P.F. Chang's'in yaratıcısı Philip Chiang...

Philip Chiang, Şangay’da doğdu, Tokyo’da büyüdü.Daha sorna ise hayatına San Francisco’da devam etti. 1960’ların ilk yıllarında annesi Cecilia Chiang (James Beard Yaşamboyu Başarı ödülü sahibi) The Mandarin adını taşıyan ve Canton dışında Çin mutfağından lezzetler sunan, ABD’de fine-dining alanındaki ilk Çin restoranlarından birini açtı.

03 Ekim 2014 11:01
P.F. Chang's'in yaratıcısı Philip Chiang...
The Mandarin kısa zamanda yüksek kaliteli lezzetiyle çok büyük ilgi gördü ve Beverly Hills’te ikinci restoranını açtı. Bu sırada Los Angeles’taki “Sanat Tasarımı Fakültesi”ni başarıyla bitiren Philp Chiang, annesinin kurduğu The Mandarin zincirini bir süre yönetti, ardından Hollywood’un batısında The Mandarette adını verdiği kendi restoranını açtı.

Daha küçük ve daha ekonomik bir kafe olarak açılan bu yeni konsept, kafe işletmecilerinin dikkatini çekti.Ayakta ve hızlı yemek yenilen bir konsepti benimseyen Chiang’ın yeni restoranı kısa zamanda büyük ilgi gördü. Bu ilgi, yeni iş fikirleri ve yatırım olanakları arayan Ruth’s Chris Steak House restoranı işletmecisi Paul Fleming’in dikkatinden kaçmadı.

1992 yılında Chiang, Fleming’in Scottsland- Arizona’da Çin mutfağı konseptli bir restoran işletme teklifini kabul etti. Bir yıl sonra ilk P.F. Chang’s restoranını açan ortaklar bugün dünya genelinde 244noktada hizmet vermeye devam ediyor.
Philip Chiang, bugün P.F. Chang’s zincirinin ilk açıldığı gün benimsediği orijinal lezzetine sadık kalması için ‘lezzet danışmanı’ olarak görevini sürdürüyor. Zincir, hiçbir yerde bulunmayacak ve acıkma hissi yaratacak lezzetler yaratmaya devam ediyor. Menüye yeni lezzetlerin eklenmesi konularından da sorumlu olan Chiang aynı zamanda markanın basın sözcüsü olarak da görev yapıyor.

Chiang, P.F. Chang’s’tan arta kalan zamanlarında, hayatını sürdürdüğü Los Angeles’ta resim çizmek ve sanat aktiviteleriyle ilgilenmekten hoşlanıyor.Aynı zamanda New York’ta yaşayan kızıyla da vakit geçirmeyi seviyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: P.F. Chang's , Philip Chiang

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz