Aylin Aras
Tüm yazıları MEKAN ROTALARI Aylin Aras aylin@gecce.com 21 Ekim 2018 16:02

Etin Jönü ile buluştuk!

Gürkan Şef'ten 'Vay vay vay' dedirtecek açıklamalar... 'Dünyaya tekrar gelsem?...'

İstanbul'da sakin sakin, uğultu ve kargaşa olmadan lezzetli steak yiyebileceğiniz nezih bir yer arayışındaysanız hiç tereddüt etmeden GÜRKAN ŞEF diyoruz!
Etin jönü, sevimli ve enerjik kişiliğiyle Gürkan Şef'i daha yakından tanımak ister misiniz?
Aslen Denizlili... (Söylemesi yazması biraz garip oldu Denizlilili lili.. :)

Henüz çok genç, 34 yaşında!

İlk restoranını Nişantaşı'nda açtığı ve sonrasında görkemli bir açılışla Etiler'deki şubesiyle zincir haline getirdiği Gürkan Şef markasının sahibi ve tabii ki sempatik yüzü!

Gürkan Şef, diğer etçilerin aksine logosu ile bir marka haline geldi, peki neden sizin yüzünüz ve isminiz?
- Logoma yabancı isimler içeren bir isim ile boynuz görseli koyabilirdim.de tavsiye verenler çok oldu. Ama ben kendi stratejimi kendim belirlerim. Fikir verirler ama ben kendi fikrimi sunar ona göre çalışılmasını isterim. Bunda da öyle oldu. İsmini New York steak koyabilirdim ama ben insanlar şahısla muhatap olsun istedim. Onun yüzünü bilsin, adını bilsin. Sorsun, görsün ve bir güven oluşsun aramızda istedim. Sevdikleri eti seçen, işleyen, pişiren adamı bilsinler istedim. Muhatapları direk benim. Benim yüzüm ile tanıdılar burayı. Güvenilirim, buradayım.

Sosyal Medyada fenomen haline geldiniz. 'Vay vay vay' diyerek başladığınız sunumlarınız, showlarınız yoğun izlenme oranları yakalıyor.

- İnanır mısınız tüm bunları yaparken danıştığım kimse yok. Hiçbir danışmanım yok. Sosyal medya, Tv çekimlerim, programlarım, Youtube videolarımın hepsinin ana temalarını ben oluşturuyorum, ekibimi ben yönlendiriyorum. Benim samimiyetimi seviyorlar, sahte bir şey yok...

Etiler ve Nişantaşı şubelerinden sonra Dubai ve Arap Ülkelerinde de yeni Gürkan Şef'ler açıldı. Kendisini bulmak pek kolay olmuyor. Bu ara yayınlarını çoğunlukla Dubai'den Mekke'den yapıyor. Neden Arap Ülkeleri diye sorduğumda ise ortaklarının arap yatırımcılar olduğunu belirterek;
Ülkemize yatırımcıyı çektim, Gürkan Şef markasına yatırım yaptılar. Aslında kendimi fahri turizm elçisi olarak görüyorum :) Ülkemizin bayrağını Riyad'da, Cizre'de, Abu Dabi'de dalgalandırmak benim için büyük bir mutluluk kaynağı, onur verici...

Hiç boş durmayan, her an gözü misafirlerinde, mutfakta ve efsane lezzetlerini denettirmek için masamızı donatmakta olan Gürkan Şef'e yeni projelerini sorduk ve sürpriz bir haberle geldik!

Yeni marka yolda, geliyor hem de gümbür gümbür geliyor. Aynı anda açılacak şubeler ile burger alanındaki eksikliği 'asado burger'imle gidereceğim. İlk kez siz duyuyorsunuz :) Yeni yılda yeni bir marka geliyor...

Asado Burger: 8 saat ağır ateşte pişen etin en güzel yerrinin kemiklerinden sıyrılmış didik didik halinin özel sos ile hamburger ekmeğinin arasına sarmalanmış hali... Bayıldım. Nefis bir lezzet!

-Dünyaya tekrar gelsem yine bu işi seçerdim net! bir an bile düşünmeden!
Dünya Mutfağı MSA'da Gastronomi okudum sonrasında İtalya'ya gittim; makarna ve pizza eğitimi aldım ama aklımdakinin kalbimdekinin bu olmadığını anladım. Stajımı mezbaada yaptım sonrasında Antalya'da İngiltere diplomalı bir okuldan mezun oldum ve Türkiye'nin ilk diplomalı kasabı oldum.
Et tüketmeyi çok seviyorum. Denizli'den istanbula 12 yıl önce direk tek bir bavulla geldim. Ümraniye'de bir arkadaşımın yanında kaldım. Okudum ve o 'dip' denen kavram varsa ben onu yaşadım, biliyorum ne olduğunu. Bulaşıkçılık da yaptım, iyi ki de yapmışım bulaşıkçımın psikolojisini anlayarabiliyorum. Personelin mutlu olması çok önemli ve ben bunu sağlayabildiğime inanıyorum.

Başarı asla tesadüf değil! Nedir sırrı?
-Yataktan kalktığım an 'bugün de mi işe gideceğim' asla demedim ve demeyeceğim bir işi yapıyorum. Her gün çalışma arkadaşlarıma da bunu diyorum. 'Ben oldum' dediğiniz anda geriye gidersiniz. Hep daha iyisi için hep büyük bir aşkla işe sarılmak gerek, bu yüzden de insanın sevdiği işi yapması gerek!
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz