Sait Balık yaza hazır!

24 yıldır kalitesinden ödün vermeyen Sait Balık, bu yaz da Bodrum’un gözdesi olacak!

07 Haziran 2017 10:28
Sait Balık yaza hazır!
Sait Balık, Bodrum merkez ve Yalıkavak’taki restoranlarında, açıldığı günden bu yana aynı lezzet ve hizmet kalitesiyle seçkin konuklarını ağırlıyor. Tazelik ve mevsimselliği ön planda tutan Sait, balığından sebzesine restoranında sunduğu tüm ürünleri sezonunda temin ederek, en taze halleri ile misafirlerine sunuyor.
Bugüne kadar krallardan devlet başkanlarına, sanat ve iş dünyasından pek çok yerli ve yabancı isme ev sahipliği yapan balık restoranının ardında deneyimli bir isim var: Sait Birtan Yılmaz. Yılmaz’ın uzun yıllara dayanan engin tecrübelerinin ardından Bodrum’da açtığı Sait Balık’ın yolculuğu 24 yıldır devam ediyor.
Menüsünü genellikle mevsim balığına göre şekillendiren, kendi bahçesinden taze toplanan sebzeleri kullanan Sait Balık’ı diğer restoranlardan ayıran nitelikleri ise Yılmaz şöyle anlatıyor: “Sait markasının başarısını ve farkını gastronomi alanında aldığım eğitimin yanı sıra titiz çalışma prensibimize bağlıyorum. Ek olarak eşimle birlikte misafirlerimizle birebir ilgilenmemiz ve onlara değerli olduklarını hissettirmemiz de bizi farklı kalın unsurlardan biri.”
Sait Balık menüsüyle de farkını hissettiriyor. Restoranın değişmeyen menüsüne, belli aralıklarla müdavimlerini hoşnut edecek yeni lezzetlerle fark kattıklarını, asıl değişimi ise tabaktan dekorasyona başka ayrıntılarla gerçekleştirdiklerini söyleyen Sait Yılmaz; menüyü şöyle özetliyor: “Taze balık çeşitleri, balığa eşlik eden en taze ve mevsimsel içeriklerle hazırlanan salata ve mezeler menümüzün farkını ortaya koyan ana lezzetlerimiz. Yalıkavak’ta, yazın deniz mahsullerine ağırlık veriyoruz. Ana lezzetlerimiz mevsimine göre köpoğlu gibi buranın klasikleşmiş ürünleri oluyor, bunlar her iki restoranımızda da var ama Yalıkavak menümüzün biraz daha zengin olduğunu söyleyebiliriz.”
Salatalara da kendi imzasını atan Sait Balık, bir balık restoranına yaraşır şekilde lezzetli ve doyurucu salatalarını misafirlerinin beğenisine sunuyor. Peynirli çoban salatasından gavurdağı salatasına, roka-domatesten peynirli soğanlı yeşil salataya kadar menüdeki çeşitlilik de öne çıkıyor.

Sait Balık, misafirlerinin alıştığı kaliteden ödün vermeden Bodrum’da iki lokasyonunda hizmet vermeye devam ediyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz