Sortie'den basın açıklaması

Bugün, İstanbul'un en ses getiren eğlence mekanı Sortie hakkında bazı medya kuruluşlarında çeşitli haberler çıkmıştı. Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Ali Bağdatlı'nın Sortie'ye ortak olduğu haberleri dolaşmaktaydı. Sortie'nin yaptığı basın açıklamasında bu iddialar yalanlandı. İşte o basın açıklaması..

20 Temmuz 2015 10:30
Sortie'den basın açıklaması
"Sortie ile ilgili iddiaların dayanağı yok!

Beşiktaş Belediyesi'ne ve başkanımız Murat Hazinedar'a yapılan algı operasyonu devam ediyor..

Beşiktaş Belediyesi’ne ve Başkanımız Sayın Av. Murat Hazinedar’a günlerdir yapılan gerçek dışı algı operasyonu tüm hızıyla sürüyor. Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Sayın Ali Bağdatlı’nın bugün bazı medya kuruluşlarında Sortie’ye ortak olduğu haberleri gerçeği yansıtmadığı gibi söz konusu tüm iddialar asılsızdır. İşte asılsız iddiaların arkasındaki gerçekler:

Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyesi Ali Bağdatlı’nın bugün bazı medya kuruluşlarında Türkiye’nin en büyük eğlence kuruluşlarından biri olan Sortie’ye ortak olduğu iddia edilmiştir. Oysa ki Sortie’nin tamamı Eksen Group’a aittir. Eksen Group, Sortie içerisinde bulunan 6 adet işletmeyi her yaz sezonunda bağımsız kişilere kiralamaktadır. Sayın Bağdatlı, ortağı olduğu iddia edilen Sortie’nin içinde bulunan 6 adet bağımsız işletmeden sadece 100 metrekarelik Fish Club’ın yaz dönemi için (1 Mayıs-1 Ekim arası ) kiralanan bölümlerinden birinin işletmeciliğini üstlenmiştir. Gerçek dışı iddialarla Sayın Ali Bağdatlı’nın kişilik haklarına ve taşıdığı değerlere saldırı asla kabul edilemez. Sayın Ali Bağdatlı’nın bu mekanda bir yeri sadece dönemlik kiralamış olması onun Sortie’nin tamamına ortak olduğu anlamına gelmez. Bahsi geçen haberlerde Bağdatlı’nın Sortie’ye yüzde 50 ortak olduğu iddia edilse de işin aslı sadece dönemsel bir kiralamadan ibarettir. Sortie’nin tamamı Eksen Group’a aittir.

Ayrıca Sayın Ali Bağdatlı; Beşiktaş Belediye Başkanımız Sayın Av. Murat Hazinedar’ın şoförü değil Beşiktaş Belediyesi’nin Meclis Üyesidir. Sayın Bağdatlı’nın ortak olduğu iddia edilen Sortie, Türkiye’nin en büyük eğlence merkezlerinden biri olup, içerisinde 6 ayrı bölümden oluşan işletmeler mevcuttur. Sayın Bağdatlı da bu bölümlerden birini sadece yaz döneminde işletmek için yatırım yapmıştır. İddia edildiği gibi Sortie’nin yüzde 50’sine ortaklığı asla söz konusu değildir. Günlerdir gerçek dışı ve çarpıtma haberlere bir yenisi daha eklenmiş olup, Beşiktaş Belediyesi, Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Av. Murat Hazinedar, bağlı olduğu parti ve değerlerine karşı yapılan algı operasyonu devam etmektedir. İddia edilen her şeyin gerçek dışı olduğu açıkken hala bir algı operasyonu ile Başkanımız Murat Hazinedar ve Beşiktaş Belediyesi taşıdığı değerler ve bağlı olduğu parti dolayısıyla yıpratılmaya çalışılıyor. Böyle bir operasyonun Beşiktaş Belediyesi’ne ve Başkanımız Sayın Murat Hazinedar’a mal edilmesi asla kabul edilemez.

Kamuoyunu saygıyla duyurulur…"
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz