Teknede balık keyfi!

Arnavutköy'ün tek karaya çıkmış teknesi Takanik'te balık ziyafeti yapmak paha biçilemez!

03 Eylül 2013 11:12
Teknede balık keyfi!
Arnavutköy’de karaya oturmuş bir tekne ve onun içerisindeki leziz deniz mahsulleri… Takanik Balık denizin tüm güzelliklerini karaya taşıyan bir balıkçı. Tekne dekorasyonuyla dikkat çeken Takanik, misafirlerine samimi ve sıcak bir ortam sunuyor.

İçeri girdiğiniz andan itibaren zaten kendinizi kara değil adeta bir teknenin içerisinde hissediyorsunuz. Tavandan sarkan ağlar, tekne lambaları, tahta sandalye ve masalar… Her bir detay bu şirin balık restoranında kendinizi teknede balık keyfi yapıyormuş gibi hissetmeniz için. Restoranın sahibi yani teknenin kaptanı Serkan Kayhan girişte direk gözünüze çarpan dümeni göstererek “İşte Takanik buradan ilerliyor, mutfak ise teknenin kamarası…” Kısacası Takanik’te ki her şey tekne dekorasyonuna göre oluşturulmuş. Bu dekorasyon ise insana inanılmaz bir huzur ve rahatlık veriyor.


Takanik Arnavutköy’de ki en salaş balıkçılardan ama mevzu balık olunca zaten insan tekne kültürünün içerisinde olmaktan memnuniyet duyuyor. Takanik’te bu salaş ve farklı havasıyla da birçok balıkçıdan ayrılıyor. Balık ekmeğin keyfine varabileceğiniz Arnavutköy'de bir taka! Denizden karaya çıkan bu güzel teknenin lezzetleri ise kendi gibi doğal ve leziz. Balığa dair her şey bu takada! Balık çorbasından, balık kokoreçine, leziz salatalara ve mevsimin taze balıklarına kadar denize dair her şey Takanik’te mevcut. Bir de bu lezzetler usta ellerden çıkınca tabi her şey dört dörtlük oluyor. Tazeliğin ve samimiyetin birleştiği bir mekan Takanik. Bu samimiyette bu ufak ama lezzetleri büyük takanın dolup taşmasına neden oluyor.


Konu balık ve deniz ürünleri olunca Takanik ustalığını konuşturan mekanlardan, hal böyle olunca da Takanik’in müdavimleri de çok! Takanik Arnavutköy’de ki en salaş balıkçı olmasının yanında alkol servisi de yapmayan nadir balıkçılardan. Yani Takanik’in misafirleri oraya balık keyfini doyasıya yaşamak için gidiyor. Ne kadar balıkla alkol bir birinden ayrılmaz ikili olarak gösterilse de Takanik’in kaptanı Serkan Kayhan’a göre alkol balığın tam tadını alınmasını engelliyor. Bu yüzden istediğiniz sadece balık keyfi ise bunu başka bir şeyle karıştırmadan yapmak gerekiyor. Takanik’in müdavimleri ise zaten oraya taze balıklarının keyfine varmak için gidiyor, hatta yemeklerden başını kaldırmayan insanlar görürseniz şaşırmayın! Onlar balığın keyfine sonuna varmak isteyen deniz tutkunlarından! Bu arada bu şirin takada balık şöleni yaşamak da oldukça hesaplı yani Arnavutköy'de balık yemek ve tekne keyfi yapmanın bedeli cep yakmayan cinsten!


Takanik’te güzel bir balık keyfi yapmak istiyorsanız işe balık çorbasından başlayabilirsiniz, sonrasında ise mevsimin taze balıklarıyla keyiflenip Takanik’in enfes tatlılarıyla bu şöleni sonlandırabilirsiniz, tabi balığınız yanında taze yeşilliklerden yapılan Takanik'in meşhur salatalarından söylemeyi de unutmayın! Arnavutköy’ün ortasında karaya çıkmış bir teknenin içerisinde tahta masalarda balık keyfi yapmak gerçekten paha biçilemez. Yolunuz Arnavutköy’e düşmüşse ya da balık sezonu da açılmışken doyasıya bir balık ziyafeti yapmak istiyorsanız Takanik sizin için doğru adres!


İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Takanik

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz