Mekan Gezgini
Tüm yazıları MEKAN ROTALARI Mekan Gezgini cansu@gecce.com 26 Nisan 2017 18:28

Gidilmedik mekanlar, farklı lezzetler, yeni deneyimler..

Özümüzde yer alan gezgin ruhumuzun en büyük zaafı şüphesiz ki keşfedilmemiş yerleri keşfetmektir. Eminim ki sizlerin de kendinizi daha huzurlu hissettiğiniz, şehrin kalabalığından uzaklaşmak için sığındığınız limanlarınız vardır. Bugünkü yazımızda da sizler için farklı lezzetlere sahip huzurlu mekanları keşfettik.

MABEYİN

Huzur denilince zihnimde canlanan ilk manzara; tarihi bir köşkün bahçesinde, kuşların cıvıltısı ile yarışırcasına hışırdayan çınar ağaçlarının yaprakları gölgesinde dinlenirken, bir yandan da bahçenin tam ortasındaki süs havuzunun suyu yüzeyinde güneşin pırıltılı yansımasını izlemektir.. İşte tam da bu tarife uygun yapıda olan mekan çocuklarınızla da gidebileceğiniz bir yer. Göz korkutmayan ama bir o kadar da kaliteden ve ihtişamdan ödün vermeyen bu mekanda tattığımız en favori lezzetlerden olan ilk sırayı ender yerlerde bulunan Osmanlı Mutfağı’na ait nohut, çağla ve yoğurt üçlüsünden oluşan Çağla Aşı alırken, Keme Kebabı, Yeni Dünya (Malta Eriği) Kebabı ve Sarımsak Kebabı da et olmadan doymam diyenler için denemeniz gereken lezzetlerden..
HATAY GURME‘NİN YENi ANTAKYA BAKKALI

Huzur ve lezzet rotamızda ikinci durağımız yine Anadolu Yakası'nda yer alan, misafirlerden arta kalan yemek artıklarını barınaklar ile paylaşan, sosyal sorumlulukları ile saygımızı kazanan ve rakiplerine örnek olan Hatay Gurme. Çocuklar için oluşturdukları Hatay Gurme Oyun Kulübü ile küçük misafirlerinin gönlünü fethetmişe benziyor. Mekan içerisindeki Antakya lezzetlerinin kavanozlar içerisinde hazırlandığı ve bu lezzetleri satın alarak evinize götürebileceğiniz veya sevdiklerinize hediye edebileceğiniz Antakya Bakkalı da dikkatimizi çekiyor. Mekan sahibi Tuna Akdemir ‘in bizler için özenle hazırlattığı ve sadece özel müşterilerine hazırlanan min. 4 kişilik Belen Tava yanında Osmanlı Mutfağı’nın meşhur Maklube Pilavı ve Amanos Dağı’nın eteklerinde yetişen kekiğin en taze halinden yapılan Zehter Salatası ile tam bir ziyafet sofrasında kendimizi buluyoruz.


KALBUR ET

Anadolu Yakası'nda son durağımız ister hızlı servisi ile evlerinize sipariş edebileceğiniz, isterseniz iki katlı modern konseptte dekore edilmiş, alt katında geniş bir bahçeye sahip Kalbur Et, menüsünün çiçeği burnunda lezzetlerinden "Dana Yanağı" 6 saatte usta şeflerin ellerinde pişen maharetli bir yemek. Bunun yanı sıra bir diğer çiçeği burnunda lezzeti kuzu sırtından yapılan Karski de en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Yemek sonrasında siz tatlının keyfini sürerken mekanın güler yüzlü fenomen dadıları eğlenceli aktiviteler ile çocuklarınızın daha kaliteli vakit geçirmeleri için onlara göz kulak olacaklardır. Kısaca siz huzurlu, çocuklarınız mutlu..


YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz