Begüm Kılıç
Tüm yazıları BEG DİYOR Kİ; Begüm Kılıç begum@gecce.com 24 Nisan 2019 11:22

Başarının tesadüfle bir alakası yok...

Başarının çok çalışmak, çok düşünmek, sabretmek ve vazgeçmemek sonucunda kazanıldığı bir gerçek. Bunun yanında bu süreci hızlandıran bir etken de detaylar. Bakmak ile görmek arasındaki fark gibi, detayları da iyi gözlemlemek başarı sürecini hızlandırıyor. Bazen hayatı gelişigüzel okumak yerine detaylarda gizli kalanlara odaklanmak gerekiyor.

Her meslek grubunda olduğu gibi hizmet sektöründe ve mekan işletmeciliğinde de detaylar çok önemli. Mekanda çalan müziğin, klasik haline gelmiş bir tatlının, veya yıllardır menüde bulunan o balığın sunuş şekli de gelişen ve değişen dünyaya uyum sağlamalı. Özünden bir şey kaybetmeden uyarlanmalı ve çağa ayak uydurmalı.

Kiss the Frog’un müzikleri sizi yalnıız bırakmıyor...


Bir mekanın dekorasyonu, yemekleri, servis anlayışı gibi bir çok etmenin birleşmesi sonucunda aurası oluşuyor. Bu etmenlerden biri de müzik. Yemek yerken, eğlenirken, sohbet ederken arkada çalan müzik aslında farkında olmadan bizim modumuzu yönetiyor.
Rumelihisarı’nın en sevilen mekanlarından “seafood brasserie”si Kiss the Frog, sevilen müziklerini çeşitli aplikasyonlar vasıtasıyla meraklısına sunmaya başladı. Mekanda dinlediğiniz, dilinize dolanan aklınızda kalan o şarkılar var ya hani. Evinize gittiğinizde de açıp dinleyebiliyorsunuz...
Açıldığı günden beri, her alanda kendi özgün tarzını oluşturan Kiss the Frog Seafood Brasserie, müzikleri konusunda da çok iddialı. Misafirlerinden gelen teşekkür ve taleplere çözüm olarak, devamlı yenilen 6 değişik playlist ile artık Kiss the Frog adı ile Spotify’da.
DJ İlker Tandoğan tarafından hazırlanan listede yer alan playlist temaları da mekanın kendisi gibi eğlenceli: Lounge - “Cool”, caz - “Flirty”, bar - “Passion”, dans - “Jolly” ve yemek müziklerine - ‘Afrodizyak’ listelerinden ulaşılabilir. ‘My Boss’ listesinden de, mekanın yaratıcısı Gül Etker’in tavsiyelerini takip edebilirsiniz...

Ayrıca unutmadan Kiss the Frog müzikleri Cuma ve Cumartesi gecceleri PowerApp’de canlı yayında dinleyebilirsiniz...

3 Oscar 1 Dünya Listesi ve Calipso Fish


Calipso Fish Anadolu Yakası’nda Küçükyalı sahilde yer alan oldukça başarılı bir mekan. Mütevazı bir şıklığı, kendinizi Ege sahillerinde hissetmenizi sağlayan bir dokusu var. Mavi ve yeşil rengi o kadar dengeli harmanlanmış ki yapay ve taklit duran Ege mutfaklı mekanlardan çok farklı olmuş.

Calipso Fish Ege mutfağı, 2019’un en iyi 1000 restoranının seçildiği La Liste’de Türkiye’den seçilen 6 mekandan biri. Uluslar arası Gastronomi platformu “La Liste” Türkiye’den seçmiş olduğu 6 mekan arasında tek balıkçı olarak Calipso Fish’i seçmiş.

Mekan Türkiye’de yeme içme sektörüne yön veren Gecce Mekan Ödülleri’nde de 3 yıldır en iyi balıkçı kategorisinde ödül almaya hak kazanmış.
Başarının asla tesadüf olmadığını o lezzetli yemeklerini yiyip, hikayelerini dinledikten sonra bir kez daha anladım. Mekanın ortaklarından biri olan Ziya Bey dünyayı gezerek, yeni şeyler keşfederek, kendini ve mekanın mutfağını sürekli geliştirerek yolunda sağlam adımlarla ilerliyor.
Yemeklerin her birine bu tecrübelerin sonucunda oluşmuş bir vizyon ile farklı dokunuşlar yapılıyor. Ve alışılmışın dışında takdire şayan şeyler ortaya çıkıyor. Lezzet Topu benim favorilerim arasındaydı. Şekersiz tatlılarıyla hem sağlıklı hem lezzetli.

Ve evet eklemeliyim ki #geccemekanöneriyor
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: calipso , fish , mekan , kiss , the , frog

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz