‘Palmalife Resort & Spa’da hafifleyin’

Palmali Turizm Grubu üyesi Palmalife Bodrum Resort & Spa, Bodrum Yalıkavak’ın Gökçebel mevkiinde yeşilin ve mavinin kesiştiği eşsiz doğa manzarasını, evrensel standartların üzerindeki konfor ve kalite anlayışını ‘benzersiz spa’ hizmetleri, Yaşasın Hayat Enstitüsü’nün sunduğu ‘kişiye özel detoks programları’ ile bir araya getiriyor.

25 Nisan 2014 10:37
‘Palmalife Resort & Spa’da hafifleyin’
Engin deniz manzarasının tropik yeşille bezendiği, beyaz kumlar ve her daim ılık esintinin eşlik ettiği eşsiz sahili ile Palmalife Bodrum Resort & Spa, hem fiziksel hem de ruhen yenilenmek isteyen kişilere Türkiye sınırları içerisinde benzersiz bir arınma, dinlenme ve hafifleme deneyimi sunuyor.

Palmalife Bodrum & Spa’nın deneyimli personeli ve uzmanları eşliğinde ‘Yaşasın Hayat! Enstitüsü’ isimli Wellness& Spa Merkezi’nde yenilenebilir, size özel hazırlanmış detoks programları, dünyaca ünlü ESPA ürünleri ile gerçekleştirilen vücut ve cilt bakımlarından yararlanabilir ya da Türk hamamı uygulamalarını deneyimleyebilirsiniz. Kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, yoga ve pilates uygulamaları, tenis, voleybol, futbol, su sporları ve 250 metrelik özel beyaz kum plajında sahil yürüyüşleri gün içerisinde tercih edilebilecek aktiviteler arasında yer alıyor.

Bölgeyle uyumlu mimarisinin yarattığı estetik; lüks ve konforla birleşiyor. Bir yandan doğal güzelliğin tadına varılırken, diğer yanda sunulan konfordan yararlanmayı mümkün kılıyor. Bodrum Yalıkavak’ın cennet köşesi Gökçebel mevkiindeki Palmalife Bodrum Resort & Spa’da ömür boyu hatıralarda kalacak kusursuz bir tatili yaşarken, eş zamanda fiziksel ve ruhsal olarak da yenilenerek bedeninizi yaz sezonuna hazırlayabilirsiniz.


Detoks Programları ve Kilo Yönetimi
Detoks ile bedenin yeni mevsime hazırlanması kapsamında; beslenme ayağında çok çeşitli seçenek ve programlar söz konusudur. Tek tip gıda ile yapılan, lavman bağırsak temizleme uygulanan, çok düşük kalorili ve katı kurallı diyet programlarına sıcak bakılmayan Palmalife Bodrum Resort & Spa’da misafirlere; ideal kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılarak, bütünleyici uygulamalar, kişiye özel aktivite & beslenme programları ile desteklenerek eğlenirken dinlendirilmeleri hedefleniyor.

Baş ağrısı, sırt ağrıları, sık sık soğuk algınlığına yakalanmak, yorgunluk, eklem ağrıları, sinirlilik, deri döküntüleri, öksürük, uyku hali, deri kızarıklıkları, göğüs hırıltısı, gözlerde iritasyon, uykusuzluk, bulantı, boğaz ağrısı, savunma sisteminizde yavaşlama, baş dönmesi, hazımsızlık , değişken ruhsal yapı, anksiyete, ağız kokusu, dolaşım bozukluğu, depresyon, kabızlık gibi problemler vücudun detoksa ihtiyaç olduğuna işaret eden belirtiler arasında yer alıyor. Bu kadar yaygın sorunlar varken uzmanlar herkesin kendi yaşam tarzına ve ihtiyaçlarına göre değişik miktar ve aralıklarla vücudunu dinlendirmesine, detoks ile arındırmasına gereksinim olduğunu belirtiliyor.


İdeal detoks için, soluduğumuz hava temiz; besinler doğal ve işlenmemiş olmalıdır. Beslenmemizde yapacağımız değişikliklerle vücudumuza yeni toksinler eklemeyi kısıtlayabilir, var olan toksinleri vücudumuzdan atmak için ise egzersizlerle detoks programımızı zenginleştirebiliriz. Kızartma pişirme tekniği yerine, haşlama ya da buharda pişirme yöntemleri tercih edilmelidir. Denizde yüzmenin tedavi edici etkilerinden faydalanarak, deniz havasının sağlık üzerindeki oksijen arttırıcı ve denge düzenleyici detoksa destek etkilerine kulak verilmelidir. Başta yeşil çay olmak üzere birçok bitkisel çayın detoks etkisinden faydalanmak programı destekleyici olacaktır. Palmalife Bodrum Resort & Spa’da uygulanan kişiye özel tetkikler, planlanan beslenme ,aktivite ve spa uygulamaları ile tamamen kişisel hale getirilen detoks programları; tüm bu hususlara önem gösterilerek organize edilmekte ve maksimum etki hedeflenmektedir.

Bölgesel İncelme Uygulamaları
Detoks programlarına katılan Palmalife Bodrum Resort & Spa misafirleri arzu ettikleri takdirde uzmanlar tarafından yapılan tetkikler neticesinde tercih edilmesinde sakınca bulunmayan bölgesel incelme uygulamalarından da destekleyici olarak faydalanabilirler.

Kavitasyon: Ultrasonik titreşimleri ile bölgesel incelmede olumlu neticeler veren selülitli bölgelerin görünümünün azalmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Haftada bir ya da iki sesans olmak üzere kişiye göre, ortalama 40 dakika süren, 8-10 seansta tamamlanır.

Radyofrekans: Uzun süreli ve kalıcı sonuç veren bölgesel bir sıkılaşma yöntemidir. Bölgesel yağlanmada ve selülit tedavisinde ısı kontrolü ile uygulanan bir tekniğe sahip olan radyofrekansta, seans süresi uygulama bölgesine göre değişmekle birlikte ortalama 1-4 haftadır. Tedavi aralığına kişinin durumuna göre karar verilir, toplam seans sayısı ortalama 6'dır.
Lenfatik Drenaj: Detoks amacıyla kullanılan, bölgesel incelmede de son derece olumlu sonuçlar veren bir teknolojidir. Vücuda basınç masajı yapan cihazlarıyla lenfatik ve vnöz dolaşımını hızlandırarak, damarlar arasında biriken sıvının drene edilmesine yardımcı olur. Çeşitli sebeplerle oluşan ödemin atılmasında, selülit tedavisinde ve vücut sıkılaştırmada etkilidir. Gerekli kilo verme programlarıyla birlikte kullanıldığında kilo vermeye yardımcı olur.
Slim-Up: Özel sistemi ile dokularda birikmiş yağları ve toksinleri azaltan bir uygulamadır. Kasları ve cilt dokularını güçlendirir. Merkezde yer alan diğer uygulamalar arasında; Lazer Epilasyon, Oksijenli Cilt Bakımı, Bir Günlük Relaxation, Bir Günlük Detoks & Restore, Detoks Banyosu, Body Detoks, Spa Retreat, Bali Masajı, Aromaterapi Masajı ve Spa Escape sıralanabilir.

Fiziksel ve ruhen arınmak, hafiflemek için Palmalife Bodrum Resort & Spa’yı tercih eden kişileri; berrak denizi, kendilerine özel ayrılan konforlu güneşlenme alanları ve beyaz kumları ile benzersiz bir sahil bekliyor. Bu konforlu ortamda doğanın tadını çıkarabilmek, tropik bir sahilde uzun yürüyüşler yapabilmek için çok uzaklara gitmeye gereksinim bulunmuyor. Beyaz kumlar ve berrak deniz tropik adaların sıcak esintisini hissettirirken, daha zinde kalmayı isteyen konuklar için ekstra aktiviteler de mevcut bulunuyor. Hava koşullarına paralel olarak; yürüyüş, yoga, fitness, tenis, su sporları ile gün boyu dinamik ve eğlenceli vakit geçirmek de mümkün..
Otelin denize bakan ana restoranında yöresel ve organik sağlıklı lezzetlerle donatılmış seçkin mutfağı; detoks programlarına katılan kişilere özel hazırlanan öğünleri takdim ediyor. Misafirlerin gözlerden uzakta dinlenmeleri ve rahatlamaları için gün boyu uygulanabilecek özel spa kürleri & fitness alanları; cilt bakımı ve hamam uygulamaları yaza hazırlık sürecini daha da benzersiz kılıyor.


ESPA ürünleri kullanılarak yapılan Erkeklere Özel Cilt, Omuz ve Baş Bakımı, Holistik Sırt, Cilt ve Baş Bakımı, Canlandırıcı ve Sıkılaştırıcı Göz Bakımı, Aromaterapi Masajları,İsveç Masajı ,Bali Masajı,Thai Masajı , Shiatsu Masajı , Refleksoloji , Baş, Boyun ve Sırt Masajı diğer masaj uygulamaları arasında yer alıyor. Cilt bakımı yaptırmak isteyen misafirler için; ESPA ürünleri kullanılarak gerçekleştirilen Nemlendirici Cilt Bakımı, Yağlı Ciltler İçin Özel Cilt Bakımı, Hassas Ciltler İçin Özel Cilt Bakımı ve Canlandırıcı Cilt Bakımı kişiye özel cilt bakım uygulamaları arasında bulunuyor.
Bunların yanı sıra vücut bakımları için ise; ESPA Toksin Arındırma Programı Sıcak Taşlarla Holistik Vücut Bakımı , Vücut Biçimlendirici ve İnceltici Detoks Bakımı , Bali Lulur Bakımı ESPA Vücut Bakımı , Özel ESPA Ritüelleri, ESPA Fırça ile Peeling , Detoks Banyosu gibi bakımlar tercih edilebilir.

Sunset Restaurant’ın seçkin menusu ve zarif dekorasyonuna eşlik eden muhteşem deniz ve gün batımı manzarası detoks programları kapsamında lezzetli ve kişiye özel sağlıklı beslenmeye fırsat sunarken; sağlıklı içecekler eşliğinde sohbet etme ve dinlenme imkanı sunan lounge bölümünün sofistike atmosferi de gün içerisinde deneyimlenecek özel anlardan sadece bazılarını oluşturuyor. Palmalife Bodrum Resort & Spa yeni sezona yenilenerek girmek isteyen kişilerin her türlü ihtiyacını düşünürken onlara sadece bu keyifli zamanı doyasıya yaşamayı bırakıyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Palmalife Resort & Spa , Bodrum

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz