Talih kuşu değil, Michelin yıldızı!

Fransa'nın bir esnaf lokantasına isim karışıklığı sebebiyle dünyanın en saygın yemek nişanı olan Michelin Yıldızı verilince, şaka gibi olaylar da üst üste geldi.

21 Şubat 2017 18:01
Talih kuşu değil, Michelin yıldızı!
Fransa'da 70 yeni restoran Michelin yıldızına layık görüldü.Aralarında bourges(burj) kentindeki küçük bir esnaf lokantası da vardı. Restoranın sahibi yaşadıklarına inanamadığını belirtirken, "Yerel bir radyo beni aradı. bana bir yıldız kazandığınızdan haberiniz var mı diye sordular. Ne yıldızı dedim. Michelin yıldızı diye yanıt verdiler. Şaka diye düşündük. İmkansız çünkü burası pazartesiden cumaya çalışanlara yemek veren küçük bir restoran, bir gurme restoranla ilgisi yok. " ifadelerinde bulundu.


Michelin hatayı 1 hafta içinde düzeltse de yaşanan karışıklık restoran sahibine yaradı. Şimdi o küçük restoran her gün müşterilerle dolup taşıyor. Sahibi talebe yetişemediklerini ifade ediyor.İki restoran arasındaki adres ve isim benzerliğinin ayrıldığı nokta menüdeki yemeklerin fiyatı ile son buldu. Esnaf lokantasında 18,30 dolara satılan Fransız usulü et sote, 1 Michelin Yıldızı'na sahip La Bouche a Orielle görkemli sunuma sahip ıstakoz yemeği, kaz ciğeri ve dana beynini kişi başına 72 Dolar'dan satıyor.


YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Michelin Yıldızı , Fransa , lokanta

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz