Türkiye'de bir ilk!

Cemiyet hayatının ünlü isimleri geçtiğimiz günlerde Gaspar'da votka trunk bar tanıtımında bir araya geldiler.

15 Nisan 2013 11:13
Türkiye'de bir ilk!
Hollandalı Nolet Ailesi’nin 11 kuşaktır özenle damıttığı efsanevi "Ketel One®" Votka’nın, asırlardır sahip çıktığı zanaatkârlık geleneğinden yola çıkılarak: alanlarında en uzman isimler ve markalar ile işbirliği yapıldı ve eşi benzeri olmayan bir votka trunk bar tasarlandı.

Foto galeri için tıklayınız..

Votka içmeyi rafine bir deneyime dönüştüren Trunk Bar; 10 Nisan 2013’te Gaspar’da sanat, tasarım ve medya dünyasından kişilerin ağırlandığı akşam yemeğinde tanıttı. Bu özel davete Nermin Bezmen, Derin Mermerci, Yosun Mermerci Reza ve Fatih Altaylı gibi önemli isimler katıldı..

Sanat ve kültür platformu ISTANBUL'74'un kreatif danışmanlığını yürüttüğü bu projenin sonunda çok fonksiyonel bir tasarım harikası çıktı. Ketel One® Votka Trunk Bar özel tasarımı, esrarengiz ve estetik açıdan kusursuz görünümü; gizli bölümleri, ince el işçiliği, kullanılan malzemelerin kalitesi ve içinde birbirinden değerli isimlerin tasarlayıp ürettiği objeleri ile bir ilk ve tek'!

Türkiye’nin öncü moda evi "Vakko" imzasını taşıyan Votka Trunk için, dünyanın önde gelen Osmanlı Sanatı Uzman’larından Serdar Gülgün tarafından çok özel kumaş peçeteler tasarladı. Ayrıca Serdar Gülgün’ün Assoline yayınevi tarafından hazırlanan ve Kapalıçarşı’yı anlatan Grand Bazaar adli kitabi da bar trunkta yer alıyor.

Yenilikçi ve özgün tasarımları ile uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen İstanbul merkezli tasarım ofisi Autoban ise Trunk Bar için yine çok özel mermer bardakaltları tasarladı. Fransız Maison de Cire Trudon markasının 1643 yılından beri ürettiği ve dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü ve prestijli mumları olarak kabul edilen Cire Trudon mumlar da bu benzersiz sandık bar’ın içinde yer alıyor.

Ketel One® Trunk Bar’ı çok değerli ve farklı kılan özellikler bununla bitmiyor. 300 yıllık bir geleneği sürdürerek zanaatkârlık geleneğine de sahip çıkan Ketel One® Votka’nın ilk olarak damıtıldığı bakır kaba gönderme yaparcasına; bakır ustaları tarafından el işçiliği ile üretilen bakır buzluklar ve tepsi de, bu sihirli tasarımın en anlamlı parçalarından.

Zanaatkârlığın değerini ve önemini bambaşka bir boyuta taşıyan Ketel One® Trunk Bar elegan duruşu, içindeki el işi objelerin özgünlüğü ve fonksiyonelliği ile hem bir tasarım harikası, hem de değerli ve çok yönlü bir proje.

KETEL ONE VOTKA’NIN FARKI HİKAYESİNDE GİZLİ

Bakır imbiklerde damıtım ustalığına dayanan 300 yıllık aile geleneği ile üretilen Ketel One® Votka, üretiminden şişesine bir zanaat ustalığı barındırıyor.

Hollandalı Nolet Ailesi tarafından üç yüz yıl önce yaratılan Ketel One® Votka, on kuşaktır aynı titizlik ve profesyonellikle üretiliyor. Ketel One® Votka’nın hazırlanan her serisi mutlaka bir Nolet Ailesi mensubu tarafından deguste edilerek onaylanıyor.

Ketel One®’ın zanaatkârların elinden çıkmış şişesi bu efsanevi votkanın hikâyesini anlatıyor. Ketel One® Votka ismi hala üretimde kullanılan kömürle ısınan bakır imbikten (İmbik Numarası No.1) geliyor. Bugün aynı imbik üretimde hala kullanılıyor ve şişenin üzerindeki etikette resmediliyor.

Teknolojinin sağladığı olanaklar günümüzde üretim tekniklerini hijyen ve hız açısından geliştirse de Ketel One® yeniliklerden ödün vermeden geleneksel votka yapım zanaatkarlığını da yaşatmaya özen gösteriyor.
Ketel One® sadece bir votka değil bir tarih ve hikâye sunuyor. Ketel One®, Votka dünyasındaki monokromiyi kırarak içimi bir deneyime dönüştürüyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Ketel One Votka , Vakko , Nolet ailesi ,

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz