Yeşilköy'de lezzete yolculuk: Fener Lokantası

Yeşilköy'den tüm şehre lezzet katan bir nokta olan Fener Lokantası, tarihi Ayastefanos Feneri'nin altındaki konumuyla, oturduğunuz her yerden denizi görebildiğiniz, yazları bahçesinde de hizmet veren güzel bir balık lokantası.

29 Ağustos 2015 17:12
Yeşilköy'de lezzete yolculuk: Fener Lokantası
Balık mevsiminin açılışına adım adım yaklaştığımız şu günlerde, mevsimin en iyi deniz ürünlerini sofralarınıza seren Fener Lokantası'nda lezzet ve keyif hız kesmeden devam ediyor!

İstanbul'da balık yenecek yüzlerce mekan bulabilirsiniz, ama kentin ortasında, tarihi bir fenerin gölgesinde, denize sıfır konumda, mezeleri bahçesinde yetiştirilen organik sebzelerle hazırlanmış, zeytinyağı Ayvalık'tan getirilen, taşfırınında pişmiş taptaze ekmeklerin sıcacık sofranıza sunulduğu yerlerin sayısı fazla sayılmaz. 150 yıllık Yeşilköy Feneri'nin (Eski adı Ayastefanos Feneri) altındaki Fener Lokantası ise tüm bu güzellikleri çatısı altında birleştiren şık bir balık lokantası.


İnsanların birbirine tavsiye ettiği, reklamını müşterilerin yaptığı bir mekan Fener Lokantası. Bu memnuniyeti yaratan önemli faktörlerden biri, personelinin çok büyük bir kısmının uzun yıllardır orada çalışması. Fener Lokantası aynı zamanda Türkiye’nin İSO belgesi sahibi ilk restoranlarından da biri. Örneğin bundan 15 sene önce Fener Lokantası’nda nasıl bir mezgit ya da helva yediyseniz, bugün de birebir aynısını bulabiliyorsunuz.

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz