Begüm Kılıç
Tüm yazıları BEG DİYOR Kİ; Begüm Kılıç begum@gecce.com 20 Şubat 2019 11:04

Geçmişin ruhunu günümüze taşıyoruz: Vintage Disco

Daha önce nostaljiye duyduğum ilgiden, 70’ler ve 80’lerde, şuan bulunduğum yaş aralığında olmak istediğimden bahsetmiştim. Her şeyin daha fakat daha kıymetli olduğu zamanlardan yanayım. Ve daha gerçek! Bu hafta hangi zaman dilimine mi gideceğim? VİNTAGE DİSCO!

Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivali olan Moda ve Müzik Festivali : Vintage Disco


Geçtiğimiz ay Gazino kültürünü yaşatan bir mekana gittim. Neşe Karaböcek’ten Semiha Yankı’ya , Rana Alagöz’den Fundaya bir çok kıymetli isim sahneye çıktı ve bizlere 80’lerin gazino ruhunu yaşattı. Hepsi o kadar naifti ki. Onlar tekrar sahnede oldukları için, bizler de onları tekrar sahnede izleme erdemine eriştiğimiz için mutluyduk.

23 Şubat Cumartesi geccesi de yine geçmişe yolculuk yapacağım çok özel bir etkinliğe katılıyorum ve heyecanlıyım. İstiklal Caddesi üzerinde yer alan Grand Pera’nın 1882 yılında yapılmış olan Cercle d’Orient binasında nostaljik müzikler ile disco ruhu yaşanacak. Michanel Jackson, Barış Manço, Audrey Hepburn de bizimle olacak. Madame Tussauds figürleri olan bu bal mumu heykelleri eğlenceye küçük bir espiri katacak. Ben çok eğleneceğimizi düşünüyorum.
Aynı zamanda bu organizasyon Türkiye’nin ilk dress-code’lu festivali olan Moda ve Müzik Festivaline ait.

Bu cumartesi geccesi VİNTAGE DİSCO ile geçmişin ruhunu günümüze taşıyoruz. Ben hazırım ya siz?

Yeni Serüven “11/2,haftaiçi : Fenix “


Yaz sezonu olduğu kadar bu soğuk kış günlerinde de Fenix güzel bir alternatif olmaya devam ediyor. Hatta yenileyerek, değişerek ve gelişerek. Kalitesinden ve ruhundan ödün vermeden beni şaşırtabilen cesur mekanlara bayılıyorum. Fenix’te de bir yenilik var. Yeni serüvenin adı “11/2,hafta içi” Artık Fenix’in üst katında Hafta içi pazartesi gününden Perşembe gününe saat 23.00’den 02.00’e kadar yemek, yemek sonrası müzik, muhabbet, müzik sonrası eğlence ve dans her biri sizi bekliyor. Ben 11/2, hafta içi konseptini çok sevdim.

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Arzu Sabancı DJ kabinine geçip DJ’lik yapmış. Büyük beğeni toplamış çok sevilmiş. Devam etmesi için ısrar edilmiş. Ve tadı damaklarda kalmış. Arzu Sabancı’nın performansını bilmem ama Fenix eğlencelerinin de yemeklerinin de tadı damaklarda kalıyor, benden söylemesi.

Gecce Mekan Ödülleri ve After Party’de : GABBRO


Geçmiş yazılarımda GABBRO’dan, İstanbul’daki en iyi mekanların başında geldiğinden, her detayındaki bıçak sırtı tercihlerinden ve tam da olması gerektiği gibi oluşundan bahsetmiştim. 25 Şubat akşamı Türkiye’nin ilk ve tek mekan platformu olan Gecce’nin ödül töreni Swissotel The Bosphorus’da gerçekleşecek. Dünya standartlarında olacak bu prestijli ödül töreni için Lou Bega’da sahnede olacak. Bizi o dillere pelesenk olmuş şarkıları ile geçmişe götürecek.

Ödül töreni sonrası ise after party başlayacak. Nerede mi? En sevdiğim GABBRO’da! İstanbul manzarasına, boğaz manzarasına karşı, ödül töreninin en harika şekilde gerçekleşmesinin verdiği keyif ile çok eğleneceğiz! Kabinde de DJ Funky “C” ve Solanch De La Rosa olacak. Sürprizlerle dolu Gecce Mekan Ödülleri sonrası after party için daha güzel bir mekan olamazdı. Bakalım neler olacak...

*Ne mi yapalım?

- Geçtiğimiz yıldan bu yana Sertap Erener "Sertabın Müzikali" ile 25. sanat yılını kutluyor. Bu akşam da UNIQ HALL'de sanatseverler ile tekrar bir araya geliyor. Bensen söylemesi!


-Geçtiğimiz aylarda Pilevneli Galerinin Mecidiyeköyde'ki "Fabrika'da: 10 Sanatçı/ 10 Bireysel Pratik" adlı dev sergi ile açılışına katılmış, çok beğenmiştim.

Bu hafta Pilevneli Mecidiyeköy, Pilevneli Project tarafından gerçekleştirilen üç sergiye birden ev sahipliği yaptı. “Kâğıt”, ve Kezban Arca Batıbeki’nin “Vaad Edilmemiş Topraklar” isimli kişisel sergisinin yanı sıra, EAA-Emre Arolat Architecture tarafından gerçekleştirilen “Genç Cumhuriyetin Cesur Hamlesi Olarak Mecidiyeköy Likör ve Kanyak Fabrikası ve Dahası: Kent Hafızası Bağlamında Vıkvıklanmalar” adlı sergi açıldı. Ve 24 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek. Hatırlatalım da...
YASAL UYARI: Yazarın yazısının kopyalanması yasaktır. Yazı, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: begüm , köşe , yazısı

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz