Mabeyin Restaurant

Mabeyin Restaurant lezzetleri ve hizmet kalitesiyle size kendinizi özel hissettirecek ihtişamlı bir mekan.

31 Temmuz 2013 10:43
Mabeyin Restaurant
Mevzu Gaziantep mutfağı olunca akla birçok isim gelebiliyor; bir de o leziz kebaplar tabi. Kimilerinin isim ya da marka tercihi yoktur kebap olsun yeter mantığıyla ölesine bir restorana girebilir. Fakat gerçek bir kebap yemek istiyorsanız işte o noktada biraz duraksamak gerekiyor. Eğer Gaziantep mutfağını çok seviyorsanız bu mutfağın hakkını veren yerleri tercih etmelisiniz, inanın o zaman iş sadece kebap yemekten çıkıyor ve bir lezzet yolculuğuna dönüşüyor.

Kısıklı'da bulunun Mabeyin Restaurant işte bu özel kebapçılardan biri. 1976 yılında Lale'li de başlayan kebap serüveni birkaç farklı semtten sonra 2003’te Kısıklı’ya taşınarak hizmet vermeye devam etmiş. Anlayacağınız Mabeyin Restaurant yılların deneyimini en kaliteli şekilde misafirleriyle paylaşan bir mekan. İşin ehli bir olunca ne yemeklerde ne de hizmette kusur oluyor tabi. Her şey mükemmeliyet noktasında müşterilere sunuluyor.


Mabeyin Restaurant iki büyük köşkten ve geniş yeşillikler içerisinde ferah bir bahçeden oluşan bir mekan. Beyaz boyalı eski köşke girdiğiniz an zaten kendinizi özel bir yerde hissetmeye başlıyorsunuz, bahçeye geçtiğinizde ise sizi huzur karşılıyor. Mabeyin’in yeşillikler içerisindeki bahçesi huzur ve lezzetin buluştuğu nokta. Hatta Mabeyin Restaurant’ın adının çağrışım yaptırdığı mabet kelimesi tam burası için kullanılabilir. Çünkü Mabeyin Restaurant gerek mutfağı gerek kaliteli hizmet anlayışıyla tam bir lezzet mabedi!

Mabeyin Restaurant’ın yemekleri bahsettiğim gibi uzun yılların getirdiği deneyimin sonucu. Gaziantep mutfağında olması gereken tüm mezeler, tüm et çeşitleri menüde mevcut hatta kebap dışında bir şeyler yemek isteyenler içinde ilginç seçenekleri var. Vejetaryen tabağından, sebzeli çin böreğine kadar kebap dışında birçok şey yemekte Mabeyin’de mümkün. Tabi mevzu kebap olunca diğer seçeneklere pek sıcak bakmak mümkün olmuyor.


Gazi antep mutfağı’nın kapıları aralanacaksa işe yörenin meşhur mezelerinden başlamak mühim. Yuvarlama, ekşili ufak köfte, humuz ve çiğ köfte bunlardan sadece bir kaçı. Ana yemeğe sıra geldiğinde ise aklınıza gelebilecek tüm kebap çeşitleri Mabeyin’de mevcut. Ama yine bu arada diğerlerinden ayrılan bir lezzet var o da küşleme! Eğer hiç yemediyseniz ya da yiyip de pek memnun kalmadıysanız küşlemeyi bir de Mabeyin’de yiyin derim. Zaten en çok istenilen lezzetlerin arasında başı çektiğinin ipucunu da hemen vereyim.

Ana yemeğinizi de bitirdikten sonra eliniz hafiften doymuşluk hissiyatıyla midenize gidebilir fakat son nokta atışını yapmadan Mabeyin Restaurant’dan ayrılmak olmaz! Yine yılların getirmiş olduğu deneyimin lezzetini taşıyan Çavuşoğlu baklavaları için midenizde yer ayırmanız lazım. Belki birçoğunuz bu yılların deneyimli markasının lezzetini biliyordur. Bilmeyenler içinse muhteşem bir tatlı deneyimi olacağının garantisini veriyim. Ağızda dağılan baklavalar cidden size mutluluk verecektir. O yüzden Mabeyin Restaurant’daki geccenizi baklavayla sonlandırarak kendinizi şımartın derim.


Mabeyin Restaurant lezzetleri ve nezih ortamı ile zaten oldukça etkileyici bir mekân. Fakat Mabeyin’in diğer öne çıkan özelliklerinde biri de kaliteli hizmet anlayışı. Mabeyin Restaurant gerçekten işini bilen ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir ekibe sahip. Mabeyin o rahatsız etmeden yapılan ilgili hizmet anlayışını en doğru çizgide tutabilen bir mekân. Hal böyle olunca Mabeyin Restaurant’dan memnuniyetsiz ayrılmak neredeyse imkânsız oluyor. Her şeyiyle İstanbul’la değer katan bir mekan olan Mabeyin Restaurant kesinlikle kaliteli velezzetli bir gecce geçirmek isteyenler için mükemmel bir adres. Daha önce tecrübe etmediyseniz mutlaka gidin ve eşsiz bir lezzet şöleni yaşayın!

İrem Altınalev

[email protected]
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.
Bağlantılar: Mabeyin Restaurant

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz