Misina'nın oltasına takılan lezzetler

Geniş meze seçenekleri ve huzur dolu atmosferiyle Misina Balık sizleri eşsiz bir deneyime çağırıyor.

09 Eylül 2013 10:38
Misina'nın oltasına takılan lezzetler
Denizden uzak ama dekorasyonuyla sizi mükemmel bir gemide yolcuğa çıkartıyormuş hissiyatı ve bir birinden orijinal lezzetleri… Bu iki zevki bir arada sunan mekan ise Fenerbahçe’de balık sevenlere hizmet veren Misina Balık.

Misina Balık konumu itibariyle deniz manzarasına sahip değil ama orijinal dekorasyonuyla denizi aratmayacak bir atmosfere sahip! Misina Balık’a girdiğiniz anda kendinizi bir gemide hissetmeniz mümkün zaten kapıda sizi kocaman bir dümen karşılıyor. İlerdedikçe de denizciliğe has ne varsa görebiliyorsunuz. Denizci ağlarından tuttun da cankurtaran simitlerine kadar gemiye ait her bir detayı Misina’da bulabilirsiniz.


Gemi dekorasyonun yani sıra Misina Balık muhteşem bir yeşilliğe de sahip. Restoranın her bir uygun köşesinde kullanılan yeşillikler size huzur veriyor. Birde Misina’nın tam ortasında bulanan ufak bir havuz var ki sormayın gitsin! Yine yeşilliklerle çevrili havuzdan gelen su sesleri size denizin huzurunu getiriyor. Bu süs havuzunu ise çevreleyen kocamana ağaçlar var. Yani mekan oluşturulurken ağaçlar kesilmemiş ve dekorasyonun bir parçası olarak mekanla bütünleşmiş. Ağaçların yanı sıra diğer yeşilliklerde havuzla birleşince ortaya inanılmaz doğal ve huzurlu bir ortam çıkmış.


Kısacası Misina Balık deniz eksiğini harika doğal dekorasyonuyla tamamlamış ve inanılmaz huzurlu ve şık bir atmosfer yaratmış. Misina’nın güzellikleri tabi dekorasyonuyla sınırlı değil. Bir de harika mezelere sahip. Aslında Misina’nın en büyük özelliğinin kendine has mezeleri olduğu da söylenebilir. Hatta Misina’nın misafirlerinin çoğunluğu mezelere ara verip balığa geçemeyenler. Nedir Misina’nın mezeleri bu kadar özel yapan derseniz çok fazla spesyeli olduğundan bahsedebiliriz.


Misina Balık Türk ve Yunan meze lezzetleri birleştiren nadir mekanlardan birde bu lezzetlere şefin kendine has spesyelleri eklendi mi ortaya inanılmaz geniş bir meze menüsü çıkmış. Zaten menüden karar veremeyip 5 metrelik meze dolabına göz attığınızda işler iyice zorlaşıyor. Hem çok fazla çeşidin bir arada sunulması hem de hepsinin inanılmaz lezzetli gözükmesi meze seçimini zorlu kılıyor. Yani dolabın önünden masanıza dönerken birçok mezeyi de yanınızda götürüyor olabilirsiniz. Hal böyle olunca da birçok masa balığa geçmeden bayrak indiriyor.

Balık köftesi

Kalamar dolma

Misina Balık’ta hangi mezeleri mutlaka denemeliyiz derseniz meşhur ara sıcaklara geniş bir yer ayırın derim. Izgara ahtapot, balık köftesi, balık kebabı, sakızlı ahtapot başı çeken lezzetlerden. Başka yerlerde bu lezzetleri denediyseniz bir de Misina’nın usta şefinin ellerinden çıkmış olanları bir deneyin derim. En çok tercih edilen bu lezzetler dışında bir de Misina’nın kendine özel lezzetleri var bunlarda kesinlikle tadılması gereken ara sıcaklardan. Yunan tarzı midye sarma, şarap soslu aquadis, kydonia ve son olarak tahinli levrek kesinlikle deneyimlenmesi gereken lezzetlerden.

Kidonya

Sakızlı ahtapot

Birde misinada tüm kabuklu deniz mahsüllerini bulabilirsiniz hatta bunlardan yapılan özel lezzetleri de! İstiridyeden deniz kabukluları çorbasına ve deniz kabuklu spagettiye kadar her şey mevcut. Bir de ustanın meşhur paellası var ki o da Misina’nın olmazsa olmazlarından. Yalnız paella için ustaya önceden sipariş vermek gerekiyor. Paella tutkunları bilir hazırda yoksa paella’nın yapımı uzundur, bu yüzden Misina’da paella yemek istiyorsanız önceden siparişinizi vermelisiniz. Lakin Misina’ya hafta sonu gitmişseniz paella keyfini sipariş vermeden de yapabilirsiniz. Çok tercih edildiği için usta hafta sonları koca bir tencere yapıp tüm masalara leziz paellasından dağıtıyor.

Misina kabuklu güveç

İstiridye gretina

Anlayacağınız Misina’daki lezzetler anlat anlat bitmeyecek cinsten yani anlatılmaz yaşanır! O yüzden bu lezzetler şimdiden ağzınızı sulandırmışsa en kısa sürede Misina’dan rezervasyonunuzu yaptırın. Gerek ortamı gerek geniş meze seçenekleriyle Misina Balık pişman olmayacağınız hatta müdavi olacağınız bir mekan. Unutmadan Misina’ya gitmişken Somon Suffle’sinden de denemeyi unutmayın. Haydi, rast gele…

İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Misina balık

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz