Yunan Adaları'nı Yaşatan; Greecology!

Yunan Adaları’nın ilham verici ruhunu, modern çizgilerin mitolojik dokunuşlarla buluştuğu mimarisi ve Akdeniz mutfağının en gözde lezzetleriyle İstanbul’a taşıyan “Greecology” Maslak 1453’te!

02 Ekim 2018 12:29
Yunan Adaları'nı Yaşatan; Greecology!
Akdeniz mutfağının nefis baharatlarıyla çeşnilendirilmiş Yunan lezzetleri ve efsaneleriyle dillere destan Yunan mitolojisini resmeden mimarisi ile büyük ilgi gören Greecology, keyifli yolculuğuna Maslak 1453 ile devam ediyor.

Greecology, İstanbulluları büyüleyici Yunan Adaları’nın ferah, modern, ilham veren, etnik, iştah kabartan ve keyifli ruhuyla buluşturuyor!

Eski mitolojik hikayelerin namına degrade, ahşap ve metal dokuların öne çıktığı Greecology mimarisi Maslak 1453’te sanatsal dokularla kendini gösteriyor. Greecology Maslak 1453, dış dünyayla bütünlük sağlayan cam çerçeve duvarları, tasarım dokunuşlarının hakimiyetini sergileyen aydınlatmaları, duvarları süsleyen ve Yunan mitolojisine gönderme yapan zırh, kask, kalkan gibi sanat enstalasyonları ile ilgi çekiyor. Mekanın perde sistemi bile materyal olarak kullanılan ve eski Yunan’da giyilen kıyafetlerin malzemesi ve tonlarından oluşturularak ruh bütünlüğü tamamen sağlanıyor. ‘Toplananlar’ anlamına gelen Elas kelimesinden yola çıkılarak oluşturulan dekorasyon, iki mitolojik tanrı arasında yok etme ve kurtarma üzerine ele alınan bir hikayeyi anlatıyor ve ‘toplanan’ & ‘toplatılan’ insan, nesne ve eşyalar üzerine atıfta bulunuyor.

Ağırlanan tüm misafirlerin Yunan Adaları’nın ruhunu tam anlamıyla hissetmelerine özen gösteren ve bunu da ortaya çıkan etkileyici görünümle kanıtlayan “iodesigner”’ın Greecology Maslak 1453 için tasarladığı modern, özel aydınlatmalı şarap kavı da farkını ilk bakışta belli ediyor.

“Greecology” benzersiz atmosferi ve lezzetleriyle kendine hayran bırakıyor!

Titizlikle hazırlanan Greecology Maslak 1453 menüsü sunduğu eşsiz Yunan lezzetleriyle mimarisi kadar hayran bırakıyor. Yunan ve Akdeniz mutfağının zeytinyağlıları, iştah kabartan deniz mahsullerinin başrolde olduğu Greecology Maslak 1453 menüsünde, risottolar, makarnalar ve mezeler de kendini gösteriyor. Etnik ve geleneksel lezzetler arasında Suvlaki , keftedes ve musakka öne çıkıyor. Daha önce Türkiye’de yapılmamış olan Gyro ve Greek tzatzki burger da Greecology Maslak 1453’nın favori tatları arasında yer alıyor.

Zengin peynir ve şarküteri çeşitlerinden ev yapımı reçellere uzanan kahvaltı seçenekleri ise güne adeta Yunan Adaları’nda başlamış gibi hissetmek isteyenleri bekliyor.

Yemeklerinin yanı sıra insana kendini tatildeymiş gibi hissettiren kokteylleri ile de ilgi gören Greecology Maslak 1453, öğle molaları, iş çıkışları ve hafta sonları sevdikleriyle keyifli anlar yaşamak isteyenleri ağırlıyor. Greek Julep, Apollon, Santorini Sunset gibi özel kokteyller Greecology Maslak 1453 menüsünü taçlandırıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: greecology

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz