Berfe Sancar
Tüm yazıları MEKAN ROTALARI Berfe Sancar berfe@gecce.com 23 Aralık 2019 10:50

Efsunkâr mavinin sığınağı: MAVİ BALIK

25 yılı deviren Mavi Balık, ismi gibi mavi bir dünyaya açıyor kalbini. Bu ruhu elde eden kimse kolay kolay vazgeçemiyor bu mekandan. Görebileceğiniz en iyi balık kültürü ile sentezlenen ve böylelikle bir klasik haline gelen Mavi Balık, çeyrek asırdır vazgeçilmez bir lezzet durağı…

Kuruçeşme’de konumlanması nedeniyle buram buram deniz kokusunu içimize çekerek içeriye adım atıyoruz. Sade bir balık lokantası karşılıyor bizi. Ardı sıra dizilmiş masaların beyaz örtüleri, akşam tokuşturulacak kadehleri oracıkta gözümüzün önüne getiriyor. Sağımıza döndüğümüzde ise bahsettiğimiz o mavi dünyaya giriş kapısı aralanıyor hemen. Salon ve teras bütünleşiyor orada ve işte o an İstanbul tüm sükunetiyle ayaklarımızın altında Mavi Balık’ta. Her şey suskun, herkes huzurlu, hatta kimileri içinden konuşmayı tercih ediyor. Kendi haline bürünmüşlüğünden, mesken tutmuş tüm hisler boğaza dökülüyor manzaradan çıkarak. Oralarda bir yerlerde mutlaka bıraktığınız bir duygunuz ya da devirdiğiniz yıllarınız mevzubahis oluyor. İşte böyle bir manzara...

Mavi Balık’ın her noktasında ilmek ilmek işlenmiş bir emek olduğunu hissediyoruz. Burada servis kalitesini uzun yıllar değişmeyen çalışanlar belirliyor. Gelen herkes lezzetin yanı sıra servis hoşnutluğu da yaşıyor.Lezzete zaten söz söylemeye ne hacet! Değişmeyen menüsü yıllardır, her kesime kültür gözetmeden hitap ediyor çünkü balık tutkunları gideceği yeri iyi bilir. Masaya gelen her tabakta ayrı bir lezzet ve sunum yakalıyor Mavi Balık. “Denizden babam çıksa yerim” diyenler değil, “denizi sofraya döksünler” diyen iddialı gurmeler bu balık lokantasının marifetlerinden fazlasıyla memnun.ÇİLİNGİR SOFRASI ARTIK EVİNİZDE GİBİ!
Mahkeme Lokantası'nda kendi özel alanınızı yaratmaya ne dersiniz?


Geçen hafta içi, kendimi evimde hissedeceğim ve arkadaşlarımla başbaşa eğlenceli anlar yaşayacağım o sımsıcak ambiyansı Karaköy’de bulunan bir mekanda keşfettim, “Mahkeme Lokantası”.

Üst katta bulunan 6 şahsi odanın, yüksek tavanlarıyla ve uzun masalarıyla misafirlerine keyifli akşamlar sunduğunu öğrendiğimde bu samimi mekanı diğer mekanlardan ayıran sırrı da öğrenmiş oldum. Minimum 8 maksimum 34 kişilik bu özel odalar kimsenin sizi rahatsız edemeyeceği kadar izole edilmiş bir rahatlık sağlıyor. Kendine has olan loş ışıklı odaların birbirleri arasında geçiş eşikleri var.

Kişi sayısı olarak farklı standartlarda olan bu odalara girdiğimizde, her birinde Mustafa Kemal Atatürk imzalı aynalar görüyoruz. Mekanın 29 Ekim’de açılması kadar zarif düşünülmüş bir fikir.

Bohem bir esinti barındıran locaların tavrını ve tarzını istediğiniz şekilde belirliyebilmek sizin elinizde... Müzik sistemi bulunduğu için, telefon, tablet veya bilgisayarınızda kendiniz için minik bir müzik albümü oluşturmanız yeterli. Sonrasında isterseniz ya yeni nesil meyhaneler gibi “eller havaya”, ya dertleri tokuşturduğunuz kadehlerin “arabesk ruhu”… “Olmaz! Biz fasıl ekibi istiyoruz.” derseniz Mahkeme Lokantası için hiçbir sakıncası yok. Hatta size bizzat bir ekip temin ederek memnuniyetinizi arttıracaklarından şüpheniz olmasın.


Vip odaların bütçe dostu olan fix menü uygulaması mekana sempatimi arttıran bir diğer konu oldu. Fiyatlar konusunda ayrıntılı bilgi almak ve erkenden rezervasyon yaptırmak için biran önce Mahkeme Lokantası ile iletişim içine geçmelisiniz.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: mahkeme , lokanta , mavi , balık , berfe

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz