Qubbe ile ezberler bozuluyor!

Unilife ile Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirdiği başarılı konser, parti ve festival organizasyonlarıyla adından söz ettiren Erdem İpekçi'nin son icadı kına-nişan-düğün!

30 Ocak 2013 11:01
Qubbe ile ezberler bozuluyor!
Maslak Shereton otelinin 26. Katında Qubbe'yi açan İpekçi, düğüne uzanan geniş seramoniyi günümüz genç kızlarından çok daha iyi biliyor. Çiftlere yol göstererek çeşitli alternatifler sunuyor. Qubbe İstanbul, ağırlıklı olarak düğün, nişan ve kına geccelerinde alternatif kutlamalar yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihiyken, Qubbe Bahçe ise sıradışı kır düğünleri için Mayıs ayında kapılarını açıyor. Gelin bu süreci Erdem İpekçi'den dinleyelim....


Qubbe ne kadar zamandır hayatımızda?

2010 Kasım ayında Maslak Shereton Oteli’nin 26. Katıda kuruldu. Davet mekanı olarak kendimizi lanse ediyoruz. Aslında davet mekanı konsepti ile ilgili olarak Türkiye’de herhangi bir başlık yok. Biz açıldığımızda da hep ‘burası bar mı restoran mı’ gibi sorular soruldu. Ama biz davet alanı olduğumuzu her fırsatta duyurmaya çalışıyoruz.

Davet alanı ne demek?

Özel günlere, özel davetlere nişan, kına düğün, şirket yemekleri, özel doğum günü kutlamaları, evlilik yıldönümleri gibi, şirket davetleri, insanların gerek bireysel, gerekse kurumsal etkinliklerine ev sahipliği yapan mekan demek. Biz de bu kurguyla Qubbe’yi yarattık.


Neden kendinizi kısıtladınız? Müthiş bir konum ve ambiyansa sahipsiniz. İstanbul’un önemli otellerinden birinin çatısı size ait, güzel bir manzaranız var. Restoran-bar olarak hizmet verip yeri geldiğinde kişiye özel olarak kapatamaz mıydınız?

Marka konumlandırmamızı bu şekilde yaptık. Çünkü biz insanların özel günlerinde akıllarına gelecek tek mekan olmak istedik. Restoran ya da bar olduğunda o ‘özel’ olma hissi ortadan kalkıyor. ‘Qubbe sizin davetleriniz ve özel günleriniz için var’ demek istedik.


Peki en çok ne için tercih ediliyor Qubbe?

Qubbe özellikle kınalarda tercih ediliyor. Malum son günlerde kına yeniden popüler oldu. Kızlar artık yüne eskisi gibi kına gecesi yapmadan evlenmiyor. Malum kına gelinin stres attığı bir eğlence. Düğünler ne kadar ‘kayınvalide ve annelerin’ istediği gibi yapılıyorsa, kına da bir o kadar ‘gelinin eğlencesi’ oluyor. Atmosferimiz de buna çok uygun. Shakire kemerlerinden teflere, bindallılara kadar her şeyi temin ediyoruz.

Herkesin isteğine göre ayrı paketler mi sunuyorsunuz, yoksa belirli bir program mı var?

İlk etapta mönü ile başlıyoruz. 3 temel paketimiz var. Kokteyl, oturma düzeni ve alkollü-alkolsüz seçeneklerimiz arasından bir eleme yapıyoruz. Kınalarda daha çok eğlence ön planda olduğu için kokteyl tercih ediliyor. Ardından diğer seçeneklere geçiyoruz. ‘Haremlik Kına’ adlı bir konseptimiz var. Çalışanlar dahil olmak üzere içeride hiç erkek olmuyor. Bu tarz kınalarda sadece kadın personelimiz hizmet veriyor. Bu konuda yaklaşık 10 tane deneyimimiz oldu. Oldukça başarılı bulundu.


Anladığım kadarıyla ‘haremlik kına’ konsepti muhafazakar kesim için yaratılmış. Peki erkek dansçı getirmek isteyen olursa?

Biz size belli bir paket sunuyoruz. Ekleme ya da çıkarmalar yapabilirsiniz elbette. Önemli olan davet sahibinin isteklerinin yerine getirilmesi. Örneğin biz DJ veriyoruz ses sistemimiz mevcut, ama siz ‘ben dansöz ya da zenne getireceğim, canlı müzik de istiyorum’ derseniz ‘hayır olmaz’ demiyoruz. İsterseniz bulmanıza yardımcı da oluyoruz.

Daha ufak çaplı bir organizasyon yapmak istersek bunun için de bir seçenek mevcut mu?

Alt katta Salon Prive bölümümüz var. Burası da son dönemde ‘evlilik teklifleri için çok moda. Hatta Okan Kurt, Demet Akalın’a burada evlenme teklif etmişti. Burası kişiye özel bir salon. Evlenme teklifi yapmayı planlayan kişi sevgilisini yemeğe çağırırır gibi buraya çağırıyor, karşı tarafın bu mekanın kişiye özel olduğunu bilmiyor elbette. Herhangi bir restorana gelir gibi geliyor ve müthiş bir ambiyansla karşılaşıyor. Kişinin isteğine göre süslemeler yapılıyor. Şifreli bir kapımız var, o kapıdan giriliyor, mumlar kemanlar vs.. derken müthiş bir gece yaşanıyor. Yani tüm gerekenleri yaparak erkekleri büyük bir dertten kurtarıyoruz:)


Salon Prive sadece evlilik tekliflerinde mi kullanılıyor?

Hayır. Özel toplantılar, küçük çaplı davetler ve doğum günleri için de kullanılabiliyor.

Qubbe’de düğün yapılıyor mu?

Tabii ki yapılıyor. Zaten 'Saray düğünleri Qubbe'de' sloganımız bile buna dayanıyor. Ancak 220 kişi yemekli kapasitemiz var bunun üzerindeki düğünler ve açıkhava kır düğünleri talepleri için de bu sene Bahçeköy’de Qubbe Bahçe’yi açıyoruz. Mayıs ayında hizmet vermeye başlıyoruz. Ancak proje üzerinden satışlarımızı gerçekleştirdik. Hatta ilk düğün benimki! Nişanlım Pınar ile birlikte kendi evleneceğimiz mekanı tasarladık. Bu nedenle ekstra bir özen var. Malum kır düğünleri çok popüler. Şu anda yaz için 30 düğünümüz rezerve edildi. Qubbe ise zaten doldu. Haziran ve Temmuz ayımız full.

Takvim uzun. Temmuz’a çok var. Ya o zamana kadar çiftler ayrılırsa?

Anlaşmayı yaparken ayrılmamaları konusunda mutlaka temennide bulunuyoruz. Ama aylar öncesinden o günü bloke ettiğimiz için bir şey yapamıyoruz. Belki bu durum çiftleri de ayrılık konusunda geri adım attırabilir:)

Seycan AKSU
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz