• 20 HAZİRAN Perşembe 04:59
  • HV

Sankai by Nagaya 3 Güne Özel Alaçatı’da

2 Michelin yıldızlı şef Yoshizumi Nagaya partnerliği ile konsepti tasarlanan ve Bebek Otel’in 3. katında yer alan Japon omakase restoranı Sankai by Nagaya, 27-28- 29 Temmuz tarihlerinde The Stay Warehouse’da olacak.

Sankai by Nagaya 3 Güne Özel Alaçatı’da
EATING & DINING
Yayın Tarihi : 26-07-2023 10:08


Dünyaca ünlü 2 Michelin yıldızlı şef Yoshizumi Nagaya’nın partnerliğiyle İstanbul’un gastronomi hayatına yenilik katan ve Japon omakase deneyimi sunan Sankai by Nagaya, Alaçatı’da özel bir tadım menüsü deneyimi sunmaya geliyor. Alaçatı’da eski bir deponun sürdürülebilirlik ilkesiyle ve eğlenceli lüks anlayışıyla otele çevrilmiş The Stay Warehouse 27-28-29 Temmuz tarihleri arasında Sankai by Nagaya’yı ağırlayacak.

Sankai by Nagaya, sanat eseri niteliğindeki tabaklarıyla geleneksel Edomae tarzı sushi ve Kaiseki mutfağını omakase tadım menülerinde bir araya getiriyor. Kaiseki mutfağı; mevsimlik ve taze malzemelerle yapılan, geleneksel değerleri buluşturan aşamalı bir sunum biçimi. Uyum, denge ve zanaatkarlık kavramlarını ön plana koyuyor. Edomae ise Tokyo’nun eski adı olan Edo’nun körfezinden günlük tutulan balıklarla hazırlanan sushi stilini anlatıyor. Sankai by Nagaya, bu stili benimseyerek Türk denizlerinde günlük tutulan balıklarla hazırlanan sashimi ve sushi lezzetlerini misafirlerinin beğenisine sunuyor.

Sankai by Nagaya, The Stay Warehouse’daki etkinliği için 2 Michelin yıldızlı şef Yoshizumi Nagaya ve Chef de Cuisine’i Hiroko Shibata, Ege Denizi’nden çıkan balıkların kullanıldığı özel bir tadım menüsü tasarlayacak.

Misafirler Alaçatı’da The Stay Warehouse’ın yemyeşil bahçesinde bin yıllık zeytin ağaçlarının altındaki eşsiz bir ambiyansta bu özel deneyimi sadece 3 gün, 27-28-29 Temmuz’da yaşayabilecek.

  • Etiketler