Mahalle'nin davetinde neler oldu?

Bu hafta açılışlar ve davetler haftasıydı. Kış sezonu geldi, mekanlarda hareketlilik başladı. Her akşam bir davet vardı.

09 Kasım 2012 15:30
Mahalle'nin davetinde neler oldu?
Önce PF Chang’s açıldı Etiler Nispetiye’de.. Bence İstanbul yeme-içme sektörüne farklı bir hareket getirecek bu batı tarzında sunum yapan Çin restoranı.

Aynı gecce Günaydın Steak House’ın çok özel bir daveti vardı. Dünyanın en ünlü kasaplarından Toskanalı et ustası Dario Cecchini geldi. Günaydın’ın sahibi Cüneyt Asan ev sahipliği yaptı. Süper bir gecceydi.

Pf Chang’s ve Günaydın davetlerini detaylı yazacağım ama ben unutmadan en son dün akşam yapılan “Mahalle” davetini yazmak istiyorum.

İzzet Çapa ve ortağı Murat Özalp “B Planı” diye yeni bir proje-fikir şirketi kurdular ve “Mahalle” konsepti ilk defa bu şirketin projesi olarak başladı.

Dün akşam sınırlı sayıdaki davetli kesime henüz inşaat halinde olan mekanda çok güzel bir gecce yaşatıldı.

Gazeteciler, köşe yazarları, mahalle sakinleri, firmalar, mekancılar vs. vardı davette.

Çapa Grubu gerçekten kusursuz hizmet gerçekleştiriyorlar. Açık büfe, dekorasyon, düzen, sistem her şey mükemmeldi. Özellikle Fenerbahçe maçının unutulmaması ve dev ekran hazırlanması benim için büyük keyifti.

Mahalle; sıcacık, dostane, havalı, tertemiz, lezzetli, biraz da karışık!

Türkiye’de alışverişi, ticareti, eğlenceyi, yemeyi, içmeyi, iletişimi iyi bilen Mahalle çocukları olarak Nişantaşı’nda buluştu. City’s’de, yani tam merkezinde. Mimar Abdullah Burnaz harika bir iş çıkartmış.

İçinde bulunduğumuz bu yüzyılda her geçen gün yalnızlaştığımız ve birbirimizden giderek uzaklaştığımız bu mesafeli dünyada bizi içine alacak, her şeyiyle dopdolu ve samimi bir mahalle burası.

Alışveriş merkezlerine farklı bir yeme-içme konsepti getirecek bence Mahalle. Çiçekcisinden kitapçısına, kebapçısından İtalyan restoranına, dondurmacıdan pastırmacıya, balıkçıdan dönerciye kadar ne ararsanız var bu mahallede..

Ve tabi ki Çapa grubunun sürprizleri var.

Hani “İzzet Çapa gazeteci oldu, televizyoncu oldu, mekancılığı bıraktı, unuttu” diyenlere bir tokat atacak cinsten bir proje.. 10 gün sonra açılacak, gidip görünce eminim ki sizler de çok şaşıracak ve şapka çıkartacaksınız.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz