Begüm Kılıç
ART AND FOOD Begüm Kılıç begum@gecce.com

YAZI ARŞİVİ

TOPLAM 194 YAZI

EĞLENCENİN DE BİR KONFOR ALANI VAR!

Yeni yıla merhaba dediğimiz ilk günden beri harekete geçelim diyorum. Hava soğuk, işler yoğun, zaman kısıtlı... Tüm bu bahaneleri bir kenara bırakıp biraz enerji dediğimiz noktada o özel zaman yaratılıyor. Hayatın akışını önceliklendirmekle alakalı olduğunu düşünüyorum. Ben kendimi motive edecek şeyleri iyi bilenlerdenim. Hafta sonunu battaniye altında kitap okuyarak geçirmek yerine, battaniye faslını pazar gününe bırakıp cuma ve cumartesi gününü dolu dolu yaşama zamanı! Ne mi yapalım?

30 Ocak 2019 12:49
YAŞAYAN MEKANLAR, YAŞAYAN GECCELER...

Mevsimlerden kış. Hem de ne kış. Yağmur, kar, buz ve üşüyoruz. İçimizi ısıtacak aktivitelere, mekanlara ihtiyacımız var. Sosyal hayatımızı sekteye uğratmadan ama üşümeden... Konserler sadece yaz aktivitesi midir? Bence hayır. Her mevsim en sevdiğimiz sanatçıları bol bol dinleme bağıra çağıra şarkılarına eşlik etme özgürlüğümüz var. Bazı mekanlar var ki bu ihtiyacımızı öylesine karşılıyor öylesine karşılıyor ki bizi çok eskilere gazino gecelerine götürüyor.

22 Ocak 2019 12:08
BEN HAREKETE GEÇTİM YA SEN?

Evet, heyecan ile bekledik, yeni yıl ile beraber hayatımızın değişeceğine dair hayaller kurduk. Tap taze yeni bir yılı kollarımızı açarak kucakladık, sardık sarmaladık. Dileklerimizi dileyip evrene ilettik, beklemeye başladık. Bir önceki yazımda beklemek değil de harekete geçmenin esas olduğundan bahsetmiş “harekete geç!” demiştim. Ben harekete geçtim ya sen?

09 Ocak 2019 12:06
UZUN BİR YOLCULUK TEK BİR ADIMLA BAŞLAR, YENİ YILDA HAREKETE GEÇ!

İşte geldi yeni yıl; 2019! Umut dolu, aşk dolu, çok kahkahalı, bol seyahat etmeli, yeni tatlar denemeli , yeni heyecanlar yaşamalı, kısacası keşfetmeli bir yıl ol tamam mı? Mevcut şartlarımı koru ve kayıplar yaşatma, Merkür gerilemeleri, Ay tutulmaları ile enerjimi düşürme, perdeden sızan güneş ışığını görünce bile umut dolabilen, mutlu olabilen iç dünyama zeval verme. Beni ben yapan tüm değerlerimi korumama yardımcı ol! Çok mu şey istedim senden? Bu yıl benim yılım olacak, yapacaksın artık bir şeyler :) Hoşgedin 2 0 1 9!

02 Ocak 2019 11:52
1800'LERİN ZARAFETİ!

Geçtiğimiz yıl yolcu edilirken yeni yıl karşılanıyor, bu karşılama için de planlar yapılıyor. Her yer cıvıl cıvıl. Alışveriş festivalleri, her köşesi süslenmiş mekanlar, ışıltılı sokaklar ve rengarenk caddeler. Bu yoğunluğun arasında bana oldukça keyifli zamanlar yaşatan iki mekana gittim bu hafta. Bir de Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde bir alışveriş festivali yapıldı.

26 Aralık 2018 16:38
ZAMANA KARŞI DEĞERİNİ YİTİRMEYENLERE, KLASİKLEŞENLERE...

Bir fısıltıdır almış başını gidiyor. Yeni yıla sayılı günler kala İstanbul'da da hareketli günler yaşanıyor. Yeni açılan mekanlar, partiler, galeriler ve çok daha fazlası. Bir sürpriz de Gürkan Şef'den geliyor. Geçtiğimiz günlerde ilk defa bizle paylaştı ve beni oldukça heyecanlandırdı...

19 Aralık 2018 12:43
"BİR OLTANIN PEŞİNDEKİ BALIK" OLMAK YA DA OLMAMAK...

Aralık... Kış mevsiminin ilk, yılın son ayı. 2018’in çıkış kapısı olduğu için biraz hüzünlü, yeni başlangıçlara açılan kapı olduğu için de biraz heyecanlı Aralık. Bir o kadar da kapalı, yağmurlu ve soğuk başlayan Aralık. Benim için bu günler, tüm yılımı gözden geçirdikten sonra gerçekleştirebildiğim ve gerçekleştiremediğim hayallerime yıl sonu raporu alma zamanı....

10 Aralık 2018 11:56
BİLİNENİN DIŞINDA BALIK RESTORANI!

Balık restoranı deyince hepimizin aklına hemen salaş, derme çatma ve inleyen nağmeler gelir. İstanbul'da balıkçı denince boğaz kenarındakiler tercih edilse de bu her zaman böyle olacak değil... Bu yüzden kafanız da canlanan balık restoranlarını bir kenara bırakıp gelin yeni göz bebeğimiz Sea Spice balık restoranını inceleyelim!

14 Ekim 2018 22:41
TARİHİ MEKAN SEVERLER BURAYA GELİN!

Sizlere gözümüz kapalı bir şekilde önerimiz bulunuyor. ''Mahkeme Lokantası'' tarihi bir hanın içinde kurulmuş olan bu mekandan içeri girdiğinizde, buram buram retro kokusu bulunuyor. Önce bir her yere bakıyorsunuz, mekan detayları olsun, duvar taşları vs. sizi alıp götürüveriyor...

29 Ağustos 2018 14:49
DATÇA’YI GÜZEL YAZMAYA KORKUYORUM…

Aslına bakarsanız, bu sadece benim korkum değil. Datça’da yaşayan, çalışan ve orayı seven herkesin korkusu. Buranın esnafı bile Datça’nın; Bodrum, Çeşme gibi kalabalığa teslim olmasından çok korkuyor. O yüzden tabii ki reklamlarının yapılması hoşuna gidiyor; ama öyle çok da övülsün istemiyorlar.. Ama öylesine anlatılacak, övülmeyecek bir yerde değil ki! Her sene olduğu gibi bu yaz da sezonu Datça’da açtım. Yine cebimde çok özel duygularla evime döndüm..

25 Haziran 2018 15:00
YAZ ŞİMDİ BAŞLIYOR: GECCE SUMMER GUİDE 2018 ÇIKTI!

Dört gözle beklenen sahil göçünü resmi olarak başlatıyoruz! Şehir hayatının yorucu kış temposu, yerini Ege’nin serin sularına bırakacak. Ramazan Bayramı itibariyle önümüzdeki birkaç ayı güzel değerlendirmek gerek. Bu yaz; kendinizi yeni tatil trendleriyle güncellemenizi şiddetle öneririm. Lakin, bu yaz farklı rotalar ve keşfedilmemiş tatil trendleri bir hayli gündemde olacak. Hepsi de birbirinden keyifli.. Ve tabii ki hepsini sizler için Gecce Summer Guide sayfalarında bir araya getirdik. Gecce Summer Guide bayilerde yerini aldıysa; şimdi yaz tam anlamıyla başlıyor!

08 Haziran 2018 09:00
GECCE GURME KURULU, GECCE SUMMER GUİDE İÇİN TOPLANDI!

Yıllardır söyleriz; yapılmayanı yapmak göründüğü kadar kolay olmuyor! Çok büyük emekler, uzun mesailer, araştırmalar ve çok iyi bir ekip gerekiyor. Bizim için bir iş yapılıyorsa; hakkı sonuna kadar verilmeli, tüm sınırları zorlanmalı! İşte bu yüzdendir ki dokunduğumuz her işte, sade ve sadece en iyisi olabilmek için çalışıyoruz.

31 Mayıs 2018 13:47
GECCE SUMMER GUİDE 2018 İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!

Uzun bir bekleyiş, dört gözle beklenen bir kavuşma, yeni bir heyecan ve harika maceralar! Siz hazırsanız, biz hazırsak; yaz rehberimiz de hazırsa.. O zaman kemerlerinizi bağlayın; hayatınızın en unutulmaz yazı çok yakında başlıyor! Gecce Summer Guide, çok kısa bir süre sonra raflardaki yerini alıyor…Şimdi yazın keyfini çıkarmak, keşfedilmemiş rotalara yelken açmak ve unutulmaz bir yaz rotası çizmenin vakti! İşte, yazın en renkli hali Gecce Summer Guide 2018 dergimizden ilk detaylar…

22 Mayıs 2018 18:26
ANNELER GÜNÜ'NDE YÖRESEL BİR KAÇAMAK

Özel günlerde hediye seçimine titizlenmektense, günü özel kılacak detaylara odaklanmayı tercih edenlerdenim. Özel günleri fırsat bilen çoğu mekan, keyifli etkinliklere kolları sıvıyor. Bunlara katılarak hem günü özelleştirmek hem de hayatınızdaki en özel insanı mutlu etmek daha anlamlı.. Siz de benim gibi düşünüyorsanız, bu Anneler Günü için aklınıza bulunması gereken iki favorim var: Sunset ve The Globe! Sunset, Pazar günü nefis bir brunch keyfi yaşatacak; The Globe ise "7 Bölgeden Yöresel Lezzetler" menüsü annesiyle birlikte farklı bir lezzet deneyimi yaşamak isteyenler için harika bir seçenek!

04 Mayıs 2018 13:00
ABANT’IN EN GÜZEL MEVSİMİ BAŞLADI!

Kışın masalsı bir güzellik sunan yerlerin, yaza hazırlıkları bir başka oluyor. İstanbul’un arka bahçesinde cenneti yaşatan Abant, bu yerlerin başında geliyor. Geçtiğimiz hafta kısa bir mola verip Abant’ın o huzur dolu yolundan saptım. Tam mevsimi gelmiş; mis gibi bir hava, yemyeşil ağaçlar, kuş cıvıltıları.. İnsanı gençleştiriyor!

13 Nisan 2018 14:00