Sarıhan Gusto

Şimdiye kadar içtiğiniz tüm çorbaları unutun çünkü Sarıhan Gusto gerek dekorasyonu gerek çorbalarının lezzetiyle midenizi fethetmeye hazır!

19 Temmuz 2013 16:29
Sarıhan Gusto
Etilerin ortasında bir çorbacı hem de ne çorbacı! Ajda Pekkan'ın hakkında "Hayatımda ilk defa bu kadar medeni bir mekanda sakatat yedim" dediği bir çorbacı! Aslına bakarsanız sadece bir çorbacı değil, menüsü oldukça geniş olan bir restoran fakat çorbalarının lezzeti tüm yemeklerin üzerine çıkınca Sarıhan Gusto deyince ilk akla gelen kelime "çorba" oluyor.

Sarıhan Gusto ezber bozan bir çorbacı, bunu ünü ise çok sevilen fakat bir çok kişi tarafından burun bükülen sakatatlardan yapılan çorbalarından geliyor. Bir çok kişi sakatatı çok sever fakat her yerde yemeye cesaret edemez. İşte bu noktada Sarıhan Gusto tüm ezberleri bozuyor ve lezzetlerinde kusur bulunamayacak kadar temiz çorbalarıyla misafirlerini büyülüyor.


İş çorba olunca tabi saatlerde de farklılık oluyor, bizim eğlence kültürümüzde gecce eğlenceden dönerken bir çorba içmeden evlere dağılınmaz işte bu nokta da bir çok kişi şık bir çorbacı bulmakta zorlanıyordu. Sarıhan Gusto bu eksikliğe Etiler'de bir şube açarak son verdi. Sarıhan Gusto aslında 22 yıldır bu işi yapıyor fakat 2011'e kadar Bakırköy'de hizmet veriyor olması her İstanbul'lu tarafından bilinirliğini azaltıyordu. Sarıhan Gusto 22 yıllık bu deneyimi Etiler'in ortasına taşıyınca çorba hasretine bir son verdi.

22 yıllık deneyimi ve leziz çorbaları harika bir dekorasyonla da birleştirince Sarıhan Gusto çorbacı sıfatındaki tüm ezberleri bozdu. Ünlü mimar Eren Yorulmazer'in büyülü ellerinden çıkan mekan dekorasyonuyla da göz alıyor. Sarıhan Gusto'dan içeri girdiğinizde hem eski şatoların gotik havasını hem 21.yüzyılın post modern havasını aynı anda soluyabiliyorsunuz. Hal böyle olunca daha yemeğe geçmeden ufak bir büyülenme yaşamaya başlıyorsunuz.


Dekorasyonuyla şaşırtan Sarıhan Gusto'un çorbalarından da tattınız mı o an resmen mekana aşık oluyorsunuz çünkü emin olun daha önce hiç bir yerde böyle çorbalar içmemişsinizdir! Hatta bunu tek ben söylemiyorum ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar Sarıhan Gusto için " Demek ki bu güne kadar bizim içtiğimiz çorba değilmiş!" demiş. Bu arada ünlülerin Sarıhan Gusto için yorumlarını anlatmakla bitmez de Mustafa Altıoklar ve Ajda Pekkan bu iddialı yorumlardan sadece bir kaçı! Buradan çıkaracağınız başka bir sonuç ise Sarıhan Gusto'ya gittiğinizde her an bir ünlüyle karşılaşabileceğiniz gerçeği, gördüğünüz ünlüyü işkembe çorbası içerken gördüğünüzde şaşırmayın çünkü Sarıhan Gusto'ta işkembe çorbası içmek resmen bir ayrıcalık!

Sarıhan Gusto'ya gittiğinizde tabi ki ilk tercihiniz çorba olsun hatta hiç işkembe çorbası içmediyseniz ya da içipte rahatsız olduysanız işkembeyi bir de Sarıhan Gusto da deneyin derim. Emin olun tüm önyargılarınızı bir kenara bırakacaksınız ve işkembe çorbasının keyfine varacakasınız. Tabi ben yine de sakatat yemem diyorsanız Sarıhan Gusto'da çeşit bol! İster tavuk çorbası ister domates çorbası için. Ya da Sarıhan Gusto'nun leziz ve farklı yemeklerinden tadın.


Çorba dışında neler var derseniz Sarıhan Gusto'da onlarda saymakla bitmez başlangıçlardan bumbar, dil carpaccio, ciğer ve kokoreç wrap öne çıkanlardan. Ana yemeklerde ise yine tüm klasikler mevcut; ızgaralardan salatalara, ciğerden mantıya kadar her şeyi bulabilirsiniz. İster akşam yemeği için gidin ister öğlen ama Sarıhan Gusto gecce eğlencesinden aç dönenler için tam bir cennet! 24 saat hizmet veren mekan günün her saatinde size ziyafet yaşatabilir. Tabi gecce gezmesinden dönen mideler için ayrıcaklı bir menüye sahip olduğu da inkar edilemez. Pazı dolmasından çorba çeşitlerine kadar sabaha karşı ne yiyip içilebilirse her şey en leziz haliyle Sarıhan Gusto'da!

Unutmadan söyleyim tatlılardan yemeden de Sarıhan Gusto'dan ayrılmayın, özellikle manda sütünden yapılan sütlaçı dillere destan! Böyle bir deneyimi kim kaçırmak ister ki?

Sarıhan Gusto'nun lezzetlerini, farklı dekorasyonunu, kaliteli hizmet anlayışını anlat anlat bitmez, yani Sarıhan Gusto anlatılmaz sadece yaşanır cinsten olan mekanlardan o yüzden siz hala gitmediyseniz bir an önce Sarıhan Gusto'nun yolunu tutun ve şimdiye kadar içtiğiniz tüm çorbaları unutun!


İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Sarıhan Gusto , Etiler

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz