Ortaköylü Zuma yeni yılda yeni yerinde

Rainer Becker’in yarattığı ve kurucularından biri olduğu dünyaca ünlü çağdaş Japon restoranı ZUMA İstanbul, 2016 başında şehrin prestijli adresi İstinye Park’a taşınacak.

12 Kasım 2015 14:09
Ortaköylü Zuma yeni yılda yeni yerinde
Seçkin destinasyonun doğu köşesinde yer alacak ZUMA İstanbul’da etkileyici bir açık terasın yanı sıra konukların benzersiz kokteyllerin keyfini çıkarabilecekleri bir bar alanı da bulunacak. ZUMA’nın Ortaköy’deki mevcut mekanı ise yılbaşına kadar hizmet vermeye devam edecek.

Rainer Becker, yeni restoranın açılışı hakkında “İstanbul, Zuma’ya içtenlikle kucak açtı ve Ortaköy’den çok memnun kaldık ancak şehrin kuzeyinin konuklarımız açısından daha uygun olduğunu düşündük ve bu yeni yer uygun olunca taşınma fikri çok doğru geldi. Yeni adresimiz restoranımızı dinamik bir mekan olarak daha da geliştirme ve Zuma’nın stiline daha uygun bir yer yaratma özgürlüğü verdi,” yorumunda bulundu.


Markanın yaratıcısı Rainer Becker’in Studio Glitt’in kurucusu, tasarımcı Noriyoshi Muramatsu ile işbirliğiyle 2002 yılında doğan ZUMA, ilk restoranını Londra’da açtı. Her yeni restoran, bulunduğu yerin enerjisini yansıtırken ZUMA’nın stilini ve karakterini koruyor. Doğal unsurlar ise mönünün lezzetleri ve özellikleri için sıcak ve zarif bir fon yaratıyor.


Rahat bir yemek ortamı sunan Izakaya tarzından ilham alan ZUMA, otantikliğiyle tanınan ama geleneksel olmayan modern Japon mutfağını İstanbul’a getiriyor. Paylaşılmak üzere tasarlanan yemekler, ana mutfak, sushi mutfağı ve Robata gril olmak üzere üç farklı stilde pişirilerek değişik tatlar ve yorumlarla sunuluyor.


ZUMA’nın eş kurucusu, işadamı Arjun Waney ise “İstanbul, kalbimde özel bir yeri olan büyüleyici bir şehir. Son yıllarda yaşanan heyecan ve gelişmelerin Avrupa’da bir benzeri yok. Şehrin uluslararası tarzına uygun, yeni tasarımlı bir Zuma açmak gerektiğini hissettik” diye konuştu.


ZUMA’nın başarısının ve popülerliğinin bu denli uzun ömürlü olmasının kaynağında mükemmellik standartlarını ve zamansız tasarımını tutarlılıkla sürdürmesi yatıyor. Her şeyin ötesinde ZUMA başardıklarıyla, yaratıcısı Rainer Becker ve işadamı Arjun Waney’nin ortaklığına ve eş kurucular arasındaki uyumlu ilişkiye tanıklık ediyor.


ZUMA, sadece küresel ölçekte tanınmakla kalmayıp, açıldığı günden beri gerek sektör, gerek tüketiciler tarafından pek çok uluslararası ödüle layık görülerek başarısını sürdürüyor. Yaratıcısı Rainer Becker’in ZUMA için ilk düşlediği vizyon, kültürel cazibesi ve karakteriyle sınırsız ve zamansız olduğunu kanıtlamaya devam ediyor.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: zuma , istinye park , ortaköy

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz