Begüm Kılıç
ART AND FOOD Begüm Kılıç begum@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 194 YAZI

İLK BAHAR FAVORİM: GÜNAYDIN KALAMIŞ!

Havaların düzelmesiyle birlikte, artık durduğumuz yerde duramama mevsimi de gelmiş bulunuyor haliyle. Henüz Ege sezonunu açmamanın etkisiyle, şehrin sahil şeridine doğru bir kayma da başladı! Bu aralar Bağdat Caddesi pek bir renkli. Cadde üstündense sokak aralarını tercih eden biriyim ben; o yüzden sokak aralarında gizlenen mekanları tavsiye ederim! Bir de güneş yüzünü azıcık görse; benim favori semtim Kalamış oluyor. Bu aralar Günaydın Kalamış'tan hiç çıkmak istemiyorum mesela..

05 Nisan 2018 17:00
SUNSET'E BAHAR GELDİ!

Mart ayını da geride bırakmaya hazırlandığımıza göre; bahar çanları yavaştan çalmaya başladı demek. Doğa, mucizesini hafiften başladı sunmaya. Günler güzelleşiyor, ruhumuzdaki heyecan kıpırdanmaya başlıyor. Kışın da günahını almak olmaz; kar kıyamet yaşamadık ama yine de insan yazı hep dört gözle bekliyor...

27 Mart 2018 15:00
ANKARA MEKANLARI YÜKSELİŞTE!

Geride bıraktığımız haftayı, hayatımın büyük bir kısmını geçirdiğim Ankara'da geçirdim. Senede birkaç kez bu şekilde gidip geliyorum; her gittiğimde de beni şaşırtmayı başarıyor bu şehir. Sokakları denize açılmasa da, çok seviyorum bu şehri. Balık değiliz nihayetinde! Başkentin yeme – içme sahnesine baktığımda da, inanılmaz bir gelişim gördüm. Ankara bu işi kesinlikle çözmüş!

21 Mart 2018 10:40
KARADENİZ RÜYASINA UYANMAK...

Kendinizi hırçın dalgalara, bitmeyen yağmurlara, sonu gelmez yeşilliklere ve bol miktarda samimiyete bırakmaya hazırlanın. Şehir hayatının temposu ardında unutulan ve yitirilen tüm duyguları bulabileceğiniz; ruhunuza bol miktarda huzur depolayabileceğiniz bir Karadeniz rüyası sizi bekliyor…

12 Mart 2018 12:00
GECCE MEKAN ÖDÜLLERİ'NDE SEKTÖREL DETAYLAR..

Öyle bir gecceyi geride bıraktık ki; hangi detayına bakarsanız bakın bir mucize yakalıyorsunuz. Çok büyük bir özverinin sonucunda; büyüleyici bir gecceydi.. Bir mekan ödül töreni olmasının yanı sıra; magazin dünyasından da neredeyse herkes oradaydı! Yapılmayanı yaparak muhteşem bir gecce düzenlemenin haklı gururunu yaşıyoruz!

23 Şubat 2018 09:00
GECCE GURME KURULU, GECCE MEKAN ÖDÜLLERİ İÇİN BİR ARADA!

Harcanan her emeğin çok büyük bir değeri vardır; yaratılmak istenen farkın ve bulunmak istenen yeniliğin de aynı şekilde.. Gecce Yayın Grubu olarak, vizyonumuzu her zaman farklı yöne çevirmeyi; yolumuzu yeniye yöneltmeyi ve ses getirmeyi severiz. Gecce Mekan Ödülleri için geri sayım yaptığımız şu günlerde; yolumuzu aydınlatan Gecce Gurme Kurulu'muz bir kez daha bir araya geldi. Bu kez Türkiye ve dünyada merakla beklenen; çok büyük emek harcadığımız ve büyük yenilikler peşinde koştuğumuz Gecce Mekan Ödülleri için!

26 Ocak 2018 09:00
ŞEHİRDEN UZAKLAŞMADAN, UZAKLAŞMIŞ HİSSİ VEREN MEKAN: DODO MARİN

Geçtiğimiz günlerde Tuzla'da, pek yeni olmayan ama benim yeni keşfettiğim Dodo Marin'deydim. İstanbullunun en büyük sorunu olan "Şehre yakın ama farklı, huzurlu bir yer" arayışına kesinlikle harika bir çözüm!

19 Ocak 2018 09:00
DİKKAT! BU MÜZELER İŞTAH AÇIYOR..

Dünyaca ünlü yemek müzelerini keşfetmeye hazırlanın! Sanat ve yemek bir araya gelince, ortaya çıkanlara inanamayacaksınız..

05 Ocak 2018 09:00
KIŞ FESTİVALLERİ BAŞLIYOR!

Bu kış hiç olmadığı kadar çok eğleneceğiz! Yaz ayları doğanın da göz kırpmasıyla çok daha renkli gibi gözükse de; bu sene kış mevsimi de pek bir heyecanlı geçiyor. Dünyanın dört bir yanından cezbeden kış festivalleri bizi bekliyor..

29 Aralık 2017 09:00
2018’İN YEME-İÇME VE EĞLENCE TRENDLERİ

Şöyle bir baktım da; 2018 yılı pek bir havalı geçecek gibi gözüküyor! Dünya trendlerini çok daha yakından takip edeceğimiz ve çok daha kolay benimseyeceğimiz bir yıl bizi bekliyor. Teknolojiden sanata, modadan spora her alanda oldukça renkli bir yıl bizi bekliyor. Yeme-içme ve eğlence sahnesinde de durum pek farklı değil. 2018’de gizli gizli eğlenecek, sağlıklı yemekler yiyeceğiz! Hazırsanız, başlıyorum..

21 Aralık 2017 09:00
HOŞ GELDİN KAYAK SEZONU!

Birçoğunun olduğu gibi benim de ruhum tam bir yaz çocuğu! Ama bembeyaz karın büyüsüne kapılmamak da elde değil.. Sezonun ilk karı birçok şehre düştü; ama öyle beklentileri karşılayacak bir kar yağışı da henüz yaşanmadı. Ben dört gözle o karla kaplı sokakların hayalini kurar oldum bugünlerde! Hatta, çok iddialı bir kayakçı olmasam bile dağa gitmenin de özlemini çekmeye başladım yavaştan. Durum böyle olunca, resmi olarak açılan kayak sezonu ile ilgili birkaç şey paylaşmak istedim...

14 Aralık 2017 09:00
BÜYÜK KAVUŞMA: GECCE WİNTER GUİDE 2018 ÇIKTI!

Kış, doğanın bizlere sunduğu en tatlı mucizedir! Yazın cıvıl cıvıl renkleri sahneyi terk ettiğinde, ağaçlar çiçeklerinden vazgeçtiğinde bile hayat enerjisini kaybetmemenin gerekliliğini öğretir bize. Kışı sevebilmek, her yiğidin harcı da değildir zaten! Kış gerçekten bir mucizedir ve Gecce Yayın Grubu olarak biz; bu mucizeye lezzet ve eğlence katmak için uzun bir süre önce kolları sıvadık! Şimdi ise haklı gururumuzla, avaz avaz bağrıyoruz: Gecce Winter Guide 2018 çıktı!

01 Aralık 2017 08:00
KASIM AYINDA AŞKA GETİRECEK MEKANLAR

Ve sonunda, senenin en sevdiğim ayına resmen girmiş bulunuyoruz! Sonbaharın son ayı; yeni başlangıçların habercisidir.. Söylenene göre aşk da başka oluyormuş bu ay! Durum böyle olunca ayın konseptine uygun, aşk dolu mekanlardan harika öneriler yapmaya karar verdim…

01 Kasım 2017 16:00
MEKANLARDAN YENİLER, KUTLAMALAR, KAÇIRILMAMASI GEREKENLER

Bu sezon yine oldukça hareketli başladı! Mekanlar sezona bol bol yeni lezzetle, keyfine doyulmaz eğlencelerle giriş yaptı. 90'lar Türkçe Pop müziğe dönenler oldukça dikkat çekiyor, Anadolu Yakası'nda eğlence çıtası günden güne yükseliyor, mekanlar yıl dönümlerini kutluyor ve hak edenler ödüllendiriliyor. İşte bu sıralar gözüme en çok çarpanlar...

24 Ekim 2017 10:00
GECCE WİNTER GUİDE 2018, ÇOK YAKINDA BAYİLERDE!

Önümüzde yepyeni bir macera bizi bekliyor! Karpuzlu dergimiz Gecce Summer Guide bütün yazı sallamayı başardı, sırada kış sezonu bizi bekler. Gecce Yayın Grubu ofisinde bu aralar harıl harıl bir dergi hazırlığı var. Ofis pek bir şenlikli anlayacağınız. Yine fark yaratacak, çok ses getirecek bir Gecce Winter Guide bizi bekliyor. İşte detaylar...

06 Ekim 2017 14:08