Levent Erçetingöz
Tüm yazıları MİAMİ VİBES Levent Erçetingöz lev@gecce.com 16 Ekim 2018 14:27

Akşam barı eksikliği!

9 yıl Miami’de yaşadım ve artık İstanbul’a döndüm. Miami’de yaşadığım süre boyunca yeme içme ve eğlence sektörünü yakından öğrenme fırsatım oldu. Pek çok farklı şehirde, değişik eğlence anlayışlarını gözlemledim. Şimdi ise bu deneyimlerimi sizler için İstanbul’da ki mekanlara yorumlayacağım.

İstanbul’da ki mekanların en büyük eksiklerinden biri akşam barları. Çalışan insanların iş çıkışı gidebileceği, iş kıyafetleriyle içkisini içip, bara gelen insanlarla tanışıp network sağlayabileceği bir mekanların eksikliğini hissettim.
Miami’de neredeyse hafta içi her gün barlar ve restaurantlar buna ağırlık veriyor. Bazen kimseyi tanımasanız bile gittiğinizde çok önemli pozisyonlarda olan iş insanlarıyla (kadın-erkek) tanışıp, çevrenizi geliştirebiliyorsunuz. İstanbul gibi bir metropol’de akşam barı sisteminin oluşmaması için bir sebep göremiyorum.

Nişantaşı Biber Lounge Bar’ın bunun için mükemmel adres olduğunu gördüm. Mekanın neredeyse yarısını kaplayan bar, dekorasyonu ile göz dolduruyor. Biber Bar Lounge’ın Nişantaşı’nda olması, akşam barı konsepti ile ne kadar başarılı olabileceğinin bir başka göstergesi. Vodka, tequila ve cin gibi içkilerin ve esansların müessese de infuzyon edilerek kendileri tarafından yapılması da önemli bir başka detay. Yemek menüsü neredeyse tamamen finger food(bites) dediğimiz bar yemeklerinden oluşuyor. Akşam barı konseptinden sonra gecce kulubüne dönen Nişantaşı Biber Lounge Bar kesinlikle deneyimlemeniz gereken bir mekan.


Canlı müzik yapan mekanların popülerliği gitgide artıyor. Bu akıma en yeni eklenen mekan Suare. Nişantaşı Biber Lounge Bar’ın bir üst katında olan Suare haftanın 5 günü, 5 değişik sanatçı ile karşınıza çıkıyor. Biber Lounge Bar’a gidenlerin sonrasında geç saatlere kadar eğlenmeye devam edebilecekleri Suare görülmesi gereken yerlerden.
Miami’de ki eğlence anlayışı 7/24 hiç durmaksızın devam eden eğlence. Bu anlayışta öne çıkan mekanlar tabii ki after-party mekanları. Bu mekanlar sabahın ilk ışıklarına bazen de öğleden sonraya kadar durmaksızın eğlence sunuyorlar. Seyrantepe’de yeni açılan ve Miami’den de tanıdığım Önder Bekensir’in mekanı olan MU İSTANBUL’da bu anlayış içerisinde. İyi müzik ve iyi hizmet diyerek 5 Ekim’de açılan Mu İstanbul gerçekten dj performansları ile İstanbul’da uzun zamandır eksikliği hissedilen after-party mekanlarını tekrar öne çıkaracak.

Made in Mykonos turnesiyle New York, Londra ve Miami gibi şehirlerde sahne alan ünlü DJ Vassili Tsili Christos, 4 Ekim Perşembe gecesi Must Nişantaşı’nda özel bir event için performans sergiledi. Yemeklerin lezzetleri ve sunumlarıyla öne çıkan Must aynı zamanda yaptıkları guzel event ve çaldıkları güzel şarkılarla insanları etkiliyor.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Biber Bar

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz