Banu Gözübüyük
Tüm yazıları İLETİŞİMİN GÜCÜ ADINA Banu Gözübüyük banu@gecce.com
18 Mart 2019 14:35

Klasik Meyhane Out Yeni Nesil Meyhane In

Hayat akıyor, jenerasyonlar değişiyor, alışkanlıklarla yeniye adaptasyon arasında köprüler kuruluyor… Türk kültürünün en eski yansıması “meyhane kültürü” artık yeni nesile adapte oldu.

Yeni nesil meyhanelerde farklı konseptler görüyoruz. En güzeli de klasik meyhaneye göre müzikler daha canlı. Hani bazı parçalar vardır insanı alır geçmişe götürür, işte bu parçalar yeni nesil meyhanelerde yeniden düzenleniyor, insana hüzün veriş biçimi bile değişiyor.

Bilenler bilirler, klasik meyhanelerde masalarda bazen neşeli bazen efkarlı sohbetler akar, arkadan sızan hafif bir müzik sesiyle kadehler kalkar, dertler paylaşılır, yeri gelir kahkahalar atılır, her ne varsa o masada paylaşılır. Müdavimleri vardır bu meyhanelerin ve misafirlerin nerdeyse tamamı erkektir. Kadınlar gelmez pek. Sohbetlerin favori konuları: Aşk, futbol ve siyasettir.

Yeni nesil meyhanede ise fark müzikle başlıyor. İnsanlar bu mekanlara eğlenmek için gidiyorlar. Bir mutluluğu paylaşmak ya da doğum günü kutlamak için… Yeni nesil meyhanelerde güzel bir ışık, Amerikan tipi bar, aynalar ve bazılarında 80’ler ve 90’lardan kalma sanatçılarımızın fotoğrafları vardır.

Genelde Türkçe pop tınıları gelir kulağımıza. Frekans yüksektir kimi zaman yanımızdakinin sesini zor duyarız. Sohbet etmek için değil dans etmek için tasarlanmıştır bu mekanlar. Sadece erkekler için değil kadın kadına da gidilip eğlenilebilecek bir konsepttir.

Watergarden Ataşehir’de hizmet veren Seaspice da bu konsepte katıldı.

Haftanın her günü birbirinden leziz meze, ara sıcak, salatalar ve mevsim balıklarının yer aldığı menü deneyimli mutfak ekibinin dokunuşlarıyla, kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışıyla özel kutlamalarda misafirlerin sofralarını süslüyor. Cuma, Cumartesi ve Pazar akşamları ise birbirinden eğlenceli programlarla misafirlerini ağırlıyor.

Cuma ve Cumartesi akşamları mekan full doluyor. Ön sahnede, dizi ve reklamlardan aşina olduğumuz bir sima var; Beste Tolgay. Canlı performansıyla misafirleri geceye hazırlıyor. İlerleyen saatlerde DJ kabininde Hüseyin Önen müzik seçkileriyle ritm dolu saatlere imza atarken, Perküsyonda ise Tuncay Görgülü müzik şöleni yaşatıyor. Pazar akşamları ise misafirler Elif İşcen’in şarkılarıyla yeni hafta öncesi enerji depoluyorlar.

Seaspice, açıldığı günden beri başarılı menüsüyle gönüllerde taht kurdu. 25 Şubat’ta düzenlenen Gecce Mekan Ödülleri gecesinde “en iyi balıkçı” kategorisinde ödülün sahibi olarak da bunu kanıtlamış oldu.
Yeni konseptiyle de görünen o ki, Ataşehir’de yeni nesil eğlencenin tek durağı olmaya aday.
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz