Le Meridien İstanbul Etiler’in yaratıcı şefleri başarılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor

Le Meridien İstanbul Etiler’in yetenekli şefi Yusuf Kızılırmak Chaîne Des Rotisseurs Derneği’nce düzenlenen ve Türkiye’de ilk kez gerçekleşen Dünya Genç Aşçılar Şampiyonası’nda 3. olarak, Chaîne Des Rotisseurs’da ödül alan ilk Türk oldu.

13 Eylül 2013 14:10
Le Meridien İstanbul Etiler’in yaratıcı şefleri başarılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor
İstanbul’un her iki yakasına da hakim muhteşem manzarası ile dikkat çeken, şehrin yeni nesil oteli Le Meridien İstanbul Etiler’in yaratıcı şefleri başarılarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

20 ülkeden başarılı ve genç 20 şefin katıldığı, aşçılık dünyasının köklü ve saygın yarışması Chaîne Des Rotisseurs Dünya GençAşçılar Şampiyonası’nın 37.’sici bu yıl Türkiye’de düzenlendi. Yarışmada Türkiye’yi temsil eden Le Meridien İstanbul Etiler’in genç ve yetenekli şefi Yusuf Kızılırmak bronz madalya alarak Chaîne Des Rotisseurs’da ödül alan ilk Türk oldu.

Genç şeflerin tüm hünerlerini sergilediği yarışmada, yarışmacılara içinde kullanılması zorunlu malzemeler de olan sürpriz kutular verildi ve yemeklerini bu malzemeleri kullanarak pişirmeleri istendi. Yetenekli şef Kızılırmak, yaratıcılığı ile diğerlerinden ayrılan başlangıç tabağı “balık üçlemesi” ile jüri tarafından ayrıca takdir toplarken ana yemek olarak “fırında tavuk fars ile bonfile rulosu” tatlı olarak ise “çikolatalı unsuz kek” pişirdi.

Yusuf Kızılırmak, Türkiye’nin en iyi şeflerinin yetiştiği, Bolu Mengen’de aldığı aşçılık eğitimin hemen ardından Dubai’de çalıştı, şu anda ise Le Meridien İstanbul Etiler’de, Türkiye’nin en başarılı Executive şeflerinden Tarkan Özdemir’le birlikte çalışmaktadır.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece geccemekan.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

PAYLAŞ

  • Bunu Facebook'da paylaş!
  • Bunu Tweet'le!
  • Bunu Google Plus'ta paylaş!

YORUMLAR

Üye Girişi Yap

İsim

E-posta

Yorumunuz