Aylin Aras
Tüm yazıları MEKAN ROTALARI Aylin Aras aylin@gecce.com 04 Aralık 2017 16:13

Bir günde yapabileceğiniz 3 farklı öneri

Son zamanlarda meyhanelerin duvarlarına ya da kapı önlerine şiir yazmak çok popüler. Benim de dikkatimi çekmiyor değil, tek tek okurum. Geçenler de Alaçatı'da çok tatlı ,mavili beyazlı bir butik otelin önündeki tabelada şu yazıyordu; Geçer elbet efendim. Bazısı teğet geçer, Bazısı deler geçer, Bazısı deşer geçer, Bazısı parçalar geçer; Ama mutlaka geçer. Oğuz ATAY... Görünce o kadar sinirlendim ki! Çakma Oğuz ATAY'ın sözleri ! Bu metin hiçbir surette Oğuz ATAY'ın değil. Hiç okumadığınız bir insanı nasıl paylaşabilirsiniz? Sinirlenip okumamaya karar verdim. İnternetten kopyala yapıştır, insanlar da buna inanıp mekanın fotoğrafını çekiyor, sonra ne sevimli, ne tatliş bir otel ya da restoran oluyor...

Samatyalı Rum Meyhane

Uzun zamandır meyhaneye gitmediğimi fark ettim ve rotamı Samatyalı Meyhane’ye çevirdim. İyi ki de çevirmişim diyorum. Birbirinden lezzetli mezeleri ve ara sıcaklarıyla midem bayram etti. Özelikle ciğer ve kokoreç harikaydı.


Kalbimi feth edense '' Girit Böreği '' oldu.


Gelen herkesin sofrasında bulunması gereken leziz mi leziz bir börek . Tadı damağınızda muhteşem bir tat bırakacak.


Samatyalı'da uzun zaman sonra bir meyhanenin duvarında yazan yazı dikkatimi çekiyor…

’’ Rakı yanındakiyle içilse de kadeh aklındakine kalkar ‘’

Bir an durdum, hüzünlendim...

Samatyalı Meyhane’de hem lezzete hem müziğe doyuyorsunuz, duvardaki yazılarsa sizi derinlere götürüyor.

Ne kadar da doğru. Kiminle içersen iç kadeh aklındakine kalkıyor…


Must

Nişantaşı’nda en sevdiğim mekanlar arasında olan Must’a, dinlenmek için kahve içmeye gittim. Benim için günün en güzel saati; tatlı ve kahve içtiğim saattir.


Must'ın yenilenen menüsünde tatlı bir başlangıç yaptım ve ‘’ Cappucino Cake ‘’i denedim. Çok hafif bir tatlı olmuş, hafif ve tatlı…


Yenilenen menüsü oldukça iddialı geliyor, benden söylemesi.

Uludağ Restoran


66 yıldır İstanbul'un en güzel restoranları arasında olan Uludağ Restoran'a bu sefer müzik dinlemeye gittim. Her Cumartesi canlı müzik eğlencesi oluyor. Canlı müzik o kadar güzeldi ki Çağdaş, sahneyi yıktı geçti.

Sevdiklerinizle müziğe doymak istiyorsanız, eğlenceye doymak istiyorsanız tercihleriniz arasında Florya sahilde bulunan Uludağ Restoran olmalı.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz