Caner Ural
Tüm yazıları ÖNE ÇIKANLAR Caner Ural [email protected]
17 Şubat 2020 09:26

Nükhet Duru’nun '' Hikayesi Var!''

Kim sevmez Nükhet Duru’yu, sahnesini, cilvesinİ... Hele hele o o güzel şarkılarını şimdilerde Türk halkının çok sevdiği bu özel kadın; müzik hayatının en özel parçalarını, sevdiği ve seçtiği ünlü müzisyenlerle birlikte seslendirip, yeniden yorumladığı “Hikayesi Var” albümü ile müzik severelere sundu, geçen hafta İstanbul’un en popüler mekanlarından Okan Bayülgen’in sahibi olduğu Dada Saloon Kabaret'te albümün özel partisiyle bir defa daha onu sahnede görmek muhteşemdi.

Nükhet Duru’nun sesi ve güzelliğiyle bir kez daha hayran kaldığım büyülendiğim geceye ünlü sanatçının albümde birlikte şarkı söylediği Kenan Doğulu, Sıla, Funda Arar, Ceylan Ertem, Kalben, Sena Şener’in yanı sıra Kerem Bursin, Eda-Metin Özülkü, Merve Çağıran, Sinan Tuzcu, Ayta Sözeri, Serkan Çayoğlu, Günfer Günaydın, Çiğdem Ermegan, Kaan Sekban, Oğuz Utku Güneş, Yağızcan Konyalı, Ayşe Sedef Ayter, Erkan Avcı, Birce Akalay, Polat Yağcı gibi isimler ‘Listening Party’ ye katıldı.


Gece Okan Bayülgen’in Nükhet Duru’yu sahneye davet etmesiyle başladı. Nükhet Duru sahnede “Sanat hayatımın en özel ve en farklı albümlerinden biri çıkıyor. Bu albümde çok beğendiğim ve tarzıyla uyuştuğumu düşündüğüm isimlerle düet yaptık. Bu özel albüm de sevgiyi ve sevginin hatırlandığı bir gün olan 14 Şubat’ta çıkıyor,” dedi. Tabii ki Bayülgen sempatik ama vurgulu esprileri ile kırdı geçirdi o gece...


Poll Production ve En Production iş birliğiyle hayata geçen “Hikayesi Var” albümünde toplam 11 farklı isim yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Sıla ve Mabel Matiz ile söylediği şarkıları dinleyicilere sunan ve büyük beğeni toplayan albümde Kenan Doğulu, Funda Arar, Rubato, Kalben, Ceylan Ertem, Sena Şener, Evrencan Gündüz, Ata Demirer ve Zeynep Bastık yer alıyor.

Nükhet Duru “Hikayesi Var” albümünde Sıla ile ‘Yaralım’, Kenan Doğulu ile ‘Seninle’, Mabel Matiz ile ‘Nerde’, Evrencan Gündüz ile ‘Aşık Oluyorum’, Funda Arar ile ‘Beni Benimle Bırak’, Zeynep Bastık ile ‘Kazandım’, Kalben ile ‘Bir Nefes Gibi’, Ceylan Ertem ile ‘Destina’, Sena Şener ile ‘Gözlerim Bulutlu’, Rubato ile ‘Sevda’ ve Ata Demirel ile ‘Mahmure’ şarkılarını birlikte söylemişler pek de güzel olmuş. Bu albümün alamet-i farikası ise sanatçıların kendi söyleyeceği şarkıları kendi ekiplerinin düzenlemeleri, sound ve üslubuyla yorumlamaları herhalde.

“Hikayesi Var” albümünde Nükhet Duru’nun Sıla ile birlikte söyledi ‘Yaralım’ şarkısının Onur Sarsıcı tarafından çekilen ve Mabel Matiz ile söylediği, Mu Tunç tarafından çekilen ‘Nerde’ şarkılarının klipleri dijital platformlarda pek yakında Mu Tunç imzalı Nükhet Duru Belgesi vizyonda olacakmış asıl merak ettiklerimden biri de o film.

Geçtiğimiz yaz Harbiye Açıkhava Tiyatrosu sahnesinde Sinema Senfoni Orkestrası ile hafızalarımızdan silinmeyecek muhteşem bir konser veren Nükhet Duru’yu 2020 yazında da bu güçlü kadro ile Harbiye sahnesinde dinlemek şahane olur diye düşünüyorum.

Evren Türeci, Sokak Hayvanları için sahnede.


Geçtiğimiz Ekim ayında yazmıştım, Evren Türeci’nin DMC etiketiyle çıkan single'ını '‘ Tövbe’yi sanatçı yoğun sahne programları arasında çok sevdiği sokak hayvanları yararına 18 Şubat Salı gecesi Kadıköy’de bulunan Vedat Sakman’ın sahibi olduğu Sakman İstanbul’da sokak canları için sahne alacak.


Sokak Hayvanları yararına birçok etkinlik de başarılı işler ortaya çıkaran sanatçı mağdur durumda olan hayvanlar için elinden geleni yapmaya çalışıyor, o gece kapı girişinden edinilecek gelir yaraya merhem olması adına birkaç barınağa teslim edilecek. Türeci mükemmel sesi, eğlenceli sahnesiyle Sakman İstanbul sahnesinde olacak.

Evren Türeci’nin daha sonra ki en yakın sahnesi 26 Şubat gecesi Hayal Kahvesi Emaar’da.

Tiyatro NOK dan yeni oyun ‘ Halk Düşmanı ‘Tiyatro NOK bu sezon, tiyatro tarihinin en önemli yazarlarından Henrik Ibsen'in oyununu HALK DÜŞMANI 2020 Türkiye'sine uyarlayarak sahneliyor.

21 Ocak akşamı prömiyer yapan HALK DÜŞMANI hepimizin ilgisini çeken televizyon tartışma programında geçiyor. Oyunda, ülkemizde yeni yapılan ve açılmak üzere olan dünyanın en büyük kaplıca kompleksi hakkında farklı görüşlerdeki konuklar tartışırken, projenin başındaki bilim insanı programa katılarak projede büyük sorunlar olduğunu açıklamasıyla yaşanan gelişmeler ışığında bilime verilen değer, demokrasi, çoğulcu demokrasi, ahlak, medya gibi kavramları kendimize bakarak tartışılıyor,

Oyunu başarılı oyuncu Tufan Afşar yönetiyor, oynuyor hem de günümüze uyarlamış, diğer oyuncular Gözde Yıldırım, Hasan Aslangiray, Mesut Tozkoparan, Nihan Aypolat, Zuhal Güreli gibi genç isimler rol alıyor.

24 Şubat Pazartesi 20.30 Entropi Sahne Kadıköy

27 Şubat Perşembe 20.30 Sahne Beşiktaş

5 Mart Perşembe 20.30 Entropi Sahne

7 Mart Cumartesi 20.30 Tiyatro Teras Beşiktaş

12 Mart Perşembe 20.30 Kadıköy Emek Tiyatrosu sahnelerinde izlenilebilir.


Erciyes’te kar sporları ve Bengü konseri !

Kayseri Erciyes'te kış en popüler havası ile devam ediyor, Uludağ’a rakip olan Erciyes ve Palandöken de eğlence sanki daha mı fazla bilemedim.

20-23 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirelecek kış sporlarını eğlenceli hale geriren Yapı Kredi Winter Escape’de yine birbirinden güzel aktiveli günler bekliyor Erciyes de olanları.

College E.M.A tarafından, Yapı Kredi ana sponsorluğunda ve Mercedes-Benz marka iş birliğiyle gerçekleşen Yapı Kredi Winter Escape de uluslararası standartlardaki pistlerde kayak ve kış sporlarının yanı sıra, Bengü’nün özel konseptli alaturka repertuvarı, Hey Douglas, Jabbar, Deniz Sipahi ve ünlü DJ’lerin performanslarıyla katılımcılara unutulmaz anlar yaşatacak.

Eğlencenin zirveye çıkacağı Winter Escape’de, après-ski partiler, happy hour’lar, çeşitli workshop programları ve çok özel deneyimlerle misafirler, hiç bitmesin isteyecekleri anlarla dolu bir hafta sonu yaşayacak.

Kadın Yönetmenler Buca’da buluşuyor !

3.Kadın Yönetmenler Festivali 29 Şubat- 5 Mart tarihleri arasında 'Her Kadın Başka Hayaller Kurar' temasıyla İzmir Buca Tarık Akan Gençlik Merkezinde yapılacak.


Buca Belediyesi'nin ev sahipliğinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla 6 gün sürecek olan 3.Kadın Yönetmenler Festivali, 37 film gösterimi, 7 atölye ve 2 panelden oluşacak programıyla sinemaseverlerle buluşurken, 56 kadın yönetmenin 80 filmle başvurduğu festivalde, seçkide yer alamayan filmler içinse "Face to face" bölümü dikkat çekiyor. Face to Face için akademisyenler, sinema yazarları ve yönetmenlerden oluşan kurul, seçilmeyen filmlere gerekçelerini açıklayarak, genç sinema öğrencilerinin üretimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Değişim Liderleri Derneği ve WMC Turkey (Kameralı Kadınlar) işbirliğiyle gerçekleşecek festivalde Folkart sponsorluğunda iki atölye de gerçekleştirilecek.

Festival Direktörü Gülten Taranç, etkinliğin bu sene Buca'da olmasının önemini şu sözlerle vurguluyor: "Mezunu olduğum Dokuz Eylül Üniversitesi G.S.F. Sinema-Tv Bölümü artık Buca'da ve Buca Belediyesi'nin ev sahipliğinde sinema öğrencilerine çok yakın bir merkez olan Tarık Akan Gençlik Merkezi'nde olacağız. Film gösterimlerinin yanı sıra deneyimli yönetmenlerin vereceği atölyeler sinema öğrencileri için yürüyüş mesafesinde olacak. Buca Belediyesi ve Erhan Kılıç'a çok teşekkür ederiz. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ve Tunç Soyer'e de yürekten teşekkür ederiz, üçüncü yılımızın devam etmesi biz kadın yönetmenler için çok önemliydi.

Bu yılın teması "Her Kadın Başka Hayaller Kurar", üç yıldır kadın sinemacıların hayallerini İzmirliler ile buluşturuyoruz. Kadın Yönetmenler Haftası Festival olarak geliyor. Festival ekibinin tamamı kamera arkasından geliyor, bir yönetmen olarak yerel yönetimlerle sinemacıların bir araya gelmesini önemli buluyorum, İzmir doğal platolarıyla, ışığıyla, sevecen halkıyla film çekimleri için çok elverişli...

Biz kadın sinemacılar festival vesilesiyle bir araya geliyoruz ve kadın sinemacıların yeni mekanlar tanımalarına, kentteki yeni hikayeleri keşfetmelerine de vesile oluyoruz. İzmir'i hayallerimizi izlemeye ve paylaşmaya bekliyoruz!

Hepimizin Şarkıları ile Türkiye turnesinde;

Hiç eskimeyen çok sevdiğim sanatçılardan Soner Arıca yıllarca hazırladığı şarkılar ile hayatımıza renk katanlardan çalışkan ve üretken aynı zamanda söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile hayatımızda Soner Arıca, son yıllarda art arda yayınladığı şarkılarının gördüğü ilginin ardından hayranlarından gelen yoğun istek üzerine “Hepimizin Şarkıları” Konserleri ile Türkiye turnesine çıktı ay başında.


Soner Arıca “Hepimizin Şarkıları” ile Türkiye Turnesinde Konserlerinin startını 5 Şubat’ta İzmir Ooze Venue konseriyle verdi ve Mart ayı sonuna kadar toplam 22 şehirde konser verecek, şimdiye kadar İzmir, Manisa,Aydın, Eskişehir, Ankara ve Afyon da sahne aldı. Arıca konserlerinde geçmişten günümüze kendi hitlerini ve Türk pop müziğinin sevilen şarkılarını kendi yorumuyla seslendiriyor. Haftasonları da yıllardır kendi evi olarak gördüğü Küçükyalı Nanna Restaurant’ her Cumartesi sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

ŞUBAT 2020
18 Şubat Kocaeli - Hayal Kahvesi
19 Şubat Sakarya - Luft

26 Şubat Trabzon - Hayal Kahvesi
27 Şubat Ordu Big Yellow Taxi Benzin
28 Şubat Samsun Big Yellow Taxi Benzin

MART 2020
4 Mart Tekirdağ Pikap Performans
5 Mart Kırklareli Kaya Palas Otel
6 Mart Çorlu Pikap Performans
11 Mart Kütahya Nora Sahne
12 Mart Denizli Route
13 Mart Uşak Hayal Kahvesi
19 Mart Çanakkale 6:45 Kaybedenler Kulübü
20 Mart Bandırma Hayal Kahvesi
25 Mart Gaziantep 7 /27 Performance Hall
26 Mart Mersin Hayal Kahvesi
27 Mart Hatay Jokey Performance Hall


Ziynet Sali’den ‘ Ömrüm ‘.Ziynet Sali’nin yeni şarkıları pek yakında geliyor. Geçen hafta Sevgililer Günü dolayısıyla ‘Ömrüm ‘ adında yepyeni şarkısını paylaştı sevenleriyle sanatçı, şarkıyı radyodan dinleyince çok beğendim, defalarca youtube den dinledim gerçekten çok özel şarkı olmuş Tuğçe Ören imzalı ‘ Ömrüm ‘ .


Ve dayanamayıp Sevgililer Günü için sahne aldığı Holiday Inn İstanbul Airpot Otel de gerçekleşen sahnesine ışınlandım, gece ilk önce vokalisti Ezgi’nin o güzel şarkıları ile başladı, sahnesine ‘ Ömrüm’ ile başlayan Ziynet Sali ise eğlenceli repertuarı ile dünden bugüne şarkılarını yaklaşık 2.5 saat aralıksız bir konser ile sevenlerine sundu, çoşkulu sahnesi ,sevdiğimiz şarkıları muhteşem yorumuyla güzel bir Ziynet Sali sahnesi vardı o gece, seyirciler arasında bulunan milli futbolcu Oğuz Çetin ailesiyle beraber doğum gününü kutlayanlar arasındaydı. Bir tek sandalyenin boş kalmadığı gecede ilk defa gittiğim Holiday Inn İstanbul Airport Otel’in kalite servisi ve gerçekten damak tadınıza uygun speciyalleri muhteşemdi.

Bekliyoruz Ziynet Sali’nin yeni şarkılarını.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: soner , arıca , bengü , ziynet , sali , caner , ural , köşe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz