• 21 TEMMUZ Pazar 16:12
  • HV
Advert

WGA ve SAG-AFTRA grevleri nedeniyle aylar sonrasına ertelenmiş olan 75. Primetime Emmy Ödülleri dün gece dağıtıldı!

Televizyon dünyasının Oscar’ı olarak nitelendiren Emmy Ödülleri’nin 2024 kazananlarını Gecce Mekan ve Gecce Gusto sanat editörleri sizler için aşağıda bir araya getirdi!

WGA ve SAG-AFTRA grevleri nedeniyle aylar sonrasına ertelenmiş olan 75. Primetime Emmy Ödülleri dün gece dağıtıldı!
STYLE & CULTURE
Yayın Tarihi : 17-01-2024 11:40

Tahmin edildiği gibi ödüllerin önemli bir yüzdesini üç yapım, Succession, The Bear ve BEEF kazanırken, 75. yıla özel olarak televizyon tarihinin sevilen dizilerinin ekipleri sahnede buluştu, Anthony Anderson’ın sunuculuğundaki tören nostaljik anlarla doldu anlarla doldu ve Hollywood’un ünlü yıldızlarını bir araya getirerek izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. “Succession” dizisinin birçok kategoride ödül kazanarak dikkatleri üzerine çektiği törende, Elton John ise EGOT statüsüne ulaşarak gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu.



Black-ish dizisiyle tanınan Anthony Anderson’ın sunduğu tören: Drama kategorilerinde Succession‘a görkemli bir veda edildi, komedi ve mini-dizi kategorilerinde çok konuşulan The Bear ve BEEF layığıyla  ödüllendirildi. Bir hafta önce iki gece üst üste dağıtılan Creative Arts Emmy Awards‘da 8 ödül kazanan The Last of Us, esas kategorilerden ise eli boş döndü . (Creative Arts Emmy Awards’da The White Lotus, The Bear ve BEEF de 4’er ödül kazanmıştı.)



En İyi Drama Dizisi
Succession – KAZANDI
Andor
Better Call Saul
The Crown
House of the Dragon
The Last of Us
The White Lotus
Yellowjackets

 



En İyi Komedi Dizisi
Abbott Elementary
Barry
The Bear – KAZANDI
Jury Duty
The Marvelous Mrs Maisel
Only Murders In The Building
Ted Lasso
Wednesday
En İyi Mini Dizi
Beef – KAZANDI
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Daisy Jones & The Six
Fleishman Is In Trouble
Obi-Wan Kenobi

 



Drama Dalında En İyi Aktör

Jeff Bridges – The Old Man
Brian Cox – Succession
Kieran Culkin – Succession – KAZANDI
Bob Odenkirk – Better Call Saul
Pedro Pascal – The Last of Us
Jeremy Strong – Succession
Drama Dalında En İyi Aktrist
Sharon Horgan – Bad Sisters
Melanie Lynskey – Yellowjackets
Elisabeth Moss – The Handmaid’s Tale
Bella Ramsey – The Last of Us
Keri Russell – The Diplomat
Sarah Snook – Succession – KAZANDI
Komedi Dalında En İyi Aktör
Jeremy Allen White – The Bear – KAZANDI
Bill Hader – Barry
Jason Segel – Shrinking
Martin Short – Only Murders In The Building
Jason Sudeikis – Ted Lasso

 



Komedi Dalında En İyi Aktrist


Christina Applegate – Dead To Me
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs Maisel
Quinta Brunson – Abbott Elementary – KAZANDI
Natasha Lyonne – Poker Face
Jenna Ortega – Wednesday

Mini Dizi Dalında En İyi Aktör

Taron Egerton – Black Bird
Kumail Nanjiani – Welcome To Chippendales
Evan Peters – Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Daniel Radcliffe – Weird: The Al Yankovic Story
Michael Shannon – George & Tammy
Steven Yeun – Beef – KAZANDI

 



Mini Dizi Dalında En İyi Aktrist

Lizzy Caplan – Fleishman Is In Trouble
Jessica Chastain – George & Tammy
Dominique Fishback – Swarm
Kathryn Hahn – Tiny Beautiful Things
Riley Keough – Daisy Jones & The Six
Ali Wong – Beef – KAZANDI


Drama Dalında En İyi Yardımcı Aktör

Matthew Macfadyen – Succession – KAZANDI
F Murray Abraham – The White Lotus
Nicholas Braun – Succession
Michael Imperioli – The White Lotus
Theo James – The White Lotus
Alan Ruck – Succession
Will Sharp – The White Lotus
Alexander Skarsgård – Succession

 



Drama Dalında En İyi Yardımcı Aktrist


Jennifer Coolidge – The White Lotus – KAZANDI
Elizabeth Debicki – The Crown
Meghann Fahy – The White Lotus
Sabrina Impacciatore – The White Lotus
Aubrey Plaza – The White Lotus
Rhea Seehorn – Better Call Saul
J Smith-Cameron – Succession
Simona Tabasco – The White Lotus
Komedi Dalında En İyi Yardımcı Aktör
Ebon Moss-Bachrach – The Bear – KAZANDI
Anthony Carrigan – Barry
Phil Dunster – Ted Lasso
Brett Goldstein – Ted Lasso
James Marsden – Jury Duty
Tyler James Williams – Abbott Elementary
Henry Winkler – Barry


Komedi Dalında En İyi Yardımcı Aktrist


Ayo Edebiri – The Bear – KAZANDI
Alex Borstein – The Marvelous Mrs Maisel
Janelle James – Abbott Elementary
Sheryl Lee Ralph – Abbott Elementary
Juno Temple – Ted Lasso
Hannah Waddingham – Ted Lasso
Jessica Williams – Shrinking

 



Mini Dizi Dalında En İyi Yardımcı Aktör


Murray Bartlett – Welcome to Chippendales
Paul Walter Hauser – Black Bird – KAZANDI
Richard Jenkins – Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story
Joseph Lee – Beef
Ray Liotta – Black Bird
Young Mazino – Beef
Jesse Plemons – Love & Death


Mini Dizi Dalında En İyi Yardımcı Aktrist


Annaleigh Ashford – Welcome to Chippendales
Maria Bello – Beef
Claire Danes – Fleishman Is in Trouble
Juliette Lewis – Welcome to Chippendales
Camila Morrone – Daisy Jones & the Six
Niecy Nash-Betts – Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story – KAZANDI
Merritt Wever – Tiny Beautiful Things


Komedi Dalında En İyi Senaryo


Barry – Bill Hader for Wow
The Bear – Christopher Storer for System – KAZANDI
Jury Duty – Mekki Leeper for Ineffective Assistance
Only Murders In The Building – John Hoffman, Matteo Borghese & Rob Turbovsky for I Know Who Did It
The Other Two – Chris Kelly & Sarah Schneider for Cary & Brooke Go To An Aids Play
Ted Lasso – Brendan Hunt, Joe Kelly & Jason Sudeikis for So Long, Farewell


Drama Dalında En İyi Senaryo


Andor – Beau Willimon for One Way Out
Bad Sisters – Sharon Horgan, Dave Finkel & Brett Baer for The Prick
Better Call Saul – Gordon Smith for Point And Shoot
Better Call Saul – Peter Gould for Saul Gone
The Last of Us – Craig Mazin for Long, Long Time
Succession – Jesse Armstrong for Connor’s Wedding – KAZANDI
The White Lotus – Mike White for Arrivederci


Mini Dizi Dalında En İyi Senaryo


Beef – Lee Sung Jin for The Birds Don’t Sing, They Screech In Pain – KAZANDI
Fire Island – Joel Kim Booster
Fleishman Is In Trouble – Taffy Brodesser-Akner for Me-Time
Prey – Patrick Aison & Dan Trachtenberg
Swarm – Janine Nabers & Donald Glover for Stung
Weird: The Al Yankovic Story – Al Yankovic & Eric Appel

 



Komedi Dalında En İyi Yönetmen

Barry – Bill Hader for Wow – KAZANDI
The Bear – Christopher Storer for Review
The Marvelous Mrs Maisel – Amy Sherman-Palladino for Four Minutes
The Ms Pat Show – Mary Lou Belli for Don’t Touch My Hair
Ted Lasso – Declan Lowney for So Long, Farewell
Wednesday – Tim Burton for Wednesday’s Child Is Full Of Woe

Drama Dalında En İyi Yönetmen

Andor – Benjamin Caron for Rix Road
Bad Sisters – Dearbhla Walsh for The Prick
The Last of Us – Peter Hoar for Long, Long Time
Succession – Andrij Parekh for America Decides
Succession – Mark Mylod for Connor’s Wedding – KAZANDI
Succession – Lorene Scafaria for Living+
The White Lotus – Mike White for Arrivederci

Mini Dizi Dalında En İyi Yönetmen

Beef – Lee Sung Jin for Figures of Light – KAZANDI
Beef – Jake Schreier for The Great Fabricator
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story – Carl Franklin for Bad Meat
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story – Paris Barclay for Silenced
Fleishman Is In Trouble – Valerie Faris & Jonathan Dayton for Me-Time
Prey – Dan Trachtenberg

  • Etiketler