir.

 
Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök

Ertuğrul Özkök 4 Ağustos 1947'de İzmir'de doğdu. Aslen Bulgaristanlı olan ailesi mübadele sonrası İzmir'e göç etmiş. İzmir Namık Kemal Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nda okuyan Özkök, bir yıl TRT'de muhabir olarak çalıştıktan sonra öğretim hayatına Fransa'da İletişim Bilimleri'nde doktora yaparak devam etti. Hacettepe Üniversitesi'nde 1986 yılına kadar öğretim üyesi görevini üstlendikten sonra, Hürriyet Gazetesi'nde çalışmaya başladı. Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olarak 20 yıl görev yaptıktan sonra bu görevi 29 Aralık 2009 tarihinde bıraktı.

 
Mehmet Yaşin

Mehmet Yaşin

20 yılı aşkın bir süredir çeşitli gazetelerde muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptıktan sonra Atlas dergisini çıkardı. Daha sonra Doğan Dergi Grubu'nda Genel Müdür olarak çalıştı. Daha sonra Doğan Kitap'ı kurdu. Uzun yıllar yayın yönetmenliğini yaptı. Bu süre boyunca birçok genç yazarı okuyucuya tanıttı. Yayıncılıktan sonra CNN Türk televizyonunda 'Yol Üstü Lezzet Durakları' programını yapmaya başladı. Aynı anda Hürriyet gazetesinde, Atlas, Capital gibi dergilerde lezzet yazılar kaleme aldı. Hem gazete, hem sosyal medya hem de televizyonda geniş bir izleyici kitlesine ulaştı. Dört kitabı var.

 
Kenan Erçetingöz

Kenan Erçetingöz

1962 İzmir doğumlu olan Kenan Erçetingöz, 35 yıllık gazeteci. Mimar Sinan Üniversitesi, Endüstri Tasarımı Bölümü’nde okudu. 16 Haziran 1993’te Alem Dergisi’ni yayın hayatına sokarak dergiciliğe adım attı. Ardından Top Secret ve Şamdan dergilerini çıkararak magazin dünyasında yeni bir devrim başlatan Erçetingöz, 2001 yılında gecce.com’u kurdu. Yeme-içme ve eğlence sektörüne ayrı bir önem veriyor. En çok “ödediğim paranın karşılığını aldım” dedirten mekanları seviyor.

 
Yelda İpekli

Yelda İpekli

1967 Ankara doğumlu olan Yelda İpekli işletme eğitiminden sonra stratejik pazarlama ve marka yönetimi konusunda uzmanlaştı. Uluslararası pazarda birçok markaya; farklı pazar konumlandırmaları, müşteri yönetimi ve marka yönetimi konusunda danışmanlık vermektedir. Çin ve Arap yarımadasında uzmanlaşmıştır. Perakende, mağazacılık, moda, lüks tüketim ürünleri, otelcilik ve konut pazarlama ve markalama konusunda uzmandır. Ağırlıklı olarak genç ve kadın hedef kitle üzerinden çalışmaktadır. Uluslararası markaların, yeni pazar giriş stratejileri konusunda farklı ülkelerde çalışmaktadır. "Marka yönetmek için hayatı ve dinamikleri anlamak gerekir" görüşünü benimsemektedir. Dünya trendlerini takip etmenin işinin bir gereği olduğunu düşündüğünden kendisi çok geziyor ve çok okuyor. Uzun süren TV programcılığın yanı sıra uluslararası platformda uzmanlığı konusunda konuşmacı olarak yer alıyor ve birçok yayında yazı yazıyor.

 
Sermet Severöz

Sermet Severöz

20 Haziran 1969 Ankara’da doğdu. Orta eğitimini Ankara Özel Tevfik Fikret Fransız Lisesi’nde tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünün ardından Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluğu bölümünü bitirdi. Mag Dergisi’nde yiyecek-içecek ve gezi yazarlığı ile başlayan kariyeri OK Türkiye Dergisi ile devam etti. Halen Habertürk Gazetesi “life style” köşe yazarlığı yapmaktadır.

 
Dilara Koçak

Dilara Koçak

1994’te Hacettepe Üniv. Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. 1999-2004 yıllarında Amerikan Hastanesi’nde Beslenme ve Diyet Bölümü Şefi olarak çalıştı. Koçak, kurduğu MEZURA Kliniği’nde uzman doktor, psikolog ve diyetisyenlerden oluşan ekibiyle hem bireylere hem de kurumlara danışmanlık hizmeti veriyor. Birçok CEO ve holding yönetim kuruluna bireysel beslenme koçluğu yapan Koçak, ABD’de Cleveland Clinic Nutrition Dep. Boston Medical Center, Tufts Univ. Nutrition Dep. Harward U.Children Hsp. Nutrition Det. konusu ile ilgili gözlemler yaparak tecrübelerini güçlendirdi.

 
Uğur Talayhan

Uğur Talayhan

Otelcilik sektöründe 27 yıllık tecrübesi ile, alanında deneyimli Uğur Talayhan aynı zamanda İngiliz vatandaşıdır. Şeflik kariyerine 17 yaşında başlamış olup sonrasında Londra’da 27 yaşında önce Mutfak Şefi ardından Yiyecek & İçecek Müdürü olarak kariyerini ilerletmiş olup sırasıyla Portekiz, Dubai ve Çin’de değişik yöneticilik pozisyonları ile devam etmiştir. Kariyerinin ilk başladığı rotası olan İstanbul’a 21 yıl sonrasında 2017 Haziran ayında geri dönmüştür. Dünya çapında edindiği otelcilik tecrübesini Türkiye’ye dönerek Accor Hotel grubunda değerlendirmek üzere, Türkiye Lüks Markalar, Bölge Başkan Yardımcısı ve Swissôtel The Bosphorus, Istanbul Genel Müdür’lük görevini üstlenerek kariyerine devam etmektedir. Alanında dünya çapında yaptığı girişimler ve başarılarıyla Türkiye’de ilklere imza atmıştır. Boş zamanlarında arkadaşları ve ailesi için yemek yapmayı ve ekip arkadaşları ile kaliteli zaman geçirmeyi sever. Evli ve 11 yaşında bir erkek çocuk babasıdır.

 
Ebru Erke

Ebru Erke

Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Bir müddet sektörde teknik pazarlama alanında çalıştıktan sonra doğru beslenme ve sağlıklı yaşam üzerine radyo programları yapmaya başladı. Bu sırada uluslararası geçerliliği olan zeytinyağı organoleptik tadım ve şarap sertifikaları edindi. İki yıl boyunca farklı dünya mutfaklarının eğitimini aldı. Yemek kitabı editörlüğü ile başlayan yazı hayatı şu anda Food and Travel dergisinin yayın yönetmeni, La Cucina Italiana dergisinin yayın danışmanı olarak devam etmekte. Milliyet Pazar’da her pazar günü gastronomi üstüne yazılar kaleme almakta olan Erke, Mutfak Dostları Derneği Yönetim Kurulu üyesi olup aktif bir Slow Food destekçisidir. Ayrıca 2015-2016 yılında Trakya Bölgesi Meslek Yüksek Okullarında okutulmak üzere ilk kez hazırlanan Bilinçli Mutfak adlı ders kitabının bir kısmını yazıp tamamının editörlüğünü Milli Eğitim Bakanlığı için yapmıştır.

 
Jale Balcı

Jale Balcı

Finans sektöründeki sekiz yıllık çalışma hayatı sonrası yemek sektöründe hızlı adımlarla profesyonelce ilerlemektedir. Beslenme uzmanlığı, aşçılık ve sofra düzenleme konularında, yurtiçi ve yurtdışındaki deneyimli isimlerden uzun süreli eğitimler almıştır. 2006 yılında ilk kitabı olan “Keyifli Sofralar İçin 50 Pratik Mönü”nün ardından, 2008 Aralık ayında ikinci kitabı “Aperitif Mönüler”, 2010 yılında ise “Antakya ve Yemekleri” kitabını Remzi Kitabevi’nden çıkarmıştır. Doğum yeri olan medeniyetler şehri Antakya’nın en özel tatlarını, kurucu ortağı olduğu “Antiochia concept” adlı restoranında sunmaktadır. Özellikle “Mönü Tasarımı” konusunda bir ilke imza atan Jale Balcı, yiyecek-içecek sektörünün önde gelen firmalarına bu yönde danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca ev partileri, restoran ve konseptli restoranlara mönü tasarımı,catering ve creative çalışmalar ile ilgili danışmanlık yapmaktadır.

 
Elif Edes Tapan

Elif Edes 

Elif Edes , Notre Dame de Sion Fransız kız lisesini bitirmiştir. Daha sonra Washington D.C. ve Floransa'da güzel sanatlar, fotoğrafçılık eğitimini tamamlamıştır. 1989-1990 yılları arasında Gastronomi Eğitimini tamamlayan Elif Edes Tapan, çalışmalarına bir süre Washington D.C. de şirketinde devam etmiş, 2002 yılının sonlarında İstanbul'a dönerek kişiye özel parti mekanı fikri ile çok beğeni toplayan "Masa"yı kurmuştur. 2009 yılında yemek kitaplarını altında topladığı "Mutlu Mutfak" markasını oluşturan Elif Edes Tapan, 2012 yılında ortakları ile catering firmaları, otel, cafe, restoran, plazalara özel toptan unlu mamüller üretimi yapan "Kurabiye Fabrikası"nı kurmuştur Elif Edes, aynı zamanda firmalara kendi ortamlarında ya da Eataly gibi herkese açık işletmelerde mutfak atölyeleri düzenlemekte ve özel dersler vermektedir.

Ebru Erberdi Uzun

Ebru Erberdi Uzun

1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul Özel Ortadoğu Koleji ve Lise öğrenimini İstek Özel Acıbadem Lisesi'nde tamamladı. 2000 yılında Amerikan University in London’da İşletme eğitimini tamamladı. 2000 yılının sonunda otelcilik kariyerine başladı. Sırasıyla Kuruçeşme Divan, Divan Faruk Ilgaz tesisleri ve A’jia Hotel de ziyafet bölümlerinde çalıştı. 2009 yılında şu an hali hazırda sahibi olduğu 7 Catering’e ortak oldu ve 2019 yılında şirketi komple satın aldı. 2 yıl Habertürk kadın portalı HT Hayat’ta seyahat yazıları ve sonrasında 8 sene Sözcü gazetesinde dünyada gezdiği 1-2-3 michelin yıldızlı restoranları ve sokak yemeklerini yazdı. Türkiye’nin en butik catering şirketlerinden birinin sahibi olan Ebru Erberdi Uzun, Sırpça, İngilizce, İtalyanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.
 
Tolga Atalay

Tolga Atalay

Tolga Atalay 17 yaşında Lozan ChefFrédyGirardetnin 3 Michelinli restaurantı Hotel de Ville a Crissier de bulaşık stajından sonra Movenpick markasının kurucusu UeliPragerın referansı ile beraber EHL Lozan hotelcilik okuluna girmiştir. 1989 yılında Glionotelicilikte üst lisans yeme içme ve kumarhane işletmeciliği branşlarını seçmiştir. 1987 ile 1992 yılları arasında ABD, İsviçre Fransa da değişik mutfaklarda çalışmıştır. 1995 yılında Ramiro’s restaurant Miami de souschef olmuştur. 1995 yılında İstanbul'da Goddfellas restaurantı açmıştır ve ilk chef restaurantlardan birisinin sahibi olmuştur. 1998 yılında konsept danışmanılığı üzerine Solid Consulting Group şirketini kurar. 145.000 m2'ye kadar geniş ölçekli 340'ın üzerinde projeyi 11 farklı ülkede hayata geçirmiştir. Şirket 2023 yılında 25. yılına girecektir. 2030 yılına kadar proje sayısını 600'e ulaştırmayı hedeflemiştir. 25. yılında yine Florida Miami'de bir ofis açacaktır. Atalay aynı zamanda TURYID, TYD ve LMD üyesidir. 4 çocuk babası ve bir torun dedesidir.