Caner Ural
ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 77 YAZI

MASAL GİBİ GELDİ BANA BOZCAADA!

Uzun zaman olmuştu Bozcaada’ya gitmeyişim, daha Ocak ayı gibi sözleşmiştik, nasıl sevinmiştim Haziran başında sevgili Zeynep ve Erdal’ın düğünleri için Ada’da oluruz diye, kısmet işte Covid-19 sayesinde Zeynep ve Erdal da düğün tarihlerini ertelediler ve 30 Ağustos tarihinde Life Park da çok şık bir düğün ile dünya evine girdiler, tabiii düğünün after party si için adres Bozcaada idi.

18 Eylül 2020 19:13
VADİ AÇIKHAVA’DA MURATHAN MUNGAN ŞARKILARI !

Maskeli Balo, Telli Telli, Eskiden, Çember, Fırtına, Aşk Tesadüfleri Sever, Nilüfer, Olmasa Mektubun, Aşk Yeniden gibi hepimizin ezbere bildiği Murathan Mungan imzalı şarkılar senfonik düzenlemelerle 19 Eylül cumartesi gecesi Vadi İstanbul'da Covid-19 önlemleri ile seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Yeni Türkü’nün solisti Derya Köroğlu ve Kalben’in birlikte sahne alacakları projede, sanatçılara Alper Kömürcü yönetiminde 30 kişilik İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Gülden Karaböcek ve Ceylan Ertem yorumlayacakları Murathan Mungan şarkılarıyla geceye renk katacaklar.

07 Eylül 2020 13:09
MASKELİ BODRUM GÜNLERİM...

Bazıları daracık sokaklarını, Bazıları sofralara eşlik eden müziğini, Bazıları Ege otlarının mükemmel mezelerini, Bazıları o güzel denizini, Bazıları çiçek kokan balkonlarını, Bazıları begonvillerini, teknelerin demir aldığı limanlarını, Bazıları da anları, unutulmaz anılara dönüştüren gecelerini, Yaz aşklarının başkenti Bodrum’da yaşanan o güzel anılarını yaşamayı özlemişim.

31 Ağustos 2020 14:23
GÖKSAL NOCA; GARDROBUM ÇOK ZENGİN !

Tanıdığım en içten, en mütevazi en neşeli insanlardan biri Göksal Noca, Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı Karacaali Köyünün muhtarı. Muhtarlıktan öte Karacaali’nin herşeyi . ‘ Evli Mutlu ve Çoçuklu ‘ ailesiyle bütünleşmiş, insanları neşesiyle sevindirenlerden, hep lider hep merhametli her daim çalışkan Noca şimdilerde Youtube üzerinden yayınlanan ‘Mutfak Firarda ‘ programını hem hazırlıyor, hem de başarı ile sunuyor, profesyonel sunuculara taş çıkartıyor sanki, onu izlerken Bursa’nın o güzel beldelerini Göksal Noca’nın renkli kimliği ile tanımak bir başka oluyor desem... Kurban Bayramı içerisinde arkadaşlarım ile uğradığımız Karacaali merkezinde bulunan Kadın Girişimciler Derneğinde Karacaali’li hanımların hazırladığı ciğer, yaprak

17 Ağustos 2020 15:05
YAZ BİTERKEN CAZ BAŞLAYACAK!

2017 yılında beri Bodrum Gümüşlük Festival alanında gerçekleşen Caz Kampı, bu sene “Caz Kampı” 5-13 Eylül tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek. Gümüşlük Festival alanında gerçekleşen ve bu yıl dördüncüsünün gerçekleşmesi planlanan Caz Kampı, içinde bulunduğumuz pandemi dolayısıyla bu yılı online eğitim vererek değerlendirmeye karar verdi.

08 Ağustos 2020 17:55
HÜLYA KARLIK; ''HER KADIN GÜZELDİR! ''

Güzellik gelip geçici ama insanın ruh güzelliğinin de olması gerekir. Buna paralel olarak kadın ve erkek bakımının her yaşta daima olması lazım. Bu konuda neler yapmalı veya neler yapmamalı soruları için Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Hülya Karlık ile güzellik, bakım ve estetik üzerine konuştuk.

30 Temmuz 2020 09:30
HARBİYE GECCELERİ BAŞLASIN!

Daha geçen yıla kadar yaz aylarının en gözde mekanı Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde kimin konserine giderim, aman kaçırmayayım derken 2020'de evden çıkarken dikkat edelim diyerek Covid-19’a dikkatlerle dolu bir yaz mevsimini yaşıyoruz. Değil konser yan yana gelmek bile biraz dikkat istiyor, eğlenceyi bir yana bırakıp hayatın da yaşanması ve döngünün dönüyor olması gerek.

21 Temmuz 2020 18:08
AYKUT GEZERSU; 'KENDİ OKULUMDAN MEZUN OLDUM, FAKAT BABAMIN OKULUNDAN MEZUN OLAMAYACAĞIM!'

Bu hafta röportaj konuğum iç mimar olan aynı zamanda Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünde öğretim görevlisi olan Aykut Gezersu... Bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmaları ile takdir gören Gezersu ile Cihangir’de bir bölümünü atölye olarak kullandığı evinde buluşup, iç mimarlığı neden seçtiğini, yaptığı çalışmaları ve yeni projeleri konuştuk.

13 Temmuz 2020 10:33
CEM CEMİNAY İLE YENİDEN!

Radyo insan hayatının vazgeçilmezlerinden, günün ilk saatinden uyuyana kadar beraber olabileceğiniz en iyi dost... Televizyon ve sosyal medya ile vakit geçirilebiliyor olsak bile radyo çok başka. Özellikle benim için böyle. Hayatımın her noktasında olan, beni bilgilendiren ve yönlendiren nesne. Çocukluğumun ilk yıllarında radyo tiyatrosu kuşağı ile beni tiyatroya alıştıran, 90'lı yılların başında Dj formatlı programlar ile müziği ve sosyal hayatı yakınlaştıran daha sonra hayatımızın en önemli parçası olmaya devam eden radyo...

07 Temmuz 2020 19:02
NE İYİ GELDİN BE KENAN!

Yaklaşık 3.5 aylık aradan sonra sosyal mesafe içerisinde olsak bile halk ile iç içe bir konser alanında müzikli bir ortamda olmak muhteşemdi. Evet cuma geccesi sezonun ilk konseri için Yenikapı’da buluştuk, hemde çok sıkı önlemler alınırsa her şeyin yapılabildiğini gördük. Arabalı konser belki Türkiye’de ilk oldu ama gerçekten başarı ile gerçekleşti. Bilet organizasyonu, araç ile kapıdan sırayla girişimiz, ateş ölçüm, maske ve eldiven dağıtımı, araç dezanfektan işlemleri... Tam bir organizasyon işi olmuştu ve Kerki Solfej bu işi başarı ile gerçekleştirdi.

29 Haziran 2020 11:16
GECCELER YENİKAPI’DAN DEMİR ALIYOR !

Özledik tabii ki açıkhava mekanlarını, konserleri gece gezmelerini, inanmayacaksınız ama geçen hafta Bağdat Caddesi'nde Caddebostan mevkiinde yeni açılan bir kahveci var. Orada Demet Akalın, Serdar Ortaç, Sinan Akçıl, Hande Yener şarkıları çalınca içim bir hoş oldu... Yaz gelmiş ve biz sosyal mesafe ile dolanırken. Kültür sanat etkinliklerinin vazgeçilmezi olan sinema, tiyatro ve konserler, Covid-19 nedeniyle sosyal mesafeye uygun bir şekilde bu hafta sonu itibariyle İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi – Yenikapı’da başladı. Türkiye’de bir ilk olarak Kerki Solfej’in düzenlediği arabalı etkinliklerle bu yaz İstanbul’da eğlence Yenikapı’dan yükselecek.

22 Haziran 2020 11:09
EMRE DUYMAZ; 'ARTIK YENİ HAYAT DİJİTAL DÜNYADA!'

Müzik sektörüne tiyatro ve müzik eğitimi ile başlayıp daha sonra televizyon, radyo, sergi ve gazete ile devam edip 20 yıldan fazla bir süreden beri basın danışmanı olarak sayısız başarılı preojelere imza atan Emre Duymaz ile pandemi sonrası bu hafta sonu kahvelerimizi içip hasret giderdik. Sektörün dünü ve bugününü, yeni projeleri, dünyanın dönüşümünü konuştuk. Bugüne kadar hep kültür sanat tarafında duran Emre Duymaz son yıllarda pr'ın parçalandığını ama bir bütün olduğunun unutulmaya başlandığını, ayrıca herkesin background ve tecrübesi olmadan kendini marka danışmanı, pr ve menajer olarak ilan ettiğini söyledi. Emre Duymaz hala konser organizasyonlarında görev almaya devam ediyor.

16 Haziran 2020 14:02
ERKAN KARA İLE KONUŞTUK! COVİD-19 EĞLENCE SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?

Eğlence dünyasının çok yakından tanıdığı başarılı bir işletmeci Erkan Kara, yıllardır eğlence sektöründe yaptığı değerli işler ile dikkat çekiyor, geçen yaz Bodrum’da her zaman olduğu gibi işlettiği mekanlar ile başarılı bir yaz dönemi geçirmişti, geçen yıldan projesiydi 2020 yazında Alaçatı'da yeni bir projeye imza atmak, pandemi nedeniyle her sektörde yaşanan sıkıntılar nedeniyle Kara ve ekibi de mağdur oldu. Yakında Alaçatı’da açılacak mekan ve yeni sezon ile ilgili Erkan Kara ile konuştuk.

08 Haziran 2020 18:20
TEŞEKKÜRLER POPSAV !

Metin Özülkü, Ferhat Göçer, Baha Boduroğlu, Güliz Ayla, Gökhan Türkmen, Hakan Eren, Ömür Gedik, Yonca Evcimik ve Zeliha Sunal’dan oluşan POPSAV çok özel bir program hazırlayarak Türkiye’nin popüler sanatçıları ile Ramazan Bayramı süresinde sokağa çıkamadığımız koronalı günlerde bizlere bambaşka güzelliklerle kucak açtılar.

31 Mayıs 2020 15:47
BAHAR ÖZTAN; 'ŞİMDİKİ FİLM SEKTÖRÜNDE BULUNAN OYUNCULAR ŞANSLI!'

Geçtiğimiz günlerde Müge Dağıstanlı Erdoğan ve Gülşen Yüksel Salt’ın sunduğu, ekranların başarılı magazin programı 2.Sayfa'da ‘Yeşilçam’ın en güzel kadın oyuncusu kim?' anketi yapıldı ve ankette ilk sıralarda ise güzelliği ile isminden daima söz ettiren Bahar Öztan... Vadi İstanbul’da ki evinde sakin bir hafta ortasında buluştuğumuz Bahar Öztan sanat yaşamı hakkında neler anlattı?

22 Mayıs 2020 20:57