Caner Ural
ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 77 YAZI

HERKES ONU MERAK EDİYOR!

‘Aşk Tesadüfleri Sever 2 ‘ filmi vizyonda Gülçin ve Kostas adlı iki sevgilinin gerçek yaşamından alınan İpek Sorak’ın hikayeleştirdiği, Ömer Faruk Sorak ile İpek Sorak’ın beraber yönettiği bu mükemmel iş devam filminden ziyade iki ayrı zaman diliminde yaşanan iki ayrı aşkı anlatıyor, Her yaptığı projeyi merakla beklediğim, heyecan ile izlediğim keyif alarak salonu terk ettiğim Ömer Faruk Sorak bu işinde de konuşturmuş kendini, bir yönetmen görüntü yönetmenliğinde de gerçekten başarılı ise tabi ki ortaya çıkan iş mükemmel ötesi oluyor.

03 Şubat 2020 09:55
TİYATRO’DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR !

"Tiyatro İyidir!" denir ya gerçekten öyle. İnsanın ufkunu açan, yer yer sarsan, yer yer güldüren, çoğu zaman öğreten bir sanat dalı değil mi? Geçen yıllara oranla bu sezon tiyatro kendini epeyce yükseğe çıkarmadı mı? Her ne kadar koca İstanbul’da çokça salon olmasa da birbirinden yüksek değerde işler var. Daha öncesine göre popüler isimlerinde kendini geliştirip sahneye çıkıp alkışa ortak oluşları gözardı edilemeyecek kadar arttı. Bu hafta Kerem Pilavcı ve Çağrı Şensoy imzalı güzel iki iş izledim.

27 Ocak 2020 09:52
‘SENİNLE EVLENİRMİYİM?’ GÜLME GARANTİLİ!

Gülme garantili bir oyun ‘Seninle Evlenirmiyim?’ Dormen kadrolu Yosi Mizrahi ve Şebnem Özinal rol alıyorlar. Haldun Dormen’in süpervizörlüğünde gülmekten kırıldığınız bir oyun, ben ki hiç yapmam bir arada kahkaha attım izlerken.

20 Ocak 2020 10:46
İSLAM DİNÇ; BARMENLİK TUTKUYLA YAPMANIZ GEREKEN BİR İŞ!

Alaçatı’nın gözdesi Limon Köyiçi Aralık sonu Etiler Nispetiye Caddesinde açıldı, açıldığı günden beri de Alaçatı gecelerini aratmayan güzellik de misafirlerini ağırlıyor, Fancy Group’a bağlı Yasin Becek’in başarı ile işlettiği mekana daha girerken hemen ana kapıda bulunan mekanın isminden alınan simgeleri sap sarı limonlar karşılıyor sizi, girişde Dj Yiğit Özdemir’in dünden bugüne özenle seçtiği seçkileri kulağınıza usul usul gelirken eğlence ‘Limon da başlamış ‘ diyorsunuz bir anda...

13 Ocak 2020 11:02
NEVRA SEREZLİ; SAĞOLSUNLAR HİÇ UNUTULMADIM !

Tiyatro’yu bizim kuşağa sevirenlerden biri Nevra Serezli, bugüne kadar ellinin üzerinde oyunda ve müzikalde rol alan, Dormen, Çevre Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Tiyatro İstanbul'da oynadığı oyunlarla nice ödül kazanan Nevra Serezli onbir yıl aradan sonra Tiyatrokare’nin “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyunuyla tiyatroya döndü haftasonu.

06 Ocak 2020 14:58
CENK EREN ‘DEN “SELDA BAĞCAN ŞARKILARI”

Cenk Eren, 'Repertuvar’ proje albümleri serisine ‘Selda Bağcan Şarkıları' nı ekledi, ay sonuna doğru müzik marketlerde yerini alan albüm şu aralar pek revaçta, uzun sürede dillerden düşmeyecek gibi bu kışın en popüler mekanlarından Ali Sayar’ın işlettiği Chin Chin İstanbul’da sahne alan sanatçıyı sahnesi öncesi kulisinde ziyaret edip albümünü konuştuk.

30 Aralık 2019 11:03
ALTUĞ ÖNCÜ ;YURTDIŞINDA DA ÇOK İLGİ GÖRECEĞİNE İNANDIĞIM BİR PROJE HAZIRLIYORUM.

Müzik dünyasının başarılı sanatçılarından çaldığı enstrümanlar yanında besteci kimliği ile de gündemde olan Altuğ Öncü ile Anadolu Yakasında ki evinde buluştuk, piyanosu başında kahvelerimizi yudumlarken ben sorularımı sordum o da cevapladı, dünyalar güzeli iki minnağı ile güzel anlar yaşadık,büyük kızı akıl küpü Neşe büyüklere taş çıkartırcasına bizim fotoğraflarımızı çekti.

23 Aralık 2019 15:57
HERŞEY ÇOCUKLAR İÇİNDİ O GECCE!

Turizm, eğitim ve toplumu ilgilendiren pek çok konuda önemli sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Projehane, eğitimin ilk adımı olan anaokulları için özel bir gece düzenledi geçen hafta Beykoz Kundura Fabrikasında.

16 Aralık 2019 10:25
EMRE ALTUĞ ; HEYECANIM HER GEÇEN GÜN ARTIYOR !

Daha dün gibi Emre Altuğ'un '' İbret-i Alem '' şarkısını Kral Tv de izleyişim, baktımda tam tamına 20 yıl geçmiş üzerinden sanatçı 20.yılını çok özel bir konser ile kutlamak için bu aralar yoğun bir çalışma içerisinde.

12 Aralık 2019 10:25
NEBİ BİRGİ; NEFES ALABİLDİĞİM SÜRECE SAHNEDE OLMAK NİYETİNDEYİM!

Bu hafta Beşiktaş Fulya ‘da bulunan Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezinde Mine Mucur ile konser verecek olan son dönemin en yetenekli vokallerinden Nebi Birgi ile Erenköy Bistro 33 de kahvelerimizi yudumlarken Birgi’nin sanat yaşamı ve yeni projelerini Gecce.com adına konuştuk, sıcak ve içten cevapları için Nebi Birgi’ye teşekkür eder, 5 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecek konseri için şimdiden başarılar dilerim.

02 Aralık 2019 12:29
BU ŞARKILAR İLE HAKİKİ AŞK’I PAYLAŞMAK İSTEDİK !

Merakla beklediğim bir albüm idi, RAH Müzik grubunun uzun zamandır üzerinde çalıştığı ‘’ MYSTIC ROCK ‘’. 2018 yılında kurulan grup Türk ve İranlı müzisyenlerden oluşuyor. Yeni bir müzik deneyimi ortaya çıkarak mistisizmin anlam ve derinliğini aktarmaya çalışmışlar ve muhteşem bir eser ortaya sunulmuş bir anda.

25 Kasım 2019 14:18
FADİK SEVİN ATASOY YENİ PROJESİYLE YENİDEN TÜRKİYE’DE!

Fadik Sevin Atasoy’un yazıp oynadığı, Erdal Beşikçioğlu’nun yönettiği Edinburg Fringe Festivali’nde Avrupa seyircisiyle buluşan MUSE, 1 Aralık'ta Zorlu PSM'de, 2 Aralık'ta da Duru Tiyatro Ataşehir'de seyirciyle buluşacak. Uzun zamandır Amerika’da yaşayan sanatçı bu yeni projesi ile yeniden Türkiye’de...

18 Kasım 2019 16:35
KADİR DOĞULU TİYATRODA DA BAŞARILI !

Kadir Doğulu ismini yıllarca magazin basından takip etmiştim, hani öyle tam takip değil ama gazeteye yan gözle bakarken ismi hep dikkatimi çekmişti.

11 Kasım 2019 13:17
FRANKFURT’TA ALTIN ELMALAR SAHİPLERİNİ BULDU!

Sinema benim için bir tutku bir heyecan aslında, çocukluğumdan beri film izlemek, film üzerine tartışmak bir keyif adeta bir sevinç 2011 yılindan beri destek verdiğim 2015 yılından beri de Festival Danışmalığını yapmaya çalıştığım Frankfurt Türk Filmleri Festivali 01 Kasım Cuma gecesi Frankfurt da ödül töreni ile nihayetlendi.

04 Kasım 2019 10:52
EFSANE KADROLU BİR FİLM; "CİNAYET SÜSÜ" VİZYONDA...

Haftasonu vizyona giren Cinayet Süsü adlı filmi özel gösterimde Etiler Alkent Sinemasında izledim, Ölümlü Dünya’nın yaratıcı ekibi Ali Atay, Aziz Kedi ve Feyyaz Yiğit'in senaryosunu yazdığı, yönetmen koltuğunda Ali Atay'ın oturduğu ‘Cinayet Süsü’ ile gülmekten yoruldum diyebilirim.

28 Ekim 2019 10:52