• 22 NİSAN Pazartesi 09:58
  • HV
Advert

Küllerinden doğacak kudret ve inanç!

Yayın Tarihi : 15-02-2023 12:05

6 Şubat 2023 tarihinde on ili, 13 milyon insanı ve 500 kilometrelik bir alanı kapsayan iki büyük deprem afetiyle ülke olarak hepimiz yıkıldık. Büyük ve derin bir üzüntü içindeyiz. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun.

Şu yaşanan tüm felaketlerin acizlik duygusuyla çoğu insanda gelecekle ilgili bir tedirginlik, ne olacak bizim halimiz demenin bıkkınlığı ve yorgunluğunu görüyorum. 

Evet doğru! Bıktık bu çekişmeden, kutuplaşmadan, takım tutar gibi parti tutanlardan, trollerden, troliçelerden ve tüm eylemsiz doçentlerden…

Tüm bunların özeti sadece zarar: Ülkenin akıllı, eğitimli ve toplumsal gelişime yardımcı olacak insanları ülkeyi terk ediyor, milyonlarca mülteci durmaksızın ve yıllardır giriş yapıyor. 

Neden mi gidiyorlar? Politik fanatizmden gına gelmiş, bıkmış da gidiyor, demokrasi istiyor, bulamıyor gidiyor, orantılı adalet bekliyor, göremiyor küsüp gidiyor. Hak ettiği işi yada maaşı alamıyor, çaresizlikten gidiyor. 

Hiç bir siyasi parti beni ilgilendirmiyor, hiçbirine bir yakınlığım yada bir bağım yok.
Ben sadece iyi yönetim istiyorum.
Sakin huzurlu mutlu insanların olduğu, ekonominin iyi olduğu,her görüşe açık olunan herkesin birbirinin fikrine saygı duyduğu polarizasyon yaratmadan farklılıkların saygıyla konuşulabildiği özgür demoktarik ve refah bir ülke istiyorum.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 yılın afetleriyle çok büyük bir sınav verirken Kurtuluş Savaşı ruhuyla kenetlenmiş durumdayız. Biz gerçekte buyuz. 

Sürekli kavga eden bir toplum istemiyorum, yorulmadınız mı artık yetti be kardeşim.
Bıktık artık bezdik.
Bu ülkede huzur istiyoruz ya!
Birlik beraberlik içinde tüm renklerimizle sevgiyle yaşamak. 
Yetti bu istibdat, bu din istismarı, bu kutuplaştırma..
Dindar bir insanım fakat dinin siyasete alet edilmesinden hoşlanmıyorum, herkesin dini kendinedir, kimse tekeline almasın, ahkam kesmesin, herkes kendi arına, namusuna, ahlakına sahip olsun yeter.
Herkes işine baksın.
Norveçliler gibi yaşayalım şu ülkede ya!
Biz bunu hak ediyoruz.

Hepimiz vatanımızı çok seviyoruz.
Kimse vatan sevgisini de dini de tekeline alıp bilmişlik yapmasın. Kapayın artık çenenizi sevgi ve saygıyla, insan gibi yaşamaya, iyi insan olmaya çalışın. Lütfen insanın sinirlerini bozmayın. 

Ey millet siz de ne olur gaza gelmeyin, kavga etme zamanı değil. Devlete güvenelim, herşey çözülecek. Bir de şunu unutmayalım devlet hükümet/parti değildir.

Devlet tabiki iş başında, Allah zeval vermesin. Ama gerçek olan şu ki her doğal afette olduğu gibi yine bir yetersizlik ve koordinasyonsuzluk olduğu için insanlar tepki veriyor. Zaten canımız acımış, vatan kül duman olmuş, bağrımıza ateş düşmüş her geçen saniye hepimize zul gelmiş, tabiki tepki göstereceğiz. Herkes öncelikle can derdinde, siyaset derdinde değil. Ama sinirliyiz çünkü devlet biziz, yöneticileri seçen, göreve getiren, maaşlarını ödeyen, vergilerini veren biziz. İyi çalışmayanları eleştirmek en doğal hakkımızdır.

Hepimize güzel bir gelecek, küllerinden yeniden doğacak kudret ve inanç diliyorum.

  • Etiketler