• 03 ARALIK Pazar 22:43
  • HV
Advert

İstanbul’da Gastronomi ve Eğlencenin Merkezi: 16 Roof

İstanbul’un ve boğaz manzarasının tadını çıkarabilmenin en iyi adreslerinden biri olan 16 Roof Restoran & Bar, akşam üzerinden gecceye lezzet, müzik ve eğlence için şehrin en gözde buluşma noktası oluyor.

İstanbul’da Gastronomi ve Eğlencenin Merkezi: 16 Roof
EATING & DINING
Yayın Tarihi : 01-09-2022 12:15

Swissôtel The Bosphorus’un terasında yer alan ve açık havada keyifli anların mimarı olan 16 Roof, kusursuz hizmet anlayışıyla konuklarını ağırlarken gastronomi, iyi müzik ve ambiyansı tek çatı altında toplamayı da başarıyor. Her gün 17.00-02.00 saatleri arasında restoran ve bar olarak hizmet veren 16 Roof’un menüsü ünlü şef Tolgar Mireli tarafından hazırlanıyor.

Tolgar Şef, Asya ve Türk dokunuşlarıyla modernize ettiği menüsündeki lezzetleri misafirlerine sunuyor. Mısırın dört farklı halinin harmanlanmasıyla oluşan menü, enginar ve bıldırcın yumurtasıyla servis edilen ‘Mısır Çorbası’, damakta tatlı ve ferah tat bırakan vanilya ve kakule ile lezzetlendirilmiş ‘Yedikule Rokfor Salatası’, hem görsel hem lezzet olarak şaşırtan ve merak uyandıran, patlıcana uygulanan özel lezzetlendirme yöntemiyle hazırlanan ‘Deniz Tarağı’, deniz ürünleri, kaburgalı ravioli ve vegan tagliatelle ile öne çıkan el yapımı makarnalar, Tolgar Şef’in frig buğdayıyla yorumladığı, Türk mutfağının vazgeçilmez yemeği ’Kuzu Küşleme’ gibi mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden oluşuyor.

DJ Ollie. Cielo, Tal Barahya, David Şaboy, Efe Kantel, Furkan Çavuş ve Doruk Can gibi DJ’lerin sezon boyunca devam eden özel performanslarına, 16 Roof’un eşsiz lezzetteki kokteylleri eşlik ediyor. Swissôtel The Bosphorus 16 Roof’un yaşayan ruhu, yaz akşamına iz bırakmak için misafirlerini bekliyor.