• 24 ŞUBAT Cumartesi 14:47
  • HV
Advert

Ruhumuzda biraz “Kıyı”da bir yerdeyiz...

Yayın Tarihi : 20-01-2023 09:44

Yaptığı işin içinde deniz olan insanlar, bana hep özel gelmiştir. Ruhları denizlerden besleniyormuşçasına engindir, bulundukları sahilin değerini bilir, bir o kadar da karşı sahilleri merak ederler. Hayata karşı daha güçlü bir duruşları vardır. Dertleri de vardır elbet ama denizin berrak suyunda akıp gidiyormuş gibi tasasız gözükürler; her zorluğa rağmen hayatı severler, özel olduklarını bilirler.

Bu yüzden balık restoranları da çok anlamlı gelir bana; içinde denizden gelen o saflık, tazelik ve huzur vardır. Denizin her ayrıntısı ruhu dezenfekte eder. Seslerden kaçmaya çabaladığım zamanlarda, o gizli düğmeye mutlaka bir balıkçıda basarım..

Çok sayıda Kıyı müdavimi var; sürekli aynı misafirleri ağırlamaktan, aynı zamanda da yeni yüzler görmekten mutlu olan bir ekip var Kıyı’da. Tüm misafirlerine aynı ilgi ve özenle yaklaşıyorlar. Yılların deneyimini içinde barındıran Kıyı, hizmet kalitesi olarak da son derece yüksek; saygılı çalışanlar, işini seven insanlar dolu bir restoran. Manzarası, yemekleri, ortamı..Her ayrıntısının tadı başka. Özellikle üst katın müthiş bir manzarası var, oturduğunuz yerden tüm koya hakimiyet sağlayabiliyorsunuz. Burada tam anlamıyla umduğunuzu bulacaksınız.


Kurulduğu günden bu yana aynı lezzetleri içinde barındıran, mevsimine göre şekil değiştiren bir menüye sahip. Balık seçimleri mevsime göre yapılıyor ve en tazeleri kullanılıyor. Zaten mekanın içinde tabağınıza gelecek balıkları görmeniz mümkün; eğer o kısma bakarsanız balıkların günlük olmasına ne kadar özen gösterdiklerini de anlayacaksınız.

Balıklar mevsimlik ve günlük, mezeler şık, sade, doğal ve lezzetli..Doğal lezzeti hissedeceğinize garanti verebilirim, çünkü her malzeme özenle seçiliyor. Sofranıza gelen her şey taze ve zarif bir sunumla geliyor.

Kıyı yaşanarak güzelleştiğiniz bir restoran; gidin, görün, tadın. Kıyı biraz hayat gibi.. Yaşandıkça anlaşılır.. Biraz da şarap gibi.. Yıllandıkça tatlanır..

  • Etiketler